is geen taboe meer Vertrouwen in Clavis is weg ee c n< I 19 ZOA Pereboomsgat wordt ingericht als natuurgebied Kinderrechten de lucht in TERNEUZEN - Kinderen van de Zuidlandschool staken de bordjes met daar op de rechten van kinderen omhoog en ze werden voorgelezen door com missaris van de koningin Karla Peijs, burgemeester Jan Lonink en algemeen directeur Jan Bouke Wijhbrandi van Unicef Nederland. Op die manier werd gisteren de interactieve tentoonstelling '20 jaar kinderrechten VN' in het stadhuis van Terneuzen officieel geopend. Alle basisschoolleerlingen uit de gemeente bezoeken deze reizende expositie. Die is nog te zien tot 27 janua ri. Daarna verhuist de tentoonstelling naar achtereenvolgens Hulst en Oost burg en gaat dan door de hele provincie. foto Mark Neelemans donderdag 21 januari 2010 z door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Een groot aantal be woners van de flats in de Terneu- zense wijk Oudelandse Hoeve heeft geen vertrouwen meer in huurbaas woonstichting Clavis. Dat bleek gisteren op een drukbe zochte protestbijeenkomst in het buurthuis aan de Edvard Grieghof Of het helpt is de vraag, maar de aanwezigen konden in ieder geval hun hart eens luchten. Veel bewoners zeggen dat ze bij strenge koude hun woning niet meer warm kunnen stoken. Vol gens directeur Robert de Ridder zijn er echter bij Clavis geen klach ten bekend, zodat er ook geen ac tie ondernomen kan worden. „Als hij dat echt meent is Clavis toe aan een nieuwe directeur", sprak voorzitter Cor Reijn van de bewo nerswerkgroep de zaal toe. In de flats is sprake van opvallen de temperatuurwisselingen. Som mige bewoners krijgen het niet warmer gestookt dan een graad of negentien, terwijl bij anderen de thermometer moeiteloos naar vie rentwintig graden stijgt. Clavis hecht aan 'wijkgericht wer ken'. Dat is niet alleen investeren in stenen, maar ook in leefbaar heid. „Dan denk ik, ga nu eerst maar eens investeren in nieuwe ra diatoren en cv-ketels", betoogde Reijn. Hij had ook kritiek op de manier waarop Clavis communi ceert met de bewoners, de 'ene fout op de andere stapelt' en 'over al de bewoners de schuld van geeft'. Boos is de werkgroep ook omdat Clavis nog steeds niet dui delijk heeft kunnen maken waar de grote verschillen vandaan kwa men in de afrekeningen van de ser vicekosten over 2008. De werkgroep had gisteren ook Clavis uitgenodigd, maar van de woonstichting was niemand aan wezig. Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. Woord Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem VLUCHTELINGENZORG www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn KOEWACHT - De komende maan den wordt de noordkant van het Pereboomsgat bij Koewacht inge richt tot particulier natuurgebied. In samenwerking met Stichting Landschapsbeheer Zeeland wordt ongeveer negen hectare landbouw grond omgevormd tot nieuwe na tuur. Enkele oude kreekarmen worden in ere hersteld. Verder ko men er drinkpoelen, heggen, stru weel en knotwilgen. Het grootste deel wordt beweid bloemrijk gras land. Met de vrijkomende grond wordt over een lengte van 250 me ter een aan het begin van de vori ge eeuw geslechte dijk hersteld. Er komt een wandelpad dat aansluit op het aangrenzende bos. Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 Goes I Marconistraat 13 (0113) 22 41 02 Koudekerks Dorpsplein ,35 J (0118) 55 55 33 Kruiningen Zandweg 1b 110113) 38 26 26 ren altijd iemand uit te nodigen die het grotere geheel bekijkt", stelt werkgroeplid Fred Mathijsen. „Vorige week was Joost Schrijnen hier. Hij is programmadirecteur van de adviesgroep Zuidwestelijke Delta en had het over veel meer dan alleen de directe gevolgen van de aanleg van Waterdunen. Dat er meer ruimte nodig is voor water, en dat ontpoldering en nieuwe na tuur daar een oplossing voor is. Het is uiterst interessant om de zaak van die kant te bekijken." „Dat vinden veel tegenstanders van ontpoldering en nieuwe na tuur ook, hoor", vult Verherbrug- ge aan. „Die zitten ook regelmatig in de zaal. Dat is mooi. Zo gaan we in elk geval normaal met eik aars mening om." Toch benadrukt de werkgroep, die uit zo'n tien mensen bestaat, ook de directe voordelen van Waterdu nen voor de streek. Verherbrugge: „Er komt een heleboel werkgele genheid bij, en dat is in onze streek uiterst belangrijk. Alleen al dat argument zou mensen tot na denken moeten aanzetten. Verder is het voor ons duidelijk dat ont wikkeling van recreatie van levens belang is voor de regio. Mensen ko men hier voor de rust en ruimte, maar willen wel een fatsoenlijk on derkomen." De werkgroep doet momen teel onderzoek naar de mogelijkheden voor zilte teelt in Waterdunen. In het origi nele plan is daarvoor plek inge ruimd. „We bekijken of de Hoge school Zeeland er een proeftuin van wil maken", zegt werkgroep lid Ruud Muusze. „Het voorbeeld heb ik gezien in Marquenterre, het project waarop Waterdunen is ge baseerd. Daar onthalen de studen ten ook de toeristen, geven ant woorden op hun vragen. Een prachtige combinatie." De werkgroep houdt op 8 april de volgende bijeenkomst.. Willem Brandenburg, wetenschapper aan de Universiteit van Wageningen, gaat dan in op de mogelijkheden van zilte teelt in Waterdunen. Op 28 mei volgt een zilte maaltijd in De Drie Koningen in Groede. Dan presenteert de werkgroep ook een boekje met de uitkomsten van de onderzoeken die ze het afgelopen jaar deed. brengen. Wij willen een tegenge luid laten horen, laten zien dat er ook andere kanten zijn. Dan merk je dat de gemiddelde burger gaat denken: hé, ik kan daar straks ook met mijn klusjesbedrijf aan de slag." De werkgroep deed afgelopen jaar onderzoek naar gevolgen van de komst van Waterdunen op ver schillende gebieden: infrastruc tuur, natuur, recreatie. Verherbrug ge: „We zijn dus geen kritiekloze voorstanders van het plan. Sterker nog: we hebben suggesties gedaan voor verbetering op het gebied van parkeren, fiets- en wandelpa den en de toegankelijkheid van het gebied. En dan merk je dat die worden gewaardeerd en deels zelfs overgenomen." De groep organiseert verder regel matig bijeenkomsten, waarop spre kers hun visie geven. „We probe- Waterdunen-Groede. foto Peter Nicolai Hef straatarme HAITI is getroffen door een hevige AARDBEVING. Duizenden SLACHTOFFERS zijn te betreuren. OVERLEVENDEN hebben water, medische zorg, eten en NOODOPVANG hard nodig. HELP ONS HELPEN. Steun onze noodhulpactie en stort uw gift o.v.v. 'aardbeving Haiti'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43