I [eeland PZC 7 Onzekerheid over toekomst sporthal deÜRVKKERY Lawaaiactie is slechts stille tocht ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 CAOZAND Gemeente Sluis zegt huur met sportvereniging ASOC op Balletje trappen in De Regenboogschool Thomas Rosenboom Beatles dag Tubes4Granted Trouwen kan op zondag 10-10-10 Waterdunen- Groede wordt steeds meer geaccepteerd Donderdag 21 januari 2010 Zeeuws-Vlamingen kunnen niet zonder hun vierwieler Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl msMmmmmm door Martijn de Koning CADZAND - Gebruikers van de sporthal in Cadzand gaan een onze kere toekomst tegemoet. De ge meente Sluis zegt per volgend jaar de huur op met de Cadzandse over koepelende sportvereniging ASOC. Het is onduidelijk wat er per ja nuari met de hal gebeurt. Wel is Sluis in gesprek met Roompot, dat om het sportpark heen het omvang rijke recreatiepark Cavelot ontwik kelt. De sporthal, omringd door voetbalveld en tennisbanen, is nu in bezit van de gemeente. Ze ver huurt de hal aan ASOC, die de kan tine exploiteert en de hal en banen beheert. Volgens een woordvoer ster van de gemeente heeft de beëindiging van het huurcontract niks van doen met de komst van Cavelot. „Het gaat puur om een be zuinigingsmaatregel. We zijn aan het bekijken wat de mogelijkheden voor volgend jaar zijn." De gemeente Sluis heeft echter op eigen initiatief Roompot benaderd met de vraag wat die 'eventueel met de sporthal wil en kan', zegt Roompotwoordvoerder Piet Hame link. „We zijn daarover aan het na denken." Tot de mogelijkheden be hoort een soortgelijke constructie als al is bedacht voor het voetbal veld. Dat komt in handen van Roompot, maar de plaatselijke voet balclub behoudt het eerste recht van gebruik. Hamelink houdt ech ter een flinke slag om de arm. „Voor een sporthal ligt dat natuur lijk niet zo makkelijk. Mochten wij die overnemen, dan zullen we toch moeten kijken of die wat rende ment oplevert. We kunnen zo'n hal in het laagseizoen moeilijk vijf dagen openhouden voor twintig ge bruikers." Dat is juist wat ASOC nu wel doet. Daardoor zijn onder meer de ten nis-, voetbal- en gymnastiekclub er op hun vaste sportdagen zeker van dat ze gebruik kunnen maken van hal, banen, kleedkamers, kantine en bestuurskamer. „Wij zullen opkomen voor de be langen van onze sportclubs", stelt ASOC-voorzitter Conny Almekin- ders. „We hebben onze zorg al uit gesproken bij de gemeente Sluis, ook over onze financiële situatie. Een deel van ons inkomen krijgen we immers uit zaal- en baanhuur." Begin februari hebben ASOC en ge meente een gesprek. TERNEUZEN - Het was gisteren feest in De Re genboogschool voor speciaal onderwijs in Ter- neuzen. De 56 leerlingen van De Regenboog- school en de zes bezoekers van kinderdagcen trum De Vliegertjes van zorginstelling Tragel vierden dat ze samen onder één dak zitten aan de Marie Curiestraat. Jongste bezoeker Stef (4) mocht het dagje plezier opentrappen met een gericht schot op een klein doel (fo to), gevolgd door oudste leerling Trung (12). Het samenzijn van De Regenboogschool en De Vliegertjes is volgens schooldirecteur Hans Willemstein zeker een feestje waard. Het is na melijk niet gebruikelijk dat onderwijs en zorg zo samenwerken, terwijl dit voor de kinderen veel winst kan opleveren. Door de jongsten al in school te halen, wordt de overgang voor hen gemakkelijker. De Vliegertjes is een de pendance van Tragel-kinderdagcentrum Tjas- ker in Zaamslag. foto Mark Neelemans Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vrijdag 22 jan. 20.00 uur SLAZ in Zeeuwse Bibliotheek kaarten a 6,00 bij de Drvkkery en Zeeuwse Bibliotheek zaterdag 23 jan. 12.00-16.30 uur 15.00-16.30 uur boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl TERNEUZEN Aanstaande paartjes kunnen in de gemeente Terneuzen trouwen op zondag 10 oktober (10-10-10). Die dag worden huwelijken en partner registraties voltrokken van 9.00 tot 16.00 uur. De kosten bedragen 724 euro als wordt getrouwd in een van de stadhuizen. Trouwen op een andere locatie kost 1448 euro. De gemeente Hulst heeft nog geen besluit genomen over trouwen op 10-10-2010. In Sluis kan nu al ge trouwd worden op zondag. door Sheila van Doorsselaer HULST - In plaats van het aangekon digde lawaai van landbouwvoertui gen klonk gisteravond op de Grote Markt van Hulst slechts stilte. De lawaaiactie van comité Red onze Polders tegen de ontpoldering van- de Hertogin Hedwigepolder werd op het laatste moment afgeblazen. De actievoerders zouden vooraf gaand aan een besloten raadsverga dering over het in te nemen stand punt over de ontpoldering de mo toren van hun tractoren laten ron ken. Ze hebben er echter voor ge kozen hun protestgeluid op een an dere datum te laten horen en wel op 1 februari. Dan wordt het inpas singsplan voor de Hedwigepolder door ambtenaren van het ministe rie van LNV gepresenteerd in Hulst. In plaats van de lawaaiactie, deelde Magda de Feijter van het ac tiecomité pamfletten uit aan alle raadsleden die de besloten vergade ring bezochten. In het pamflet werd de raad opgeroepen zich te gen een gedwongen onteigening te blijven verzetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41