400 extra agenten op Koninginnedag Aardig PZC 2 I donderdag De krant 5 weken voor 15 euro! Wrak bij Kamperland is sinds 1944 vermiste kustvaarder Globe BEVEILIGING KONINKLIJKE FAMILIE Tijdens Koninginnedag krijgt het Zeeuwse politiekorps steun van agenten uit andere korpsen. www.watisnouje.nl Wel of geen coffeeshop? ONDERWIJSDEBAT donderdag 21 januari 2010 door Willem van Dam Zo, ik moet voortaan dus wat aardiger doen. Dat zegt Sire tenminste. En als Sire dat zegt, zal het wel zo zijn. Maar eerlijk gezegd begrijp ik dat niet zo heel goed. Ik vind mezelf reuze aardig. Elke dag verricht ik minstens drie goede daden, dat heb ik vroeger op de padvinderij geleerd van hop man Huib. Ik help oude vrouw tjes de straat oversteken, ik houd voor jonge moeders altijd beleefd de deur van de supermarkt open, kauwgumkauwende caissières spreek ik keurig met mevrouw aan. Maar dat is kennelijk niet ge noeg. Sire - dat is een gezelschapje recla memakers die ook wel eens wat anders willen dan u en mij voort durend proberen te verleiden tot de aanschaf van vaatwastabletten, inlegkruisjes en drabbige drank jes ter bevordering van de darm flora. Daarom verzinnen zij soms ter afwisseling advertenties die moeten bijdragen aan een betere wereld. U kent ze misschien nog wel: Wie is toch die man die elke zondag het vlees snijdt? en ]e bent een rund als je met vuurwerk stunt - dat soort cam pagnes. De dames en heren van Sire heb ben een nieuwe doelgroep gevon den: de Norse Nederlander. Ze zijn tot de ontdekking gekomen, dat het merendeel van de bevol king vindt dat we wel eens wat liever voor mekaar mogen zijn. Het betekent dat we de komende weken op de radio, de televisie en in de krant worden gebombar deerd met vriendelijke verzoeken om elkaar wat vaker te groeten; om wat guller te zijn met compli mentjes; om elke Duitse toerist keurig netjes de weg naar der Bahnhof te wijzen en om de zware boodschappentas van een hulpbe hoevend omaatje naar huis te dra gen. Dat doet u allemaal al? Nou, in dat geval kunt u bij Sire voor de som ma van 15 euro een T-shirt kopen, voorzien van de opdruk Pas op. Aardig. Mij zult u niet gauw in zo'n mal shirtje zien'rondlopen. Ik ben wel aardig, maar niet gek. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoooteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zore Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) faar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor€ 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Naam- voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van Rekeningnummer mijn rekening af te schrijven. Handtekening T|ff r« De PZC gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In het colofon ueft u nadere informatie Stadhuis door Marcel Modde KAMPERLAND - Wrakduikstichdng De Roompot (WDSR) heeft de identiteit kunnen achterhalen van het wrak voor de kust bij Kamper land in de Oosterschelde. Het gaat om de sinds 1944 vermiste Gro ningse kustvaarder Globe. Het schip werd in de Tweede We reldoorlog door de Duitsers gevor derd, omgebouwd tot Voorposten boot en zwaar bewapend met luchtafweergeschut. In 1944 zonk het schip na een aanval door Engel se vliegtuigen naar 37 meter diep te. Daarbij kwamen zes opvarenden om het leven. Of de lichamen ooit zijn gevonden, is volgens Fred Groen en Barend de Lange van de WDSR nog onduidelijk. De aanwe zigheid van het wrak was al langer bekend bij Rijkswaterstaat. Al in de jaren tachtig van de vorige eeuw hebben duikers het schip in kaart gebracht. Niemand wist tot dusver echter het geheim achter dit wrak te ont sluiten, zegt Groen. De WDSR heeft de archieven van Rijkswater staat, de stichting Wings to Victo ry en de Werkgroep Kriegsmari- ne naast elkaar gelegd. „De uit komst van het onderzoek wijst in alles naar de Globe." De resultaten worden vandaag ge publiceerd op de internetsite www.wdsr.nl. De stichting is nog op zoek naar mogelijke ooggetui gen van het gevecht, om het ver haal compleet te krijgen. VIDEO: Wat-ls-Nou-Je-Punters Cecile en Johnny vroegen Middelburgers en Arnemuidenaren om een reactie. De PZC en het RPCZ houden woens dag 27 januari een onderwijsdebat: www.pzc.nl/debatbassischool STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Overzicht van alle PZC-video s: www.pzc.nl/video Het gezelschap steekt de Markt over, waar veel ruimte is voor publiek en uitvoeringen door Emile Calon Korpschef Letty Dem- mers verwacht dat de Zeeuwse politie tij dens Koninginnedag de steun nodig heeft van vierhonderd agenten van an dere korpsen. Binnen het korps wordt momenteel gewerkt aan een draaiboek voor het bezoek van de koninklijke familie aan We- meldinge en Middelburg. Demmers verwacht dat het draai boek, inclusief de dreigingsanaly se, binnen drie tot vier weken klaar is. Daarna gaat het naar het ministerie van Binnenlandse Za ken. Na toetsing wordt daar geke ken hoeveel agenten van andere korpsen het Zeeuwse bijstaan. Medewerkers van de Dienst Ko ninklijke en Diplomatieke Beveili ging komen hoe dan ook de 30e naar Zeeland. Deze dienst zorgt namelijk voor de veiligheid van le den van het Koninklijk Huis. En motoragenten van het Korps Lan delijke Politiediensten zullen voor het escorte zorgen tijdens de rit van Wemeldinge naar Middelbug. Volgens Demmers zullen Zeeuwse agenten tijdens het bezoek vooral te vinden zijn in de 'eerste ring' rondom de koninklijke familie. „Zij kennen namelijk de situatie en zij kennen de mensen in Zee land." Het Zeeuwse korps zal die dag maximaal aanwezig zijn. De verlo ven voor Koninginnedag en de da gen daarvoor zijn al geruime tijd geleden ingetrokken. Niet alleen die van de agenten maar die van alle medewerkers van het korps. Ook voor de mensen die bijvoor beeld op de afdeling personeelsza ken werken. Demmers verwacht dat tijdens Ko ninginnedag zeshonderd agenten en medewerkers van het Zeeuwse korps worden ingezet. Zij zijn dan actiefin Middelburg en Wemeldin ge, maar ook in al die andere plaat sen in Zeeland waar iets te doen is. „Want daar is ook politiezorg nodig." Dat het Zeeuwse korps een beroep moet doen op andere korpsen is niet vreemd. Demmers benadrukt dat de reguliere politiesterkte is ge baseerd op het dagelijkse werk. Voor bijzondere gebeurtenissen is er een bijstandsregeling. Het korps kan assistentie vragen. Zeeuwse agenten springen op hun beurt re gelmatig bij tijdens risicowedstrij den van NAC en Feyenoord en wa ren onlangs ook aanwezig bij de onlusten in Culemborg. De korpschef geeft ook aan dat bij een calamiteit die dag zonder pro blemen extra agenten kunnen wor den ingezet vanuit andere regio's. „We kunnen zo opschalen." En als alles 'soepeitjes verloopt', waar ze vanuit gaat, kunnen agenten naar huis omdat ze niet nodig zijn. „Dan schalen we af." Burgemeester Koos Schouwenaar, korpsbeheerder Van de politie, vindt het evenmin vreemd dat de Zeeuwse politie assistentie inroept tijdens de viering van Koninginne dag. Hij trekt de vergelijking met een brand. „Als het om een grote brand gaat, krijgt een korps ook hulp van anderen. Zo is de hulp verlening geregeld. Gemeentegren zen of provinciegrenzen tellen niet bij grote gebeurtenissen." Markt Afsluiting in het stadhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2