dan de directie Kind aan huis bij Zeeuwe voetbalclubs Koningsklasse Supercross Goes moet het zonder Zeeuwen doen 1986 - 2010 Suriname vraagt Zwamborn voor olympisch team ff ff Blankemeijer terug 18e editie Supercross Goes In Memorial» IT\S door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Iets meer dan een jaar geleden sprak Eric Gudde tij dens de nieuwjaarsreceptie zijn vertrouwen uit in de technische staf van Feyenoord. Een dag later waren Gertjan Verbeek, Peter Bosz en clubicoon Wim Jansen vertrok- Sken. „Aan die toespraak ben ik on geveer 756 keer herinnerd", zei de algemeen directeur gisteren. „Ik houd het daarom nu bij zaken die kloppen en morgen ook nog klop pen." En dus benadrukte hij dat de wederopbouw van de Rotter damse club in 2010 voortgezet moet worden. Het waren inderdaad woorden die vandaag ook nog kloppen. Feye noord is afgelopen zomer vanwege de zwakke financiële situatie door de KNVB in categorie 1 geplaatst en kampt nog steeds met een enor me schuldenlast. Het streven is om in het seizoen 2011/2012 voor het eerst weer 'een substantieel po sitief operationeel resultaat' te heb- Sben, aldus Gudde. „We moeten de financiën op orde brengen en daar Fred Blankemeijer (83) had een conflict met de directie van Feye noord, maar verscheen gewoon op de nieuwjaarsreceptie. Op korte termijn wordt bekeken hoe de rol van de Senior Manager, die al ze ventigjaar lid is van de Rotter damse club, ingevuld zal worden. Blankemeijer had eerder besloten per direct te stoppen met zijn werkzaamheden in de Kuip, nadat hij van Eric Gudde te horen had ge kregen dat Feyenoord aan het ein- nn de van dit seizoen geen gebruik meer wilde maken van zijn dien sten. Het vertrek van Blankemeijer zorgde voor commotie. Tijdens een overleg werd de lucht geklaard. Blankemeijer zal gewoon op de club blijven verschijnen en dan begeleid worden door oud masseur Gerard Meijer. door René van Stee hebben we een dagtaak aan." Op sportief gebied heeft Feye noord minder zorgen. Of zoals Gudde het verwoordde: „De selec tie is verder dan de directie." Het doel is om door een plek bij de eer ste vier Europees voetbal veilig te stellen. Als Feyenoord daarin slaagt, zullen die duels buiten de landsgrenzen worden gespeeld met een selectie die een ander ge zicht heeft. Zeven contracten lo pen aan het eind van dit seizoen af onder meer die van grootverdie ners als Roy Makaay, Giovanni van Bronckhorst en Denny Landzaat. De kans is groot dat Landzaat ver trekt. Makaay wil tegen een gere duceerd salaris nog best een jaartje doorgaan, terwijl Van Bronckhorst twijfelt. „Het wordt stoppen of doorgaan bij Feyenoord", vertelde de aanvoerder. „Ik laat het afhan gen van mijn gevoel." De club heeft de afgelopen maan den in alle geledingen flink moe ten bezuinigen. „We hebben van 25 collega's afscheid genomen. Ons salarisbudget zal straks ook miljoenen minder bedragen. Het plafond komt lager te liggen, want we hadden een veel te grote broek aan." Gudde benadrukte nog wel dat de schuld niet bij het groepje duurbetaalde spelers ligt. „De club heeft ze deze contracten aangebo den en laten tekenen. Daar moe ten we nu niet meer over zeuren." Over de steun van mensen met een Feyenoord-hart, klaagde de di recteur ook niet. Een groep vrien den van de club zorgde afgelopen jaar voor een kapitaalsinjectie van acht miljoen euro. Eén van hen, miljonair Pim Blokland, is nu ook toegetreden tot de Stichting Conti nuïteit Feyenoord, één van de be langrijkste bestuursorganen bin nen de club. En het contract met hoofdsponsor ASR werd gisteren met twee jaar verlengd. Het stem de Gudde tevreden, zonder de rea liteit uit het oog te verliezen. Hij weet dat Feyenoord nog een lange weg te gaan heeft. „Maar ik durf wel te proosten op een prachtig Feyenoord-jaar." GOES - Voor het eerst sinds lange tijd rijden er geen Zeeuwse motor crossers mee in de koningsklasse van de Supercross in Goes. Blessu releed en prioriteiten elders liggen daaraan ten grondslag. Titelverdediger Rinus van de Ven uit Vlissingen, vorig jaar de eerste Zeeuwse winnaar ooit in de Zee landhallen, moet vanwege een hardnekkige polsblessure vanaf de kant toekijken. Mark Boot uit Burgh-Haamstede, in 2008 nog tiende in de klasse SX2 Inters, zeg de af omdat hij geen risico's voor het buitenseizoen wil nemen. Vo rig jaar brak hij op de binnenbaan in Goes zijn middenhandsbeentje na een volgens hemzelf 'stomme actie'. „En dat heeft me aan het denken gezet. De Supercross is een supermooi evenepent. Ik sluit ook niet uit dat ik ooit weer mee doe, maar door die blessure ben ik minder goed aan het seizoen op de buitenbaan begonnen. In de eerste cross moest ik zelfs opge ven. Pas vanaf de derde wedstrijd ging het naar wens. Zoiets wil ik dit jaar absoluut niet nog eens meemaken", vertelt Boot. De 18-ja- rige motorcrosser heeft net als vo rig jaar zijn zinnen gezet op goede klasseringen in Belgische races, waar hij wederom zal uitkomen in wedstrijden van de bonden VMCF en BMB (de Belgische tegenhan ger van het KNMV in Nederland). Hoewel hij beseft dat hij als 16-jari- ge jongeling een prima prestatie in de Supercross van 2008 neerzette, kijkt hij verder dan zijn neus lang is. „Vorige keer had ik al het ge voel dat het me te snel ging. Bui ten heb ik daar bij de inters geen last van, maar binnen laat je je daardoor toch verleiden tot dingen die je niet zou moeten doen. Ze ker niet in een wedstrijd die toch al risicovoller is door de kleinere omloop en de grote drukte op de baan. Met als gevolg dat ik onder uitging en dus die blessure op liep." Secretaris Stefanie van de Meeberg van de Stichting Motor sport Zeeland betreurt de afwezig heid van twee belangrijke Zeeuw se troeven. Temeer omdat onder anderen ook Stefan Hage (Goes) en Casper en Steven Ovaa (beiden Oost-Souburg), normaal gespro ken uitkomend in één van de na tionale klassen, vanwege blessure leed afwezig zijn of nog niet vol doende zijn hersteld van een kwet suur. „Brute pech", noemt zij die samenloop van omstandigheden. Niettemin zal de 18e editie van de Supercross Goes volgens Van de Meeberg vrijdag en zaterdag meer dan voldoende spektakel opleve ren. Zo maakt publiekslieveling Marco Stallmann, de winnaar van 2008, zijn rentree nadat hij vorig jaar vanwege een schorsing zijn ti tel niet kon verdedigen. Hoewel hij vlak na zijn eindzege in Goes liet optekenen dat hij nu wel kon stoppen met crossen, doet de 34-ja- rige crosser uit Naarden toch weer mee. Van de Meeberg: „Hij wilde hier dolgraag eens met startnum mer één rondrijden." Een andere grote kanshebber voor de eindzege is de Belg Jurgen Wybo, winnaar in 2006 en 2007. Verder zit Jack Brunell op het vinkentouw. De Brit won deze winter de Super cross in Stuttgart. Als gevaarlijke outsiders worden de Duitser Den nis Ullrich (vijfde plaats in Dort mund) en de Nederlander Dennis Klein (topklassering in Harden- berg) genoemd. Morgen en zaterdag vindt de 18e editie van de Supercross Goes plaats. In totaal komen er zo'n 240 rijders aan de start. -< Zowel vrijdag en zaterdag vindt voor het eerst de verkiezing plaats van Miss SX Goes 2010. De bekendmaking van de winnares is voorafgaand aan de finale van Dutch Open SX2 Inters. foto Willem Mieras vrijdag 14.30 uur: trainingen 16.15 uur: series 18.40 uur: herkansingen 20.45 uur: finale 65cc 21.05 uur: finale 85cc grote wielen 22.10 uur: finale régioklasse 22.20 uur: finale one vs. one 22.30 uur: finale super regioklasse zaterdag 11.30 uur: trainingen 13.15 uur: series 15.40 uur: herkansingen 16.20 uur: tijdtraining Dutch Open SX2 inters j 18.25 uur: series Dutch Open SX2 inters 18.55 uur: finale 65cc 19.05 uur: finale 85cc grote wielen 20.55 uur: finale SX2 l 21.05 uur: herkansing Dutch Open SX2 inters 22.15 uur: finale SX 1 Rond 22.30 uur: finale Dutch Open SX2 Inters Kijk voor het volledige programma op: www.smz.nl Hij was kind aan huis bij de Zeeuwse voetbalclubs en belde stad en land af om aan de juiste uitslagen en doelpuntenmakers te komen. Marco Puik verzorgde de laatste jaren de voetbaloverzichten voor de PZC en deed dat met veel enthousiasme en betrokkenheid. Gisteren kwam de medewerker van deze krant tijdens een ongeluk op win tersport in Frankrijk om het leven. Hij werd 23 jaar. Marco Puik begon in 2007 bij de PZC als medewerker op de sportredactie. Hij maakte op zaterdag overzichten van wedstrijden in het amateur voetbal. Hij ontwikkelde zich gaan deweg tot een gedreven schrijver en werd ingezet voor interviews, reportages en het verwerken van sportuitslagen. Hierbij had niet alleen het voetbal zijn aandacht. Ook sporten als wielrennen en schaatsen konden op een warme belangstelling van hem rekenen. Afgelopen jaar nog was hij nauw betrokken bij de bij lage voor de Senior Games. Hij ver zorgde samen met zijn broer Hans producties voor de krant en inter net. Daarnaast waren beiden voor de PZC actief bij Concert at Sea. Marco Puik verrichtte ook freelan ce-activiteiten voor RTV Rijn mond en was betrokken bij de tot standkoming van het Voetbaljour naal, een regionale voetbalkrant die twee keer per jaar verschijnt. Tot voor kort was hij bovendien nauw betrokken bij het wel en wee van de voetbalclub Rillandia. Bij die vereniging, waar hij in de jeugd had gevoetbald, verzorgde hij de website. Komende zaterdag zou Marco Puik na een ruime week vakantie zich weer inzetten voor de PZC en zou hij zijn belrondje langs de der tig tot veertig voetbalclubs weer maken. Tot ons groot verdriet komt het daar niet meer van. De PZC verliest in de persoon van Marco Puik een zeer gewaardeerd medewerker. GOES - Kees Zwamborn gaat moge lijk het olympisch voetbalteam van Suriname begeleiden. De trai ner uit Goes vertrekt vrijdag naar het land en gaat zich aldaar oriën- teren. „Ik ga kijken of het levens vatbaar is", zegt Zwamborn. De Goesenaar is sinds oktober bij de KNVB in dienst en houdt zich bezig met buitenlandse projecten. Hij was de afgelopen periode al in Mexico, Zuid-Afrika en Mozambi que om cursussen en trainingen te verzorgen. „En nu ben ik dus door Suriname gevraagd." J Zwamborn heeft nog altijd de am bitie om als trainer aan de slag te gaan, in het prof- of amateurvoet bal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29