Feyenoord-selectie is al verder Appeltaart, maar geen contract voor linksbuiten Istvan Bakx Vancouver VOETBAL ■^fp-QUIZ NIEUWJAARSRECEPTIE Hoewel het nieuwe jaar al drie weken oud is, organiseerde Feye- punten haalde Feyenoord noord gisteren pas de nieuwjaarsreceptie. De boodschap was dui- I7ven KrZtte hebben delijk: de wederopbouw moet in 2010 voortgezet worden. erelfmeer. Nigeria door na zege op Mozambique Henin verrast Dementjeva FC Groningen sterkste in derby Club Brugge hard onderuit in beker LUBANCO Voor Mart Nooij en Mozambique zit het toernooi om de Afrika Cup er op. De ploeg van de Nederland se bondscoach moest gisteren in de laatste groepswedstrijd buigen voor Nigeria: 3-0. Nigeria plaatste zich daarmee in navolging van groepswinnaar Egypte voor de kwartfinales. Titelverdediger Egyp te won ook zijn derde wedstrijd. Door doelpunten van Ahmed Al Muhammadi en Emad Motaeb werd Benin met 2-0 verslagen. MELBOURNE lustine Henin maakte gisteren op de Australian Open meteen duide lijk dat er weer rekening met haar gehouden moet worden, In haar tweede toernooi sinds haar terugkeer zorgde de Belgische ten nisster voor een stunt door de als vijfde geplaatste Russische Elena Dementjeva met 7-5 7-6 (6) te ver slaan. Haar landgenotes Kim Clijsters en Yanina Wickmayer haalden even eens de derde ronde. GRONINGEN Groningen heeft gisteravond ook de tweede derby van het seizoen te gen Heerenveen gewonnen. In de Euroborg zegevierde de ploeg van trainer Ron (ans in een matig duel met 2-0. Tim Matavz tekende na een klein kwartier spelen voor de openingstreffer. Kort na rust maak te Andreas Granqvist het tweede doelpunt. Door de winst stijgt Gro ningen naar de tiende plaats, Hee renveen staat veertiende. BRUGGE Adrie Koster heeft gisteren met Club Brugge een pijnlijke neder laag moeten incasseren in de kwartfinales van het Belgische be kertoernooi. De ploeg van de Ne derlandse trainer ging in eigen huis met 4-1 onderuit tegen AA Gent. Halverwege stond Club Brug ge nog met 1-0 voor. De return over een week in Gent lijkt door de uitslag slechts een formaliteit te zijn. Op vrijdagavond 22 januari wordt de PZC-voetbalquiz gehouden. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. De prijzen worden aangeboden door voetbalreizen.com en Voetbal Experience. door Barry van der Hooft MAASTRICHT - Op zijn 24e verjaar dag hoopte Istvan Bakx gisteren op een Duits cadeautje. Dat kreeg de aanvaller uit Vlissingen uitein delijk niet, omdat Alemannia Aachen op zoek bleek naar een an der type aanvaller. „Ik ga nu thuis maar een stukje appeltaart eten", vertelde hij op de terugweg naar zijn woonplaats Maastricht. Bakx tekende afgelopen zomer een driejarig contract bij Racing Genk. Hij volgde daarmee het spoor van zijn trainer Hein Van- haezebrouck, die KV Kortrijk even eens verruilde voor de Limburgse club. Bakx kwam echter weinig aan spelen toe en vanwege de te genvallende resultaten werd Van- haezebrouck voor de winterstop al ontslagen. „Ik hoef niet weg bij Genk", aldus Bakx. „De mensen daar zijn niet ontevreden. Maar we hebben tien aanvallers en op dit moment ben ik de laatste in de rij. Ik wil graag weer spelen." Het verzoek van Alemannia Aachen, de nummer acht van de Tweede Bundesliga, leek daarom een geschenk uit de hemel. Bakx trainde dinsdag mee in Aken en speelde gisteren een oefenwed strijd tegen een combinatieteam van Bayer Leverkusen. „Het ging best aardig, maar Leverkusen was veel te sterk. Het werd 1-6. Ik kreeg nog wel een strafschop waar uit we dat ene doelpunt maakten, maar ik merkte dat ik ritme mis. Het is moeilijk om dan de pannen van het dak te spelen." Na afloop kreeg hij te horen dat Alemannia een ander type zoekt, een sterke spits voor een 4-4-2-sys- teem. „Dat ben ik niet, dat weet ie dereen", zei Bakx. „Ik ga nu thuis met mijn vriendin maar een stuk je appeltaart eten om mijn verjaar dag nog een beetje te vieren." Vandaag meldt hij zich weer bij Racing Genk. „Want andere opties zijn er op dit moment niet." ERFURT - Een weekje Gran Canaria heeft helend gewerkt voor.Renate Groenewold. De 33-jarige schaats ster uit de TVM-formatie hakte gis teren tijdens het trainingskamp in Erfurt de knoop door. Ze gaat op 14 februari proberen olympisch kampioen op de 3 kilometer te worden. „Ik ben weer op de goede weg. Als ik die bevestiging hier in Erfurt niet had gekregen, was het over geweest." Ze schaamde zich de ogen uit de kop voor haar optre den op de 3 kilometer van het olympisch kwalificatietoernooi (OKT). Omdat ze een nominatie op zak had, mocht ze toch naar Vancouver. Aanvankelijk zei ze nee tegen die reis. Vraag van de dag (16): Wie is de trainer van Biervliet? Antwoord gisteren (15): Sunderland Andwélé Slory, Dani Fernandez en Jon Dahl Tomasson (boven van links naar rechts) kijken aandachtig naar een filmpje. Tijdens de toespraak van Eric Gud- de blijft de champagne onaangeroerd (onder). foto's Ed Oudenaarden oetbalreizen.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28