soms niet aan tippen' weg.nl november in Oranje sferen n Erzgebergte Dresden 29,- 2 3 supervoordelige busreizen ^ALL INCLUSIVE Internationaal Youth Forum Zeeland 2010 Kijk op www.ef/i weg nl of bel 0529 - 46 96 67 donderdag 21 januari 2010 MN Inclusief: Inclusief: Inclusief: 5 dagen - Vertrek o.a.: 29 maart, 19 april, 3 mei, 12, 26 juli, 9, 23 augustus Zeeland, omdat hij geen middelba re scholier meer is, In plaats daar van is hij ambassadeur en mis schien gaat hij de nieuwe deelne mers begeleiden. Als vrijwilliger bij de Nationale Jeugdraad bege leidt Silvan al debatteams die mee doen aan de provinciale jeugdde- batten in het hele land. „Ik vind het leuk om de jongeren aan te moedigen en te begeleiden. Zestig procent van de jongeren die we coachen zitten op het vmbo. We willen hen ook een stem geven. Je hoeft niet per se hoogopgeleid te zijn. Bij het Youth Forum waren verschillende jongeren die niet ge studeerd hadden, maar wel ontzet tend goed konden debatteren." 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt- en dinerbuffet, 5 maal lunch(pakket), diverse dranken in het hotel, stadswandeling Dresden o.l.v. een gids, afscheidsdiner, vervoer per Tourist Class touringcar. foto Lex de Meester 0 Het Youth Forum vindt plaats van 22 juli tot 4 augustus, in Vlissin- gen en Middelburg. Er doen 250 jongeren mee uit on geveer veertig landen. Ze gaan met elkaar in debat over maatschappelijke onderwerpen. Ze strijden in landenteams om de Karl Popper Trofee, het wereld kampioenschap debatteren. Daarna debatteren de jongeren in gemengde teams, met verschillen de nationaliteiten. De 250 jongeren overnachten in de marinekazerne in Vlissingen. Tussen de debatten door maken ze culturele uitstapjes. Het Youth Forum vindt dit jaar voor de vijftiende keer plaats. Het Youth Forum vindt dit jaar voor het eerst in West-Europa plaats. IDEA (International Debate Educa tion Association) en sociaal en cul tureel instituut Scoop organiseren het Youth Forum. WMMmmmmmmMmmmmmmmmismtmmm Meer informatie? igw Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten, IUUICU rW/UCIIUliüCIl- 1 IJ CU LIJU VUUUI CU JJCI fJCIDUVU, CAI-I. I CJCI VCI IULJ J IWJJLCU, - eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). Kijk voor meer informatie op www.effeweg.nl wï'cI jilï ben een brandvijver in de straat. Daar gaan we wat mee doen." De uitwerking en de details, die komen echter pas naar buiten bij de opbouw. „Drie of vier weken van tevoren begint het. Je moet je voorstellen dat zo'n poort echt heel veel werk vergt: die moet wor den bekleed, beschilderd en al van die toestanden. Dat trekt een heel bekijks, ook van buiten het dorp. Twee weken van tevoren is het al filerijden door het dorp." O Koningin Beatrix bezoekt op 30 april Wemeldinge en Middel burg. PZC-verslaggevers Maurits Sep en Lilian Dominicus volgen de voorbereidingen op de web- log: www.pzc.nl/oranjeboven. Hoogtepunten: Breng een bezoek aan het mooie natuurgebied Sachsische Schweiz, bezoek Dresden met het Semper Operahaus, de barokke vesting Zwinger en de Frauen- kirche. Bezichtig de Dom St. Mariën en maak een boottocht over de Elbe! komen. „Niet dat we nu meer ons best doen dan anders. We steken er elke vijf jaar al onze energie ia en dat doen we nu ook. De versie ringen zullen wel specifieker naar heeft. Alle voorbereidingen vin den plaats in schuren en garages en aan keukentafels. Hoewel: „Links en rechts hoor je natuurlijk wel eens wat. Mijn dochter woont Hoogtepunten: Deze reis zit vol cultuur en geschiedenis. Breng een bezoek aan Barcelona met de beroemde Sagrada Familia. De uitlopers van de Sierra Nevada zorgen voor een prachtig natuurgebied. Loop rond in "openluchtmuseum" Valencia. Ga naar Gibraltar en het populaire Granada, Uiteraard mag een bezoek aan het mooie Madrid niet ontbreken! 14 overnachtingen, 14 maal ontbijten diner, stadsrondritten Madrid en Barce lona o.l.v. een Nederlands sprekende gids, stadswandelingen Górdoba en Sevilla o.l.v. een Nederlands sprekende gids, vervoer per Gomfort Class touringcar. Hoogtepunten: Breng een bezoek aan de steden York en Edinburgh. Bekijk de waterval van Measach en ontdek vallei Great Glen. Blair Castle en Castle Urquhart zijn absoluut de moeite waard en uiteraard bezoekt u ook het bekende Loch Ness! bootovertocht Rotterdam - Huil v.v., 5 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner (halfpension), stadsrondrit Edinburgh o.l.v. een gids, vervoer per Comfort Class touringcar. de koningin verwijzen dan anders; er wordt vaak ingespeeld op de ac tualiteit. Zo heeft de Wilhelmina- straat een keer de oude sluizen na gemaakt." Uiteraard is het- geheim wat elke buurtvereniging aan plannen ook op het dorp, dus dan weet je het wel een beetje, van de andere straat." Zo is algemeen bekend dat Schut tershof elk jaar met een heel grote erepoort komt. „We bouwen dit jaar een nieuw model. En we heb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25