Tracé N57 trekt streep van zand door 201 zeeland' Initiatief voor transferium bij afslag Gapingseweg Vrom wil geluidhinder spoor snel aanpakken 1 11 VINTERSPORT WEGENBOUW Werkzaamheden strekken zich uit van Nieuw- en Sint Joosland tot Vrouwenpolder '-7^ h op SKI'S SKISCHOENEN OP op SNOWBOARDS! WINTERSPORT a SCHOENEN 1 KLEDING V V ERIK iTTO. donderdag 21 januari 2010 w door Theo Ciele foto's Ruben Oreel Het is een wonderlijk ge zicht. Een paar hon derd meter achter mo len De Hoop in Seroos- kerke ligt een grote rotonde, niet van asfalt maar van zand. Hier zal straks de omleiding om het dorp aanhaken op de nieuwe N57. De wegenbouwers trekken inmid dels in hoog tempo een spoor door dit deel van Walcheren. Tus sen de oranje piketpaaltjes worden tonnen en tonnen zand gestort. Het tracé ligt als een dijkje door het landschap. Het zand ligt er als 'voorbelasting'. Om het verzakken van de weg tegen te gaan wordt voor het asfalteren de bodem sa mengedrukt door het zand. Dat zal er ongeveer een jaar blijven lig gen. Dan wordt het zand verwij derd en wordt het wegdek aange bracht. Op één stukje van het tracé bij Serooskerke wordt nog niet ge werkt. Daar ligt de buitenbak van manege de Gouwe Reijers letter lijk in de weg. Over een alternatie ve locatie is tussen Rijkswaterstaat en de manege nog geen overeen stemming bereikt. De Gouwe Reijers voelen er niets voor om met hun paarden te gaan rijden op een stuk grond dat is in geklemd tussen de Kadetweg (de oude N57) en de nieuwe N57. De nieuwe doorgaande verbinding tussen Nieuw- en Sint Joosland en Vrouwenpolder wordt in totaal 13,4 kilometer lang. Het deel tus sen de A58 en de Gapingseweg bij Serooskerke gaat in december open. Het resterende deel tot aan de Veersedam gaat een jaar later open. Volgende week donderdag wordt het tunnelelement voor de N57 in het Kanaal van Walcheren' verdiept en afgezonken. In ver band met dit werk is het kanaal ter hoogte van Arnestein afgeslo ten van donderdag 28 januari tot 6 februari. De N57 kruist de Van 't Hofweg bij Sint Laurens met een viaduct met verdiepte onderdoorgang. De aan leg is in volle gang. De N57 passeert rakelings molen De Hoop. Ten westen van de weg, aan de zijde van het dorp, komt een geluidsscherm VEERE - Naast de afslag van de toe komstige N57 naar de Gapingse weg zou een transferium een flin ke impuls kunnen opleveren voor toerisme en recreatie in het noord westen van Walcheren. Marien de Jonge uit Veere wil de burgers mo biliseren om bij de gemeente er op aan te dringen een dergelijk groot parkeerterrein gekoppeld aan bij voorbeeld fietsverhuur, busver voer, wandelpaden en misschien een kanoverhuurbedrijf De watergangen in de buurt zou den via het transferium met elkaar verbonden kunnen worden zodat er een kanoroute ontstaat. De Jon- KONINGINNEDAG Hebt u foto's van koningin Beatrix op bezoek in zeeland, mail ze dan naar koninginnedagzeeland@gmail.com. EN VERDER 1. Politie wil bijstand Koninginnedag 2. Pannenkoeken voor Haïti 3. Vlissingse gepakt voor moord STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto ge wijst op het grote succes van het transferium op Schouwen. De Jonge gaat in elk geval in Veere, Serooskerke en Gapinge formulie ren verspreiden waarmee mensen hun steun kunnen betuigen aan dit burgerinitiatief Hij heeft vijftig handtekeningen nodig om het in de raad in te brengen. Op zaterdag 30 januari wil hij, waarschijnlijk in de Mozaïekkerk in Gapinge, be kend maken hoeveel mensen zijn plan steunen. Bussen om het for mulieren in te leveren en om een bijdrage te leveren aan de kosten zal De Jonge in winkels en horeca gelegenheden plaatsen. l£ GOES - Het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Vrom) hoopt snel een einde te maken aan de 'onwenselijke situatie' op het Zeeuwse spoor. Goederentreinen van spoorbeheerder Prorail rijden daar sinds 1 januari onrechtmatig, omdat de gedoogbeschikking is verlopen. De Belangenvereniging Aanwonen- den Spoorlijn (BAS) heeft bij mi nister Cramer van Vrom een hand- havingsverzoek ingediend. Volgens een woordvoerder van Vrom 'wordt intern bekeken wat te doen'. „Of er wordt gehand haafd is nog even de vraag. Prorail Vanaf de Gapingseweg gezien kunnen de wegwerkers nog niet over het ter rein van manege de Gouwe Reijers. Er is met de manege nog geen overeen stemming over een alternatieve locatie. heeft voldaan aan de meeste ge- luidwerende maatregelen, de snel heidsbeperkingen staan nog steeds overeind. Wel is er op dit moment sprake van een onwenselijke situa tie omdat de beschikking is verlo pen. We hopen begin volgende week meer duidelijkheid te heb ben." Of opnieuw een gedoogbeschik king wordt afgegeven, moet vol gens de woordvoerder van het mi nisterie worden 'overwogen'. Prorail heeft eerder deze week in een reactie op kritiek van de BAS al aangegeven dat de aanvullingen op het geluidsaneringsprogramma deze zomer gereed zijn. 1 1 1 :c oe-- frt Traject nieuwe N57 Veere Gapinge LU Zanddijk o Middelburg Nieuw en Sint kerke Sint Laurens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22