Nieuwland zeker?' v Scoop Bus 61 Nóg een PvdA'er stapt over naar POV ■em2 k Fietsenkijkavond bij politiebureau Waterschappen kopen aandeel slibverwerker Rijontzegging geëist tegen Middelburger F/etsen doen ze het meest in Middelburg, Veerenaren pakken vaker de auto en vier op de vijfVlissingers beschikken altijd over een auto. WMO-vervoer slaat op Walcheren niet aan. 'Deze lijn is in het leven geroepen, omdat de provincie in elk dorp een bus halte wilde. Maar er zijn dagen dat er niemand aan de halte staat. Daarom zou vervoer tijdens spitsuren of op afroep niet zo gek zijn.' Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl VLISSINCEN Op het politiebureau in Vlissingen vindt maandag 25 januari een fiet senkijkavond plaats. Tussen 19.00 en 20.00 uur kunnen de mensen van wie een fiets is gestolen of die hun fiets op een andere wijze zijn kwijtgeraakt, komen kijken of hun fiets is teruggevonden. De ingang van het politiebureau zit in de Mo lenstraat. Wie komt kijken, moet wel het pro ces-verbaal van aangifte of de fiets- sleutel meenemen. MIDDELBURG De Zeeuwse waterschappen wor den aandeelhouder van de NV Slib- verbranding Noord-Brabant. Zij hadden al een contract met dat be drijf voor de verwerking van bag ger, maar dat liep op 1 januari af. De waterschappen hebben gezocht naar alternatieve contracten maar zijn tot de slotsom gekomen dat SNB de beste keuze blijft qua prijs en kwaliteit. Het is dan echter goedkoper om aandeelhouder te worden, omdat dat korting geeft op de prijs voor slibverwerking. MIDDELBURG In Middelburg is gisteren tegen een automobilist (22) uit die stad voor het veroorzaken van een onge luk een rijontzegging van 18 maan den geëist, waarvan 12 voorwaarde lijk. Ook is er een taakstraf van 50 uur tegen hem geëist. Maart vorig jaar zag de bestuurder in Middel burg op de kruising Achter de Houttuinen/Langeviele een fiets- ster over het hoofd. De vrouw liep bij de botsing een hersenschud ding en een blijvende gehoorbe- schadiging op. Uitspraak 3 februari. door Wendy van den Hurk VLISSINCEN - De fractie van de Pv dA in Vlissingen loopt nu al aardig leeg. Na Henk de Haas maakt ook Ellen Lubig de overstap naar de POV van Gerard Aarden. Beide raadsleden moeten op korte ter mijn hun zetel afstaan. Bovenaan de kandidatenlijst van POV prijkt de naam van Henk de Haas. De voormalig PvdA-partij- bons is lijsttrekker. Maar geen kan didaat-wethouder, benadrukt hij. „Sowieso wacht ik voor zulke uit spraken eerst even de verkiezingen af. Die zullen ingewikkeld genoeg zijn, met elf partijen." Gerard Aarden van de gelijknami ge coffeeshop, die de POV vier jaar geleden oprichtte samen met 'con- cullega' Ben Carstens van coffee shop Purple, staat zelf op de vijfde plek. Boven hem staan nog Tobias Meijers (nu nog WD'er), Ellen Lu- big en Dorine Pedersen. Carstens staat op plaats zeven; onder Cristel Meijering, die dan weer de doch ter is van het huidig PvdA-raadslid Geert Meijering. De Haas denkt dat zijn lidmaat schap van de PvdA binnenkort beëindigd zal worden. „Dit zal wel in strijd zijn met de statuten." Dat heeft hij goed gedacht, zegt be stuurslid Paul Sonke. „Dit is onver enigbaar. De Haas en Lubig zullen hun zetel moeten afstaan." Waarschijnlijk gebeurt dat nog bin nen deze raadsperiode. Dat heeft weliswaar gevolgen voor de fractie van de PvdA, maar niet voor het college dat destijds dankzij de ene zetel van Gerard Aarden een meer derheid haalde. De coalitie blijft in tact, omdat beide raadsleden dit college steunen. Sonke zegt nog altijd te begrijpen dat de huidige PvdA-raadsleden te leurgesteld zijn in hun lage plaats op de kandidatenlijst. „Al had ik een wat professionelere reactie ver wacht dan deze overstappen. Maar ja, daar denken zij kennelijk an ders over. Liever had ik bijvoor beeld gezien dat Henk de Haas had geopteerd voor een plek op de kandidatenlijst in de Tweede Ka mer. Ik geloof dat zijn vrouw dat ook wel eens heeft gedaan." Ook na de stoelendans behoudt de POV haar naam; die blijft Progres sief Ondernemend Vlissingen. Bergen op Zoom Van Konijneriburgweg 13 (0164) 27 44 77 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 02 Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 33 Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 Bus 61 gaat langs de dorpen Nieuw- en Sint Joosland, Ritthem en Oost-Souburg. Maar vaak blijven de stoelen leeg en maakt de chauffeur eenzame ritten. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21