Zeeland PZC Meer invloed leerling op lesrooster déDRVKKERY Geen geld voor almanak stadsdelen Veere Extra steekje WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 ONDERWIJS CSW begint volgend schooljaar met pilot 'leerpleinen' in vmbo bovenbouw Rechter leest voor Thomas Rosenboom Beatles dag Tubes4Granted Maar weinig Walchenaren reizen met openbaar vervoer Donderdag 21 januari 2010 Tracé N57 trekt streep zand van Nieuwland naar Vrouwenpolder Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Vmbo-leerlingen in de bovenbouw van de CSW (basis- /kader) krijgen volgend schooljaar de mogelijkheid om zelf te bepa len of ze af en toe meer tijd willen besteden aan het ene vak en min der aan het andere. Uiteraard al leen na toestemming van de do cent en als de cijfers goed zijn. De CSW heeft besloten op de loca tie Eisenhowerlaan in het vmbo in 2010/2011 een proef te beginnen met het zogenoemde leerplein. Dat houdt in dat bijvoorbeeld twee klassen voor enkele uren wor den samengevoegd en onder toe zicht staan van twee docenten. Leerlingen die bijvoorbeeld even wat meer les in wiskunde willen krijgen en minder in engels, mo gen dat. In de onderbouw bestaan al leerpleinen op de CSW. Door klassen samen te voegen en docenten te laten samenwerken, wordt het gemakkelijker tegemoet te komen aan die individuele wen sen van leerlingen, zeggen Jur Hee- res, directeur vmbo/mavo en Jan Piet de Klerk, teamleider techniek en economie. „Ze krijgen de gele genheid zelf meer te sturen op hun lesprogramma. Bijvoorbeeld omdat ze bezig zijn met een pro ject of zich in een vak verder wil len ontwikkelen", zegt De Klerk. Klassikale lessen worden straks ook nog gewoon gegeven, bena drukt De Klerk. „Maar met een leerplein is het mogelijk aan som mige vakken meer aandacht aan te besteden of in die vakken op een hoger niveau examen te doen." Veel vmbo-scholen experimente ren met leerpleinen of soortgelijke werkwijzes om maatwerk te leve ren aan leerlingen, beaamt Heeres. De andere twee Walcherse vm bo-scholen, Nehalennia en Schel- demond College, zijn bezig met een heel andere ontwikkeling en richten samen een Vakcollege Wal cheren op, dat ook komend school jaar begint. Dat het leerplein en het vakcollege andere methodes zijn, betekent niet dat de wens van de drie scholen om op termijn één groot vmbo te maken voor heel Walcheren nu onmogelijk wordt, vindt Heeres. „We zitten in ver schillende stadia van ontwikke ling, maar die samenwerking komt op ons af" De CSW heropent vandaag de ver bouwde praktijklokalen in de vesti ging aan de Eisenhowerlaan. Dat gebeurt door wethouder van on derwijs Huub van Klinken. MIDDELBURG - Rechter Ludo van Dijke leest voor aan de leerlingen van basisschool De Cy- pressenhof in Middelburg. De school had voor de 24 groepen mensen uit de meest uiteenlo pende beroepsgroepen uitgenodigd. Van een soldaat tot een brandweerman, en van een raadslid tot een nieuwslezer bij Omroep Zee land, tot de burgemeester en de commissaris van de koningin. Zo werd het voor de 575 kin deren van de school niet alleen een voorlees- ochtend, maar ook een beroepenvoorlichting. Commissaris Karla Peijs moest vooral veel ver tellen over 'haar baas', koningin Beatrix. Eerste vraag: 'Hoeveel hoeden heeft de koningin?' Dat Beatrix op 30 april naar Middelburg komt werd begroet met een instemmend 'wauw, vet!'. Het stimuleren van lezen beperkt zich op de school niet tot deelname aan de Voor leesdag. Het hele jaar door zijn er activiteiten rond dit thema. foto Lex de Meester Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Tip? redactie@pzc.nl VEERE - Er komt geen Belvedère subsidie voor de herinrichting van stadsdelen in Veere: Oranjeplein, Markt, Kaai en omgeving Grote Kerk. Het masterplan van Bureau Bosch Slabbers is afgewezen; het is onvoldoende vernieuwend en te slecht uitgewerkt. De gemeente neemt nu zelf de regie in handen. Daarbij heeft het Oranjeplein voor rang. Stichting Veere ziet liever dat eerst de Markt wordt aangepakt. Hij was voor het eerst weer terug op kantoor, na een opname wegens een ontstoken wormvormig aanhangsel. „Alleen, het bleek een ontstoken stuk je darm te zijn", vertelde de Nieuw- lander, die een paar kilo lichter uit het ziekenhuis teruggekeerd was. „Daarachter zat een kerngezonde, ro ze appendix." Om.hem heen luister den de collega's ademloos naar zijn verslag. „En", vroeg één van hen met een blik op zijn nu aanzienlijk ge- stroomlijndere figuur, „hebben ze je bij het dichtnaaien gelijk maar een virgin stitch gegeven?" Dat moest ze even uitleggen. „Nooit van gehoord? Dat is dat extra hech- tinkje, waardoor je net even wat strakker uit de operatie komt dan je er in ging." vrijdag.22jan. 20.00 uur SLAZ in Zeeuwse Bibliotheek kaarten a 6,00 bij de Drvkkery en Zeeuwse Bibliotheek zaterdag 23 jan. 12.00-16.30 uur 15.00-16.30 uur boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19