grote aantal branden Het bibberen en zweten is voorbij Roosevelt zorgen voor foute antwoorden :RLOGS FI^RLOOS 21 Eenden vernielen oeverbescherming vijver Yerseke opvallend veel branden in de laatste maanden woensdag 20 januari 2010 BIJ NADER ARCHITECTEN ARCHITECTEN B door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Twee jaar en drie maanden zaten ze te bibberen en te zweten in noodlokalen, maar de ze week verhuizen de scholieren van de School met de Bijbel en de De Casembrootschool in Sint-An- naland eindelijk naar hun nieuwe onderkomen. De brede school is gebouwd op de plek waar ook de oude scholen stonden. Daarom kregen de jon gens en meisjes tijdelijk les in de prefab-units aan de F.M. Boogaard- weg. „We zijn allemaal blij dat aan die situatie een eind komt", zegt waarnemend directeur Jetty Suij- kerbuijk van de openbare De Ca sembrootschool. „We hebben het de afgelopen weken koud gehad in de-noodlokalen. In de zomer was het juist ontzettend warm." Ook directeur Theo Baaij van de School met de Bijbel is blij dat het eindelijk zover is. „Niet dat we het zo slecht hadden in het noodge bouw, hoor. Het lag hooguit een beetje afgelegen. Toch hebben we lang naar dit moment uitgekeken." De hoogste groepen van de School met de Bijbel krijgen morgen voor het eerst les in de nieuwe school. De rest volgt maandag. De kinderen van de De Casem brootschool nemen vrijdagmor gen afscheid van de noodlocatie om daarna in optocht naar hun nieuwe onderkomen te lopen. „Op die dag gaan we er rustig inko men", stelt Suijkerbuijk. „Het zal even wennen zijn. Hoe werkt het digitale schoolbord? Waar zijn de toiletten? Dat soort dingen." Beide directeuren zijn zeer te spre ken over hun nieuwe onderko men. Zo is Baaij, wiens school op de eerste verdieping komt, heel blij met het schoolplein voor de kleintjes. Dat bevindt zich op de etage, als een soort balkon. Suijker buijk is op haar beurt heel blij met het muzieklokaal. „We hebben een vakdocent voor muziek aange trokken. Die heeft daarin nu echt de ruimte om alles te doen wat no dig is." Om alles op tijd op orde te heb ben, moeten de verhuizers er deze week nog even hard aan trekken. De School met de Bijbel krijgt veel nieuwe meubels, terwijl de De Ca sembrootschool de meeste school- bankjes meeneemt vanuit de nood- locatie. „Alleen de kleuters krijgen nieuw meubilair", vertelt Suijker buijk. „We hebben het geld niet om voor alle kinderen nieuwe schoolbankjes te kopen." De kinderopvang van Toerdeloo heeft begin deze maand zijn intrek al genomen in de brede school. De bibliotheek volgt pas in maart. „De scholen zaten meer op de wip, vanwege hun slechte nood- huisvesting", verklaart Wim Otter man. „Daar komt bij dat de inrich ting voor de nieuwe bibliotheek pas in februari gereed is. We ho pen op maart open te gaan." Later dit jaar volgt nog een open dag in de brede school. Oud-Vossemeer voltrok. Het ging om een brand, maar die vond in 1781 plaats. Veel deelnemers heb ben de vraag desondanks goed be antwoord. Toch hebben we hem bij het nakijken van de antwoor den niet meegeteld, zodat er nog negentien vragen overbleven. Het merendeel van de ruim twin tig deelnemers maakte geen fou ten. Het hoogste aantal fouten lag op vier. Niet alleen lezers uit Oud-Vossemeer deden mee aan de quiz. We ontvingen ook inzen dingen uit onder meer Sint-Maar tensdijk, Poortvliet, Bergen op Zoom, 's-Heer Hendrikskinderen en Schore. De winnaars: WV Iris-cheque van 20 euro: Mw. Hommel-Kooien, Oud-Vossemeer Walco Verbiest, Bergen op Zoom Familie Vis, 's-Heer Hendrikskinderen Twee kaarten voor het theaterspektakel, beschikbaar gesteld door de Stichting Oud-Vossemeer 600 jaar: M.J. Krijger, Poortvliet Drie bewoners van een rijtjeshuis in de Abeelstraat in Terneuzen raakten gewond bij de brand die in de nacht van maandag op dinsdag uitbrak in de woning. Het huis brandde volledig uit. foto Chris Platteeuw YERSEKE - De eendenvijver aan de Molenlaan in Yerseke krijgt een nieuwe oeverbescherming. De hui dige zogeheten aquafloramatten, die vooraf zijn ingeplant en zor gen voor een gevarieerde rietgroei, zijn vertrapt en kaalgevreten door het grote aantal wilde eenden dat zich in de vijver ophoudt. Daar door is de constructie te zwak en spoelen de oevers van de in janua ri 2008 gerenoveerde vijver uit. Om dat probleem tegen te gaan, wordt vanaf 25 januari een nieuwe oeverbescherming aangebracht. Dit keer komen er Enkamatten in de vijver. Die zijn gemaakt van bi tumen en gaan de watererosie te gen. Tijdens het werk, dat naar ver wachting begin februari gereed is, is de eendenvijver beperkt toegan kelijk. De begraafplaats blijft wel bereikbaar. De brand in de Geulstraat in Terneuzen, vorige week, was een schoorsteen brand en had als zodanig als één van de weinige branden in de regio een relatie met de winterse omstandigheden. foto Mark Neelemans den, waaruit blijkt hoe grillig het verloop in branden kan zijn. In zijn totaliteit kwamen er vorig jaar ten opzichte van 2008 bij de brandweer in Terneuzen zo'n dertig meldingen méér bin nen. „Het is misschien heel raar, maar ons werk gaat altijd met pieken en dalen", zegt ook commandant Jan Rijk van de brandweer in Hulst, waar het overigens minder druk is dan in de rest van de regio. „De winter speelt in onze gemeente in elk geval geen rol. Zo hebben we nog geen schoorsteenbrand gehad. Wel zijn we uitgerukt voor een aantal auto-ongevallen, waarvan gladheid de oorzaak was. Dat heeft dus met de winter te ma ken." De brandweer in Hulst rukte de laatste maanden maar een paar keer uit voor een brand, zoals in de hoekwoning aan de Vosstraat in Nieuw Namen. Deze woning werd begin dit jaar volledig in de as gelegd. Volgens Rijk is er voor het pand inmiddels een sloopver gunning afgegeven. „De toename van het aantal bran den heeft bij ons niet echt te ma ken met de winter", laat Fred Moens van de brandweer in de ge meente Sluis weten. „Ieder jaar heb je wel een paar schoorsteen branden, ook nu weer. Een auto- brand is ook te wijten aan de win ter (accuproblemen), alsmede een tweetal ongevallen waarbij de brandweer te hulp werd geroepen (glad wegdek). Verder heeft de toe name in ons geval niet te maken met de winter." Na de woningbrand vorige week in de Adriaan van Ostaijenstraat in Schoondijke bleek zich een hennepkwekerij in het huis te be vinden. De woningbouwvereni ging is inmiddels een procedure gestart om de huurovereenkomst te ontbinden. De corporatie probeert ook de schade op de huurder te verhalen. In het artikel over de ronde-tafel- conferentie in Tholen is de uit spraak 'liever bezuinigen op kunst dan op het sociale beleid' ten on rechte toegeschreven aan de verte genwoordigster van de Werkgroep gehandicaptenbeleid. Het ging om iemand van de Algemene Neder landse Gehandicapten Organisatie. De juffen Marijke (I) en Carin van de De Casembrootschool zijn deze week druk in de weer met de verhuisdozen. foto Leo Adriaansen 'ofscmatr <x>rnihr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73