201 zeeland Geen verklaring voor Veel Bevelandse acties voor slachtoffers aardbeving Haïti Schapen en de meeste Knooppunt A58/N57 dit voorjaar al open Excursie door Plan Tureluur op Tholen m Annie M.G. Schmidts buste is nog zoek Jan Baaijens tweede bij vakwedstrijd Geen nieuwkomers meer bij verkiezingen BRANDWEERKORPSEN Vooral in Kanaalzone en W-Zeeuws-Vlaanderen woensdag 20 januari 2010 NIEUW- EN ST. JOOSLAND Dit voorjaar gaat het nieuwe knooppunt dat de toekomstige N57 met de A58 verbindt al open. Dat betekent dat het verkeer vanuit Ar- nestein richting Goes niet langer hoeft om te rijden via de Schroe- weg. Ook verkeer van de richting Vlis- singen naar Arnestein kan vanaf eind maart of begin april bij Nieuw- en Sint Joosland de afslag nemen. Knooppunt De Roode Leeuw vormt het begin van de 13,4 kilometer lange nieuwe N57 rich ting Vrouwenpolder. SCHERPENISSE Staatsbosbeheer houdt komende zaterdag een excursie langs Plan Tureluur aan de zuidkust van Tho len. De tocht duurt ongeveer ander half uur en begint om 13.30 uur. Op zaterdag 20 februari is er op dezelf de tijd nog een excursie. Het vertrekpunt is de voormalige kruising van de Platteweg, Gatweg en Schoondorpseweg. Aanmelden kan bij de VW: 0166-663771. Niet de voorzieningen, maar mensen maken een dorp leefbaar reageer op www.pzc.nl/tholen reacties: 424 Terugkeer Klippel is vragen om problemen 85% oneens 15% KAPELLE De bronzen buste van Annie M.G. Schmidt, die eind december werd ontvreemd van het Kerkplein in Kapelle, is nog steeds zoek. Dat meldt een gemeentewoordvoer ster. Wel wordt het beeld mogelijk ver vangen. Wethouder Leo Kosten (SGP, cultuur) heeft contact met kunstenaar Frank Rosen om het te vervangen. Daarbij wordt direct ook gekeken naar een betere bevei liging tegen diefstal. Het beeld van de kinderboekenschrijfster werd op 12 november onthuld. 'S-HEERENHOEK Werknemer )an Baaijens van elek tra- en telecombedrijf Paree uit 's-Heerenhoek is gisteren tweede geworden bij de verkiezing 'prak tijkopleider van het jaar' van het kenniscentrum voor technisch vak manschap Kenteq. Baaijens, woon achtig in 's-Heerenhoek is sinds 2001 bij Paree in dienst. Al vanaf het begin houdt hij zich bezig met het opleiden van leerlingen. GOES Op de Bevelanden en Tholen heb ben zich geen nieuwe partijen meer gemeld voor deelname aan de gemeenteraadsverkiezingen op 3 maart. Van de SP was bekend dat ze meedoet in Goes en Tholen, D66 waagt een kans in Borsele. Po litieke partijen hadden gisteren de laatste kans om hun kandidaten lijst in te leveren bij het stembu reau van de betreffende gemeente. door Luc Oggel GOES - Steeds meer Zeeuwen trek ken zich het lot van de slachtoffers van de aardbeving op Haïti aan., Ook op de Bevelanden staan ver schillende acties op stapel. Zo wil de fractie van GroenLinks in de Goese gemeenteraad dat het college van burgemeester en wet houders een euro per inwoner be schikbaar stelt voor hulp aan de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. De partij dient daartoe mor genavond een motie in tijdens de raadsvergadering. GroenLinks wil verder dat B en W ook inwoners en het bedrijfsleven oproepen een finaciële bijdrage te leveren. In Reimerswaal is het omgekeerd; daar vraagt het college aan de raad toestemming om een euro per in woner te mogen overmaken. Onder de naam 'Hulp voor Haïti' wordt op vrijdag 29 januari een be nefietconcert gehouden in de Zee landhallen. Initiatiefnemer is de Stichting Jarikin, die al jaren ont wikkelingshulp biedt op het ei land. Onder meer de bands Jo- vink, Fragment, Nuff Said en Ma- milla hebben hun medewerking al toegezegd, met andere bands en ar tiesten is Jarikin nog in bespre king. Janvier Dance Masters in Goes houdt op 30 januari, van 20.30 uur tot 06.30 uur, een tien uur durende dansmarathon. Het is de bedoeling dat deelnemers zich per dans laten sponsoren. De toe gangsprijs a een euro is eveneens bestemd voor giro 555. Er wordt een ruimte gecreëerd waar even tueel kan worden geslapen. Leerlingen van arbeidstraining- en coachingcentrum De Loods in Goes, die de lokale nieuwswebsite Goes TV maken, hebben voor elk item een kort giro 555-spotje ge monteerd, om op die manier men sen te bewegen geld over te ma ken. Bolusbakkers van Bliek Meester bakkers en Warme Bakker Dick Bunt maken de opbrengst van elke bolus die zij donderdag verkopen, over naar giro 555. Bovendien ver dubbelen zij de opbrengst uit ei gen zak. Bliek Meesterbakkers heeft (onder meer) zaken op Noord-Beveland, Warme Bakker Dick Bunt heeft drie zaken op Zuid-Beveland. Bevelandse en Thoolse verenigin gen, particulieren en bedrijven die ook acties voor Haïti op touw zet ten, kunnen die melden via bevelanden@pzc.nl. Een felle uitslaande brand verwoestte vorige week een woning in de Dorps straat in Breskens. foto Peter Nicolai De herder bij Oud-Vossemeer heet Klaasjan van der Kolk en niet Jankees van der Linde, zoals enkele inzenders dachten. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De quiz over het verleden en heden van Oud-Vosse- meer, die medio december in de PZC verscheen, is door het over grote deel van de deelnemers fout loos gemaakt. Bij de mensen die wel wat foutjes maakten, zorgden de vragen over de presidenten Theodore en Frank lin Delano Roosevelt (Wie was de democraat?) en de schaapskudde bij Oud-Vossemeer (Wie is de her der?) voor de meeste problemen. Tot onze spijt is er bok een foutje in de quiz geslopen. Bij vraag acht tien vroegen we welke dramati sche gebeurtenis zich in 1871 in door Harold de Puysseleijr Er is geen verklaring te ge ven voor het grote aantal branden dat zich sinds het afgelopen najaar in de streek heeft voorgedaan. De win terse omstandigheden spelen in de meeste gevallen geen aantoon bare rol. Dat blijkt uit navraag bij de brandweerofficieren in de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Van november 2008 tot en met 15 januari 2009 had de brandweer in de gemeente Sluis in totaal 36 uit rukken. In dezelfde periode tot nu toe waren er 43 uitrukken. Branden met ernstigste afloop de den zich zeer recent voor in de ge meente Terneuzen; een dode bij de brand in Philippine, drie ge wonden bij de brand in de Abeel- straat in Terneuzen. Opvallend genoeg noteerde de Ter- neuzense brandweer van 2008 op 2009 juist een afname van het aan tal woningbranden, meldt woord voerder Daniël Rouw van de ge meente Terneuzen. Wel was er een lichte toename van het aantal brandmeldingen in bedrijfspan- De hoekwoning aan de Vosstraat in Nieuw Namen die begin deze maand volledig uitbrandde, wordt binnenkort gesloopt. foto Tim Koster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72