28I Üll!! Kloetinge maakt er nu zelf zeven Vlissingen mist erg veel kansen DISTRICTSBEKER Bevelandse eersteklasser bereikt eenvoudig de volgende ronde fl %3 WÊM woensdag 20 januari 2010 Mark Schuit (tweede van links) gaat in het bekerduel met Virtus op het doel af. foto Ronald den Dekker door Rudy Boogert KLOETINGE - Met zeven doelpun ten uit 24 doelkansen en -pogin gen kon trainer Cees Houtepen gis teravond vrede hebben. De oefen- meester zag 'zijn' Kloetinge zorge loos de laatste zestien bereiken te gen zondag-vierdeklasser Virtus uit Zevenbergen. Na de 5-0 tegen Duiveland (tweede ronde), de 2-0 tegen Zaamslag (derde ronde) hield de Bevelandse eersteklasser ook tegen Virtus de nul: 7-0. Houtepen zat zijn manschappen flink achter de vodden aan. Ze had den immers iets recht te zetten. Za terdag hadden ze op het kunstgras IN ZEELAND Hoek wil succes en heeft daarom voor Paul Telussa gekozen Kerkhove haalt hoofdtoernooi Sportstelling: De KNVB moet Hoek- trainer Paul Telussa met rust laten STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl in het Belgische Wachtebeke met 7-2 op de broek gekregen van Ter- neuzen. „Ik ben tevreden met de getoonde inzet. Tot de negentigste minuut hebben de jongens inzet getoond. Dat hadden we ook afge sproken", zei Houtepen na afloop. Kloetinge trad aan zonder Jaap Es- ser (ziek), Björn Quartel (nekbles- sure) en Etiënne Mallie (op de bank). Laurens de Maat komt helemaal niet meer in actie voor de club, want hij is overgestapt naar zater dag-derdeklasser TSW Merlijn. Die Tilburgse studentenclub wordt getraind door Jurriaan van Poelje, volgend seizoen trainer van GPC Vlissingen. Op de eerste tien minuten van de eerste én tweede helft na had Kloe tinge weinig te duchten van Vir tus. Het zette gedreven druk als de Brabantse tegenstander in balbezit kwam en dat leverde kans na kans op. Aanvankelijk was het te ge haast als het zelf in balbezit kwam, maar toen Daan Esser na een kwartier 1-0 had gemaakt (kopbal bij eerste paal), kwam er meer rust in de ploeg. Esser verdiende vijf minuten na zijn openingsdoelpunt een straf schop, die Corné Schilperoort via de keeper benutte. Tien minuten daarna schoot hij op aangeven van Mark Schuit via .de binnenkant van de paal de veili ge 3-0 binnen. Elf goede kansen bleven voor de rust onbenut. Na de rust werd de effectiviteit opge krikt. Van de tien kansen werden er toen vier benut. De voor Esser ingevallen Mallie (volgens afspraak speelden beiden een helft) opende het bal na een kwartier op aangeven van Nieman- tsverdriet. De 5-0 schoot Niels Ko- le vallend binnen, opnieuw na een assist van Niemantsverdriet. De zesde was een soloactie van in valler Rick Mulder (korte hoek) en de 7-0 was de slagroom op de taart: een zaalvoetbalachtige aan val kwam via Mallie en Mulder bij Kole terecht, die de trekker over haalde: 7-0. In de vijfde ronde treft Kloetinge de winnaar van het Brabantse duel tussen Gilze (vierde klasse zondag) en FC Bergen (derde klas se zondag), dat volgende week dinsdag wordt gespeeld. De win naar van dat duel speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van het toptreffen tussen RCS en zon dag-vierdeklasser The Gunners. Kloetinge-Virtus 7-0 (3-0). 15. Daan Esser 1-0, 22. Corné Schilperoort 2-0 (strafschop), 32. Daan Esser 3-0, 62. Etiënne Mallie 4-0, 67. Niels Kole 5-0, 83. Rick Mulder 6-0, 86. Niels Kole 7-0. Scheidsrechter: M. Jobse (Oostka- pelle). Gele kaart: Jeroen Veldman (Vir tus). Aantal toeschouwers: 80. UflH VLISSINGEN - VC Vlissingen heeft zich gisteravond geplaatst voor de vijfde ronde van het bekertoer nooi. De nummer twee van de eer ste klasse C uit het zondagvoetbal versloeg op het kunstgras aan de Irislaan Dosko met 1-0. Vlissingen maakte het zich onno dig moeilijk tegen de nummer twee van de derde klasse A van het zondagvoetbal. Voor rust speel de de ploeg van trainer Ruud Pen- nings een sterke partij, schiep veel kansen, maar wist er slechts één van te benutten. De ploeg was bij balverlies agres sief en in balbezit heel beweeglijk. Vooral de vleugelverdedigers van Dosko hadden het voor rust bij zonder lastig. De enige treffer werd gemaakt door Raymond Wolff, die in de 31e minuut een voorzet op maat vanaf rechts van Davy van Geersdaele van dichtbij achter de sterke doelman van Dos ko schoot. Voordien hadden Ran dy de Dreu en Sinan Coban respec tievelijk lat en paal geraakt en mis ten Coban, Jonathan Constancia en Davy van Geersdaele goede mo gelijkheden op meer treffers. Bo vendien werden twee doelpunten van Coban afgekeurd. Na rust had het duel beter admini stratief afgehandeld kunnen wor den. Vlissingen sloeg te vaak het middenveld over en te veel spelers gingen voor eigen succes. Boven dien sloop er om onbegrijpelijke reden irritatie in de ploeg. Dange- lo Martien kon na een kwartier in rukken nadat hij scheidsrechter Bleumink tot tweemaal toe enkele onvriendelijkheden toeriep. Ook met tien tegen elf kwam Vlissin gen niet in problemen. RCS bereikte moeizaam de volgde ronde. De zondag-eersteklasser bleef tegen vierdeklasser Walche ren in de reguliere speeltijd op 1-1 steken. Yordi Nijland maakte in de noodzakelijke strafschoppenserie uiteindelijk de beslissende. Walcheren kwam vlak voor rust via Mark van der Eijk op 0-1. De gasten trokken hierna een muur op voor het eigen doel en hoopten op een succesvolle counter. Die kwam er na rust niet meer. In de 65e minuut maakte Gérard de Nooijer gelijk. Hierna volgden strafschoppen. Doelman Robin Jil- leba stopte vervolgens de eerste strafschop van Bésar Xhoxhaj. Toch slaagde hij er niet in uit te groeien tot de held van de avond. Drie van zijn ploeggenoten zagen hun strafschop gestopt door Roy Sallet. Hij zorgde ervoor dat RCS de districtsbeker nog kan winnen. Patrijzen won in Breda met 4-2 van Boeimeer, dat eveneens in de vierde klasse speelt. Bij rust stond het 2-2. Voor Patrijzen scoorden Jo- ren Lammers en een speler van Boeimeer in eigen doel. Na de pau ze nam Patrijzen het heft in han den en liep de ploeg uit naar 2-4, dankzij treffers van Wesley Rok- ven en Gabriel Sapulete.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64