binnenland! 5 flink besparen CHINA extra in prijs verlaagd! Vast voor OM eist 15 maanden handel voor strandrellen in mensen Burger heeft meer interesse voor Kamer m Broer Verdonk op kieslijst TON Utrecht André Rieu in top zes bestverkopende acts boek online of bel 020 - 66 22 222 woensdag 20 januari 2010 i Ook zijn eigen kinderen zitten op de school. Hij raakte gewond. Nadat de man was neergeschoten, probeer de hij zichzelf met het mes te do den. Zijn motief is niet bekend. foto ANP we systematiek in de problemen komen, is een overgangsperiode van een jaar overeengekomen. In die periode worden ziekenhuizen gecompenseerd bij al te grote om zetdalingen en te grote omzetstij gingen. Ook wordt bezien hoe overschrij dingen voor medisch specialisten zijn uit te bannen. Bekeken wordt of zij in loondienst kunnen ko men. Klink is optimistisch omdat de eer ste resultaten van het werken met UTRECHT De broer van Rita Verdonk is op de kandidatenlijst gezet van de Utrechtse gemeenteraadsfractie van Trots op Nederland (TON). Dat meldde de politieke partij giste ren. Ad Verdonk komt uit De Meern en is al langer actief als vrij williger voor TON. „De familieband is hier niet het be langrijkste. Ad heeft zichzelf aange boden en deelt Rita's gedachte goed", aldus een woordvoerder van de partij. Ad Verdonk staat op een van de laatste plaatsen op de kies- lijst. MAASTRICH.T Violist André Rieu staat op num mer zes in de lijst van bestverko pende artiesten ter wereld. Dat blijkt uit een overzicht van om zetcijfers en kaartverkoop in het Amerikaanse muziekblad Bill board. In 2009 behaalde Rieu ruim 67 mil joen euro omzet en verkocht hij 834.992 kaartjes. Daarmee laat de Nederlander on der anderen Britney Spears (7) en Coldplay (10) achter zich. vrije prijzen aangeven dat de zorg verbetert en wachtlijsten afne men. Ook het CPB is nu positief „Als we niets doen staan we straks voor een massaal probleem", aldus de minister. De Vereniging van Nederlandse Ziekenhuizen vindt de tijdelijke begrenzing van de omzet maar niks: „Je hebt marktwerking of geen marktwerking, niet een beet je marktwerking. Je kunt ook niet een beetje zwanger zijn", aldus voorzitter Roelf de Boer. SOMEREN - Aspergeteelster José Janssen uit Someren is gisteren in haar woning opgepakt. Ze is in de cel gezet op verdenking van men senhandel en uitbuiting tijdens het aspergeseizoen 2009. Janssen ontkent volgens haar advo caat Linssen iedere vorm van be trokkenheid bij mensenhandel en dwang. Op haar boerderij is giste ren ook een 28-jarige Roemeense werknemer-opgepakt. De twee zijn in verzekering ge steld en worden verhoord. Het on derzoeksteam sluit meer aanhou dingen niet uit. Rechercheurs zijn de afgelopen maanden naar Roe menië, Portugal en Polen gereisd om daar ex-werknemers van Jans sen te spreken. Advocaat Linssen stelt dat er geen aanvullend bewijs is gekomen. „Ze maakt zich niet schuldig aan mensenhandel. Het is een raadsel hoe men daarbij komt. Mijn cliënt laat haar oogst binnen halen door buitenlandse werkne mers, maar er is geen enkele vorm van dwang. Er staat geen hek om het terrein en ze kunnen komen en gaan wanneer ze willen. De sa larissen zijn ook gewoon betaald", betoogt hij. In mei vorig jaar kwamen na een ruzie tussen werknemers misstan den, zoals brandonveilige slaap- ruimtes, aan het licht. De arbei ders belden de politie, maar die kon het terrein niet op omdat de verblijfsruimte was afgesloten. Burgemeester Veltman van Som eren stelde na een controle op het terrein dat er sprake was van sla vernij. Enkele Roemeense werknemers deden aangifte van mishandeling, verduistering van papieren en ach terhouden van loon. Zo'n veertig arbeidskrachten wilden na de in val direct naar huis. ROTTERDAM - Het Openbaar Minis terie (OM) heeft celstraffen van vijftien maanden, waarvan vier voorwaardelijk, geëist tegen drie vermeende relschoppers die het strandfeest in Hoek van Holland eind augustus ernstig verstoorden. Hun zaak diende gisteren voor de rechtbank in Rotterdam. Justitie eiste ook reclasseringstoe- zicht, een agressieregulatietraining en een locatieverbod. Dat houdt in dat het drietal niet bij risicovolle evenementen mag zijn. Het OM verdenkt de 22-jarige Schiedammer, een 24-jarige Krim- penaar en een 22-jarige Spijkenis- ser van openlijke geweldpleging tij dens het strandfeest op 22 augus tus. Gisterochtend moest al een 18-jarige Rotterdammer voor de rechter verschijnen. Het OM eiste tegen hem twaalf maanden jeugd detentie, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Dat gebeurde ach ter gesloten deuren, omdat de ver dachte tijdens de strandrellen nog minderjarig was. Het strandfeest Sunset Grooves liep eind augustus ernstig uit de hand. Groepen hooli gans belaagden de politie en jaag den de agenten tientallen meters op. Uiteindelijk zagen de in nood gedreven agenten zich genood zaakt te schieten. Daarbij kwam een 19-jarige om het leven. DEN HAAG - De Nederlander heeft flink meer interesse gekregen in het werk van de Tweede Kamer. Afgelopen jaar keken er duidelijk meer mensen naar het wekelijkse vragenuur op televisie, bezochten meer mensen de website van de Kamer en bezochten meer men sen het gebouw van de Kamer. Ook werd er flink meer gedemon streerd op het Binnenhof of op het Plein, voor de Kamer. Dat blijkt uit de parlementaire 'jaarcijfers', die Kamervoorzitter Gerdi Verbeet gisteren heeft gepre senteerd. Het parlement lijkt wat activitei ten betreft wat tot rust gekomen, na jarenlange grote stijgingen in spoeddebatten, moties en monde linge vragen. Op al die gebieden liggen de cijfers van 2009 ongeveer gelijk aan die van het jaar ervoor. De toegenomen belangstelling bij de burger blijkt uit het aantal kij kers naar het vragenuur op dins dagmiddag, dat steeg van 92.000 in 2008 naar 130.000 in 2009. Het aantal unieke websitebezoekers steeg van 692.000 naar 831.000 en het aantal bezoekers aan het Ka mergebouw van 149.000 naar 160.000. De Kamer hield vorig jaar 62 spoeddebatten, drie minder dan het jaar ervoor. De Kamer diende 2616 moties in (2543 in 2008), de meeste afkom stig van de SP (571). CDA en PvdA waren het meest succesvol in het aangenomen krijgen van wetswij zigingen, WD-Kamerlid Frans Weekers was als individueel Ka merlid de kampioen met veertien aangenomen amendementen. Het aantal ingediende wetsvoor stellen liep fors terug: van 285 naar 184, het laagste niveau in jaren. ANVR '•SB'* Beijing Nanjing1'^).! Suzhoü^lkShanghai Hangzhou j 4LLÊ Zie stipreizen.nl/chksc stipreizen.nl Voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/rese 1 Voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5