Verkoop van versgedraaide i 20 I Veel acties voor hulp aan Haïti Een bekende naam, een feestband en leuke locals Verkoop grootscheeps project woningbouw Goes stemt hoopvol Herder bezint zich op toekomst bij kudde Meest gelezen WINTERFEEST Na twee jaar feesten onder doek keert het Bruse evenement te rug naar sporthal De Vanger. Om de kwaliteit van de show te verhogen én budget voor de toekomst te kweken. Bruse Winterfeest woensdag 20 januari 2010 ZIERIKZEE - Op diverse plaatsen op Schouwen-Duiveland worden de komende dagen acties gehouden om geld in te zamelen voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Marcel, Daphne en Chantal, leer lingen van scholengemeenschap Pontes Pieter Zeeman verkopen vandaag zelfgemaakte appelflap pen en koekjes in de school. De leerlingen van klas K2A hebben een kraampje in het schoolge bouw. De ruiters van manege Balans in Dreischor rijden aanstaande zater dag ook voor het goede doel. De opbrengst van de startgelden voor de maandelijkse FNRS wedstrijd gaat helemaal naar het goede doel. Ook komt de collecte bus langs bij de toeschouwers van de wedstrijd, Kinderen van basisschool Onder de Wieken in Burgh-Haamstede zamelen medische spullen in. De spullen worden verstuurd via de Stichting naar School in Haïti. De opbrengst van de vier extra voorstellingen van de film De Storm in FiZi in Zierikzee gaat (na aftrek van de kosten) naar Haï ti. De voorstellingen zijn op 24, 25 en 26 januari. De Willibrordusschool in Zierik zee heeft vrijdag 29 januari winter feest met erwtensoep, broodjes en pannenkoeken. Normaal wordt de opbrengst gebruikt voor leuke din gen in de school, nu gaat de op brengst helemaal naar Haïti. Peter van Baal uit Zierikzee gaat voor het goede doel haring schoonmaken. De locatie is nog niet bekend maar Peter rekent er op dat hij met zijn actie 900 euro kan binnenhalen. De families Eekman en Van Rien- derhoff uit Zierikzee hebben zelf geadopteerde kinderen uit Haïti. Zij roepen iedereen op om geld te geven aan de stichting projecthulp Haïti. Deze stichting gaat pre fab-woningen bouwen in het ge troffen gebied. De stichting project hulp heeft kindertehuizen in Port Au Prince in Haïti. Bakkerij Bliek en bakker Dick Bunt gaan bolussen bakken voor het goede doel. De opbrengst van alle bolussen die donderdag ver kocht worden gaat naar de slacht offers van de aardbeving. Bovendien wordt de opbrengst ook nog eens verdubbeld door de bakkers. De bolussen worden ver kocht op Walcheren, Noord-Beve- lahd, Zuid-Beveland en bij Dick Bunt in Oude Tonge. 1. Brandweerman weg 2. Inventiviteit bij dijkontwerp 3. Handen schudden en netwerken TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Esme Soesman Met de huis-aan-huisver- koop van versgedraaide Zeeuwse worst in Brui- nisse is gisteravond het grote aftel len begonnen. Zaterdag 20 maart wordt voor de achtste keer het Bru se Winterfeest gehouden. Nog 58 dagen te gaan. Dit jaar is het Winterfeest terug in sportzaal De Vanger. Na twee keer te hebben feestgevierd onder tent zeil. Aanvankelijk noodgedwon gen, omdat sporthal annex dorps huis De Vanger door brand was ge troffen. Vanwege het grote succes werd de tentversie het jaar daarop - op een andere locatie - herhaald. Beide accommodaties hebben voor- en nadelen, zet (mede-)orga- nisator Kees Verspoor de achter grond van de verhuizing uiteen. In een tent heb je volop de ruimte, in de zaal daarentegen liggen de facili teiten weer voor het oprapen. „In de Vanger hebben we de mogelijk heid om een kwalitatief hogere De eerste worsten zijn gisteravond verkocht. foto Dirk-Jan Gjeltema show neer te zetten. En ook dat willen we graag." Volgens Ver spoor is het sprongetje terug in de tijd zeker geen stap terug in opzet. „Al proberen we wel wat te spa ren. Over 2 jaar bestaan we 10 jaar. Dan willen we groots uitpakken. Maar daar moet dan wel budget voor worden gekweekt." Met de verkoop van Zeeuwse worst van de Nieuwerkerkse slager Bert Tim- mers (van de gelijknamige slagerij en verswinkel aan de Kerkring) wordt een eerste slag geslagen om de huidige editie te bekostigen. Timmers - wiens zoon Danny in het bestuur van het Winterfeest zit - heeft al een eerste 250 kilo ge draaid. Hij hoopt er uiteindelijk 500 kilo te slijten. Jongeren van De Pul gaan geduren de vier avonden langs de deuren om de worst per pond te verko pen. Verspoor: „Een ludieke actie waarmee we mensen wat kunnen bieden én zelf wat kunnen verdie nen. We willen niet alleen ons handje ophouden bij onderne mers. En het Winterfeest krijgt zo ook alvast wat aandacht." De organisatie heeft de afgelopen jaren meerdere malen 'gescoord' door grote namen te strikken als Di-Rect, Jan Smit en mede-Volen- dammers Nick en Simon. Voor het evenement worden rond de 850 kaarten uitgegeven. De voorver koop is inmiddels gestart. Met het programmeren van onder meer Lasgo, Dikdakkers en Adriaan volgt de or ganisatie van het Winterfeest Bruinisse hetzelf de concept als voorgaande edities. Organisator Kees Verspoor: „We willen elk jaar een grote naam, een feestband die de sfeer er goed in brengt en een local om mensen de kans te ge- ven voor een groot publiek op te treden". Dit jaar staan Lasgo, Slamm, Dikdakkers, Jazz-M en Adriaan op het Bruse Winterfeest. Dj Mi chel presenteert. Lasgo is de Belgische dan- ce-act bestaande uit producer Peter Luts en zan geres Jelle van Dael. Bekend van onder meer Something en Lost. Slamm is een allround coverband. Dikdakkers (onder andere Cow boys en Indianen) staat als feestsensatie be kend. Jazz-M is een gevierde Bruse dj. Regiona le bekendheid Adriaan (zanger en gitarist van Sidewalkstone) treedt solo op. Kaarten zijn te bestellen via internet. www.winterfeest.nl. A De Zware Jongens HEINKENSZAND - Herder Koen Pille van de Zeeuwse Schaapskudde in Heinkenszand heeft een rustperio de ingelast om zich te beraden op zijn toekomst bij de kudde. Dat zegt voorzitter Jaap Gelok van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde in reactie op geruchten dat Pille zou zijn vertrokken. Meerdere po gingen om Pille te bereiken waren tevergeefs, omdat hij volgens colle ga's steeds toevallig niet aanwezig was bij de kudde. „Koen Pille heeft een sabbatical ingelast", ver klaart Gelok zijn afwezigheid. „Hij heeft zich de afgelopen drie jaar met succes gefocust op een gezon de schaapskudde. Nu heeft hij tijd om zich te bezinnen." door Frank Balkenende GOES - Vijftien procent verkocht, dik vijfendertig procent in optie. De eerste verkoopresultaten van het grootscheepse woningbouw project Goese Schans zijn bemoe digend, vindt Rob van Avermaete, directeur verkoop van de Ontwik kelingscombinatie De Goese Schans vof Eind december bracht de ontwik- kelingscombinatie (woningcorpo ratie RWS en de projectontwikke laars Proper Stok en Van Garderen Dekker) de eerste vijftig wonin gen in de eerste fase van het plan op de markt: 18 stadswoningen (rij tjeshuizen), 18 koopgarantwonin- gen en 11 kadewoningen. Met een deel van de geïnteresseer den op de 1600 personen tellende lijst zijn inmiddels gesprekken ge voerd. Volgens Van Avermaete heeft dat geleid tot vijftien procent verkoop. Bijna veertig procent van de eerste tranche is in optie. „In optie betekent dat het twee kan ten op kan, maar we hebben er een goed gevoel bij. We horen ook van belangstellenden dat er op het plan en de typen woningen niks is aan te merken. Ik vind dat we best een goede start maken, al moeten we afwachten of de opties zich ook vertalen in koopcontracten", zegt Van Avermaete. Overigens heeft de Goese Schans vof nog niet alle typen woningen in de ver koop. Eind deze maand, begin fe bruari volgt de verkoop van nog eens 88 woningen: 14 watervilla's, 42 appartementen, 14 koopgarant- woningen, 8 herenhuizen en 10 stadswoningen. Opnieuw wordt gesproken met geïnteresseerden die daarvoor een voorkeur hebben gesproken. Medio dit jaar begint de bouw van de eerste huizen in het Goese Diep, zoals de eerste scherf van het in totaal 2000 hui zen tellende woningbouwproject heet. Daaronder bevinden zich ook 30 huurhuizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58