Schouwse rioolheffing gaat omhoog 7,99 ELKE WEEK 2e GRATIS intratuin Kussen- almanak CDA wil overzicht van niet-gebruikte hulpmiddelen SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 GRONDWATERBEHEER Uitbreiding taken stelt gemeente voor hogere kosten 20 en 21 Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Deze week: ZIERIKZEE - De Schouwen-Duivelandse CDA-fractie denkt dat scootmobielen, rolla- tors en rolstoelen ongebruikt blijven omdat de potentiële gebruikers niet goed weten hoe ze genoemde hulpmiddelen moeten hanteren. Volgens het CDA worden scootmobielen na overlijden van de gebruiker vaak ook niet op gehaald. Dat blijkt uit vragen van het CDA aan het Schouwen-Duivelandse college van B W. Het CDA wil van het dagelijks gemeentebe stuur weten hoeveel hulpmiddelen onge bruikt in de kast blijven. Verder bepleiten de christen-democraten het verplicht stellen van een scootmobielcursus. „Voor het CDA is niet duidelijk waarom de verstrekker ervan uitgaat dat een aspirant gebruiker van een scootmo- biel zich het gebruik als vanzelfsprekend ei gen kan maken." Het college van B W moet zich nog buigen over de vragen van het CDA. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Het was een groot spektakel, afgelo pen zaterdag in de Zeelandhallen. Het populaire Volendamse duo Nick en Simon sloot er, na 150 optredens in het hele land, zijn concertreeks af. Meer dan vijfduizend mensen wilden de ideale schoonzonen horen zingen. Wachtend op het moment dat de he ren het podium zouden betreden, kwam er heel wat reclame voorbij voor, zoals dat heet, de merchandise die werd verkocht. Memorabilia zo als shirts, sjaals, posters, hoem maar op. joram (9) zat op z'n vaders nek en bekeek dit met volle aandacht. Tot hij ineens riep: „Papa, je kunt een kus van Nick en Simon krijgen voor 14,99 euro!" „Nou, te gek!!! Echt??? Hoe moet dat dan met zoveel mensen?" En jawel, even later kwam de recla me voorbij; 'Kussen, met Nick aan de ene en Simon aan de andere kant'. Hoeveel fans zouden er inmid dels op een Nick en Simon-kussen slapen? door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De rioolheffmg op Schouwen-Duiveland gaat om hoog. Dat is het gevolg van uitbrei ding van de taken van de gemeen te op het gebied van riolering. De gemeente is voortaan ook ver antwoordelijk voor het grondwa- terbeheer. Voorheen was dat een taak van het waterschap. Bij het be heer gaat het - zegt wethouder openbare werken Wijnand Ren den - zowel om de kwaliteit als om het peil van het grondwater. „Op een aantal plaatsen is het grondwaterpeil te hoog. Daar heb ben mensen last van wateroverlast en daar moet iets aan gebeuren", zegt de wethouder. Hij noemt de Zierikzeese buiten wijk Poortambacht als voorbeeld. „Daar zijn problemen met de grondwaterstand en straks komt natuurontwikkelingsplan Tureluur daar nog bij. In het natuurgebied moet de grondwaterstand hoog zijn, maar in het woongebied niet." Extra werk kost extra geld en de ge meente moet kostendekkend wer ken. Dat betekent in de praktijk volgens Renden dat aan een verho ging van de rioolheffing niet valt te ontkomen. Hoeveel de rioolhef fmg omhoog gaat, is aan de ge meenteraad. Tijdens de raadsvergadering van fe bruari legt het college drie scena rio's aan hen voor. Het nulscena rio gaat uit van een jaarlijkse stij ging met 3,4 procent tot een ni veau van 187,87 euro per verbruiks- eenheid. Scenario 1 gaat een forse stap verder: binnen een jaar van 160 naar 234 euro per verbruiks- eenheid. In scenario 2 gaat het om een geleidelijke stijging van het riooltarief naar kostendekkend ni veau: jaarlijks 3,6 procent omhoog in een periode van tien jaar om uiteindelijk uit te komen bij 227 eu ro per verbruikseenheid. Laatstgenoemd scenario heeft de voorkeur van het college van Bur gemeester en Wethouders. De kwestie komt donderdag 25 februa ri aan de orde tijdens de gemeente raadsvergadering. Ouwerkerk wil niet alleen maar op de winkel passen Woensdag 20 januari 2010 Winterfeest: bekende naam, een feestband en leuke locals Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Staatsloterij Vraag naar de voor- r~ag—sr~ij waarden bij uw ANVR- lf reisadviseur of kijk op M www.oad.nl/staatsloterij I I ■HHI Druk- en zetfouten voorbehouden. Maximaal 3 gratis artikelen per klant. Geldig van woensdag t/m zaterdag. Intratuin Breda, Halsteren en Koudekerke www.intratuin.nl Lange skisokken diverse sportieve designs en maten, 2 paar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55