281 sport O"™ Slap RCS mag de handen dichtknijpen Vlissingen mist erg veel kansen 1 DISTRICTSBEKER Souburgse ploeg pas na strafschoppen voorbij vierdeklasser Walcheren woensdag 20 januari 2010 door Barry van der Hooft OOST-SOUBURC - Terwijl de achtste minuut van de blessuretijd liep, kreeg RCS een uitgelezen kans om het bekerduel met Walcheren ein delijk te beslissen. Het doel was verlaten, alleen schoof Said Bou- zambou de bal niet in, maar naast het doel. De zondag-eersteklasser kon uiteindelijk toch nog opge lucht ademhalen, omdat Yordi Nij- land in de noodzakelijke straf- schoppenserie de beslissende maakte. Toch durfde na afloop nauwelijks iemand te lachen of uitbundig te juichen in het Souburgse kamp. Ie dereen leek te beseffen dat het de handjes dicht mocht knijpen, na een avond vol ergernis en zwak voetbal. De veertigjarige Gérard de Nooijer straalde als één van de wei nigen uit echt te willen winnen. Veel van zijn jonge ploeggenoten wandelden met misplaatste arro gantie over het veld. Dat doen wel even tegen dit vierdeklassertje, le ken ze te denken. Ploegen die met zo'n instelling aan een wedstrijd beginnen, krijgen het negen van de tien keer moei lijk. Een vroege treffer kan dan als nog voor verlichting zorgen, maar RCS slaagde er niet in die goal te maken. Joey van der Zweep ver zuimde zijn ploeg halverwege de eerste helft op voorsprong te zet ten en Alfaro Pentury knalde van dichtbij op de paal. Bij de' eerste echt geslaagde coun ter scoorde Walcheren vervolgens wél. De ploeg van trainer René van Herpen schakelde snel om, een mislukte pass van Bob Mara- nus belandde voor de voeten van Vincent de Rijke, die strak voor gaf Mark van der Eijk rondde de aanval af: 0-1. Het initiatief kwam daardoor nog meer bij RCS te liggen. Zonder het vaste aanspeelpunt Dennis de Nooijer (knieblessure) had de thuisploeg echter moeite om een opening te. vinden. Walcheren zak te massaal in, trok een muur op voor het eigen doel en hoopte op een succesvolle counter. Die kwam er na rust niet meer, omdat de bezoekers de slijtageslag steeds meer begonnen te voelen. De ene- na de andere speler viel in de slot fase om met kramp. r~ RCS, dat na 65 minuten gelijk had gemaakt via Gérard de Nooijer, bleef na rust aanvallen maar kreeg de bal niet voorbij Robin Jilleba. De doelman stopte vervolgens ook de eerste strafschop van Bésar Xhoxhaj. Toch slaagde hij er niet in uit te groeien tot de held van de avond. Drie van zijn ploeggenoten zagen hun strafschop gestopt door Roy Sallet. Hij zorgde ervoor dat RCS de districtsbeker nog steeds kan winnen. RCS-Walcheren 1-1 (0-1), RCS wint na strafschoppen (4-3). 40. Mark van der Eijk 0-1, 65. Gérard de Nooijer 1-1. j Scheidsrechter: B. Wattel (Seroosker- ke). Aantal toeschouwers: 150. Straf- schoppenserie: Ben Polviiet (Walche ren) 0-1, Bésar Xhoxhaj (RCS) mist, Anthony Oprecio mist, Alwin van Ham 1-1, Mark van der Eijk 1-2, André Siere- veld 2-2, Sjoerd Reijnhoudt 2-3, Alfaro Pentury 3-3, Robbert Beilo mist, Gé-, rard de Nooijer mist, Fred Compeer mist, Yordi Nijland 4-3. RCS-spits Besar Xhoxhaj schermt de bal af in een duel met verdediger Ben Polviiet van Walcheren. Links Gérard de Nooijer. foto Lex de Meester IN ZEELAND Hoek wil succes en heeft daarom voor Paul Telussa gekozen Kerkhove haalt hoofdtoernooi Sportstelling: De KNVB moet Hoek- trainer Paul Telussa met rust laten STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl VLISSINGEN - VC Vlissingen heeft zich gisteravond geplaatst voor de vijfde ronde van het bekertoer nooi. De nummer twee van de eer ste klasse C uit het zondagvoetbal versloeg op het kunstgras aan de Irislaan Dosko met 1-0. Vlissingen maakte het zich onno dig moeilijk tegen de nummer twee van de derde klasse A van het zondagvoetbal. Voor rust speel de de ploeg van trainer Ruud Pen- nings een sterke partij, schiep veel kansen, maar wist er slechts één van te benutten. De ploeg was bij balverlies agres sief en in balbezit heel beweeglijk. Vooral de vleugelverdedigers van Dosko hadden het voor rust bij zonder lastig. De enige treffer werd gemaakt door Raymond Wolff, die in de 31e minuut een voorzet op maat vanaf rechts van Davy van Geersdaele van dichtbij achter de sterke doelman van Dos ko schoot. Voordien hadden Ran dy de Dreu en Sinan Coban respec tievelijk lat en paal geraakt en mis ten Coban, Jonathan ConstanCia en Davy van Geersdaele goede mo gelijkheden op meer treffers. Bo vendien werden twee doelpunten van Coban afgekeurd. Na rust had het duel beter admini stratief afgehandeld kunnen wor den. Vlissingen sloeg te vaak het middenveld over en te veel spelers gingen voor eigen succes. Boven dien sloop er om onbegrijpelijke reden irritatie in de ploeg. Dange- lo Martien kon na een kwartier in rukken nadat hij scheidsrechter Bleumink tot tweemaal toe enkele onvriendelijkheden toeriep. Ook met tien tegen elf kwam Vlissin gen niet in problemen. Kloetinge had heel wat minder moeite om de volgende ronde te bereiken. De zaterdag-eersteklasser won met 7-0 van Virtus en herstel de zich daarmee van de pijnlijke 7-2-nederlaag zaterdag tegen Ter- neuzen. Virtus, uitkomend in de vierde klasse zondag, had weinig in te brengen. Uit de 24 doelkansen- en pogin gen trof Kloetinge zeven keer doel. Daan Esser maakte voor rust de eerste en de derde en verdiende de strafschop waaruit Corné Schilper- oort de 2-0 maakte. Na rust scoor de Niels Kole tweemaal en de in vallers Etiënne Mallie en Rick Mul der elk één keer. Net als Vlissingen en Kloetinge be- •kert ook Patrijzen verder. De zon dag-vierdeklasser won in Breda met 4-2 van Boeimeer, dat op het zelfde niveau uitkomt. Voor de pauze nam Patrijzen tot twee keer toe een voorsprong. Eenmaal schoot een speler van Boeimeer in eigen doel en een keer was Joren Lammers trefzeker. Jesper en Mats Seuntjens zorgden echter voor een 2-2-ruststand. Na de pauze nam Patrijzen het heft in handen en liep de ploeg uit naar 2-4 via Wesley Rokven en Ga- briel Sapulete.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50