i8l Lof gemeenteraad voor 'Cinque Terneuzen' GGGI1 VCrklGFIIlg VOOI" Verbreding tunnelweg begint in september Kussen BRANDWEERKORPSEN Vooral in West-Zeeuws-Vlaanderen en de Open avond op het Reynaertcollege Man (66) gewond bij tractorongeluk Zeeuw in de race voor Vijftal aangehouden 'spoorman van jaar' wegens drugsbezit almanak 'Flatbewoners helpen bij hoge stookkosten' Zeemanshoop redt drenkelinge www.pzc.nl woensdag 20 januari 2010 door Frank van Cooten TERNEUZEN - De gemeenteraad van Terneuzen spreekt zijn zegen uit over de verdere uitwerking van het plan voor de kop van de Noordstraat in het Terneuzense centrum. Wel moet meer inzicht komen in de kosten voor de ge meente. De gemeenteraad is gisteravond geïnformeerd over de laatste stand van zaken door de ontwikkelaars. Een van de verrassende uitkom sten is de nieuwe chique naam voor de Kop: Cinque Terneuzen Centrum. Deze naam doelt op het Franse vijf Cinque staat in het pro ject voor de vijf centrale thema's: wonen, kantoren, winkelen, hore ca en parkeren. Er is bij de gemeen teraad lof over het voorstel om het voormalige horeca-etablissement La Belle Vue en café De Vriend schap te behouden en te integre ren in de plannen. Begrip was er voor het niet volledig terugkomen van water op de Axelsedam. Voor de belevingswaarde van dit gebied is ook groen van belang. Tevens komen er parkeerplaatsen terug, komt er een slanke woonto ren in het plan, stadswoningen en appartementen boven de winkels. In totaal gaat het om ongeveer veertig te bouwen woningen die in nauwe samenwerking met cor poratie Clavis zijn ontwikkeld. Met name de kosten van de bouw van de parkeergarage zijn hoog. Een investering waarover de ge meenteraad pas een besluit wil ne men als er meer duidelijk bestaat over de verdere uitwerking van de kosten en de opbrengsten van het plan. HULST De open avond op het Reynaertcol lege in Hulst vindt niet zoals eer der gemeld vanavond plaats, maar morgenavond. Ouders kunnen daar terecht voor informatie over het onderwijs op de school. Op de locatie Zoutestraat zijn ouders welkom vanaf zes uur, op de locatie Gildenstraat vanaf zeven uur. De bijeenkomst duurt tot ne gen uur. RETRANCHEMENT Een man (66) uit de gemeente Sluis is gistermiddag bij een trac torongeval gewond geraakt. De man gleed met zijn tractor tussen twee weilanden een sloot in. De tractor kantelde en de man kwam onder het voertuig terecht. Om standers tilden de tractor omhoog waarna de man er onder vandaan kon kruipen. Hij is met rugletsel naar het ziekenhuis gebracht. IJZENDIJKE Don van Riel, geboren in IJzendij- ke en nu woonachtig in Burgh- Haamstede, is genomineerd voor de titel 'Spoorman van het jaar'. Voorlichtingsbureau Rail Cargo houdt de verkiezing voor mensen die zich in 2009 sterk hebben ge maakt voor het goederenvervoer. Wie meer wil weten - of op Van Driel wil stemmen - kijkt op: www.railcargo.nl Het was een groot spektakel, afgelo pen zaterdag in de Zeelandhallen. Het populaire Volendamse duo Nick en Simon sloot er, na 150 optredens in het hele land, zijn concertreeks af. Wachtend op het moment dat de he ren het podium betreden, kwam er heel wat reclame voorbij voor, zoals dat heet, de merchandise die werd verkocht. Memorabilia zoals shirts, TERNEUZEN Voor de hoge stookkosten waar mee bewoners van vijf flats in de Terneuzense wijk Oudelandse Hoe ve zijn geconfronteerd, moet de ge meente via bemiddeling een oplos sing zien te vinden. TOP/Gemeen- tebelangen-raadslid Bram Stoffels heeft daar gisteren op aangedron gen bij het college van B en W. Hij spreekt van 'speciale zorgplicht' te genover de vaak oudere bewoners. BRESKENS De Zeemanshoop van KNRM Bres- kens haalde gistermiddag net op tijd een door onbekende oorzaak te water geraakte drenkelinge uit het water aan de rand van de vaar geul voor Vlissingen. De vrouw werd aan boord gehesen, in stabie le zijligging gelegd en ingepakt met dekens. De Zeemanshoop droeg haar bij de buitenhaven over aan een klaarstaande ambulance. BRESKENS Bij de brand in een woning aan de Adriaan van Ostadestraat in Schoondijke werd vorige week een hennepkwekerij ontdekt. foto Peter Nicolai Bij een drugscontrole in Breskens zijn gistermiddag vijf Belgen (18 t/m 28 jaar) aangehouden wegens het bezit van softdrugs. Het vijftal wilde de drugs meenemen naar België. Ze kregen ieder een boete van 400 euro. Twee van hen kon den de boete niet betalen en had den ook geen identiteitsbewijs bij zich. Dat tweetal is in verzekering gesteld voor verder onderzoek. Tip? redactie@pzc.nl sjaals, posters, noem maar op. Joram (9) zat op z'n vaders nek en bekeek dit met volle aandacht. Tot hij in eens riep: „Papa, je kunt een kus van Nick en Simon krijgen voor 14,99 eu ro!" „Nou,-te gek!!! Echt??? Hoe moet dat dan met zoveel mensen?" En jawel, even later kwam de recla me voorbij; 'Kussen, met Nick aan de ene en Simon aan de andere kant'. door Harmen van der Werf HOEK - De verdubbeling van de Westerscheldetunnelweg begint al september dit jaar aan de Zuid-Be- velandse kant, tussen het tolplein en de tunnelingang. Medio 2011 moet dit werk. af zijn. Verbreding van de weg in Zeeuws-Vlaanderen volgt in 2012. Harold Schoenmakers, directeur van de Westerscheldetunnel NV, vertelde dit gistermiddag bij het boren van de eerste paal voor de overkluizing van leidingen en ka bels langs de tunnelweg bij Hoek. Ter plaatse is de weg versmald om ruimte te maken voor de machine door Harold de Puysseleijr Er is geen verklaring te ge ven voor het grote aantal branden dat zich sinds het afgelopen najaar in de streek heeft voorgedaan. De win terse omstandigheden spelen in de meeste gevallen geen aantoon bare rol. Dat blijkt uit navraag bij de brandweerofficieren in de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Van november 2008 tot en met 15 januari 2009 had de brandweer in de gemeente Sluis in totaal 36 uit rukken. In dezelfde periode tot nu toe waren er 43 uitrukken. Branden met ernstigste afloop de den zich zeer recent voor in de ge meente Terneuzen; een dode bij de brand in Philippine, drie ge wonden bij de brand in de Abeel- straat in Terneuzen. Opvallend genoeg noteerde de Ter neuzense brandweer van 2008 op 2009 juist een afname van het aan tal woningbranden, meldt woord voerder Daniël Rouw van de ge meente Terneuzen. Wel was er een lichte toename van het aantal rie van aannemer Van der Straaten uit Hansweert. Vóór de piek in de zomervakantie moet het precisie werk klaar zijn. Levensaders voor bedrijven als Dow Chemicals lig gen onder dit deel van de tunnel weg en die moeten open blijven, terwijl Van der Straaten de beton nen overkluizing verbreedt. De funderingspalen voor de overklui zing worden dan ook voor de ze kerheid niet geheid, maar geboord. De overkluizing moet worden ver breed om de tunnelweg te kunnen verdubbelen. l video www.pzc.nl/regio/zeeuws- vlaanderen: 'Boren eerste paal' MEEST GELEZEN 1. Koudste flats van Terneuzen 2. Breng Eurlings van onzalig plan af 3. Imago drugsstad moet weg EN VERDER Stem op stelling op www.pzc.nl/ regio/zeeuws-vlaanderen: 'iedereen moet carnaval kunnen vieren' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl De hoekwoning aan de Vosstraat in Nieuw-Namen die begin deze maand volledig uit brandde, wordt binnenkort gesloopt. foto Tim Koster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42