PZC Gratis bus voor 65-plussers vertraagd oa 7,99 ELKE WEEK 2e GRATIS intratuin Drie gewonden bij brand in Terneuzense woning jir ZEEUWS-VLAANDEREN 20 en 21 17 20 OPENBAAR VERVOER Vanaf 1 februari regiotaxi in de avonduren Techniekleerlingen Reynaertcollege Hulst bouwen multifunctioneel podium Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. REIZEN Deze week: ->* -v.g-s Woensdag 20 januari 2010 In Heikant is bijna niks maar inwoners zijn tevreden •y-- §S3 Leen Wille ziet af van raadsverkiezingen in Sluis Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De invoering van gra tis openbaar vervoer voor 65-plus- sers in Zeeuws-Vlaanderen heeft vertraging opgelopen. De streef datum was 1 februari. Dit is niet haalbaar, omdat de pasjes nog niet gereed zijn. Zeeuws-Vlamingen kunnen vanaf 1 februari wel ge bruik maken van een nieuwe vorm van openbaar vervoer in de avonduren, de regiotaxi. Wanneer Zeeuws-Vlaamse 65-plus sers wel gratis met de buS kunnen, is nog niet helemaal duidelijk. Ambtenaar openbaar vervoer bij de provincie Ferry Chervet houdt het voorzichtigheidshalve op 'ko mend voorjaar'. „Het bedrijf dat voor ons de pasjes moet maken, heeft daar enige tijd voor nodig. Als het zover is, krijgen 65-plus- sers het pasje per post." - Voorlopig gaat het om een proef project van één jaar. De kosten be dragen ongeveer 150.000 euro, waarvan de provincie de helft be taalt, de gemeente Terneuzen 37.000 euro en Hulst en Sluis elk 18.500 euro. Pasjeshouders mogen gratis met de bus na de ochtend spits, van negen uur 's ochtends tot einde dienstregeling. Het idee achter de proef is dat ou deren gemakkelijker weg zullen gaan, meer aan activiteiten zullen deelnemen en minder snel vereen zamen. Uit onderzoek op Schou wen-Duiveland is gebleken dat dit maar zeer gedeeltelijk waar is. Het aantal reizigers is sterk gestegen, maar de meesten waren toch wel op pad gegaan, met de auto, fiets of bus. Chervet: „Slechts 1,2 pro cent was anders niet weggegaan." Het project loopt op Schou- wen-Duiveland al sinds 2008. Gratis busvervoer voor 65-plussers heeft dus vooral een symbolische waarde. Anders ligt het met de re giotaxi die vanaf komende maand in de avonduren in Zeeuws-Vlaan deren gaat rijden. Veel buslijnen trekken 's avonds te weinig men sen om die te laten rijden, maar enige vraag naar openbaar vervoer is er nog wel. De regiotaxi moet van te voren worden besteld en rijdt van deur tot deur. In de Oos- terschelderegio bestaat dit systeem sinds september en zijn inmiddels zo'n vijftig regiotaxipasjes ver strekt. Chervet: „Het gaat dus niet om massavervoer." 1 1 Maximaal 3 gratis artikelen per klant. Geldig van woensdag t/m zaterdag. Intratuin Breda, Halsteren en Koudekerke www.intratuin.nl Staatsloterij Vraag naar de voor- waarden bij uw ANVR- i reisadviseur of kijk op iiw www.oad.nl/staatsloterij. www.oad.nl HULST - Dertig eindexamenkandidaten van de afdelingen metaal- en bouwtechniek van het Reynaertcollege in Hulst mogen van hun do centen met recht trots zijn op zichzelf. Deze week zetten ze in de aula van de locatie Zou- testraat het podium in elkaar dat de leerlin gen de afgelopen weken zelf hebben gecon strueerd. De verhoging van zes bij dertien me ter is multifunctioneel, hoewel het vast in de aula van de Zoutestraat blijft staan. Demon teerbare balustrades rond het podium zorgen ervoor dat het voor dagelijks gebruik geschikt is tijdens de lunchpauzes. Vinden er voorstel lingen plaats, dan zijn die balustrades snel te verwijderen. Het stalen frame is gemaakt door de metaalleerlingen, de eindexamenkan didaten van bouwtechniek gaan aan de slag als de constructie staat. Zij leggen er een vloer in en zorgen voor de verdere afwerking. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Bij een forse woning brand in de Abeelstraat in Terneu zen zijn in de nacht van maandag op dinsdag de drie bewoners ge wond geraakt. Twee hadden adem halingsproblemen, één liep brand wonden op. Ze zijn naar het zie kenhuis gebracht. De Terneuzense brandweer was kort na drie uur met fwee bluswa- gens en een hoogwerker ter plaat se. Vlammen sloegen al uit de woonkamer. De brand is laat ont dekt. De hond sloeg aan en wekte zo de bewoners. Het huis is zwaar beschadigd en voorlopig onbe woonbaar. De bewoners hielden papegaaien. Die zijn omgekomen. De hond is gered. pagina 18 en 19: 'geen verkla ring voor grote aantal branden' Larrge skisokken diverse sportieve designs en maten, 2 paar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41