Bram Castro helpt PSV in het zadel Robin Haase leert leven met de ongemakken IJ PSV is koploper van de eredivisie. De formatie van trainer Fred Rutten won het inhaalduel bij Roda JC: 1-0. 'Ik liep door in de hoop dat de keeper de bal zou laten vallen' woensdag 20 januari 2010 PSV kwam op 48 punten. Dat zijn er evenveel als FC Twente, maar PSV heeft een beter doelsaldo. Danny Koevermans Otman Bakkal (links) van PSV in duel met Boldizsar Bodor. vast. PSV liet zich te gemakkelijk aftroeven in de duels. Ook was de ploeg 'ontzettend slordig' (Rut ten) in balbezit, waardoor er nooit structuur en rust in het spél kwam. Roda JC gokte op de loop kracht van zijn twee spitsen Mads Junker en Willem Janssen. Zij wer den regelmatig de diepte in ge stuurd, zonder dat ze op die ma nier voor gevaar konden zorgen. De meeste dreiging bij de Limbur- foto Marcel van Hoorn/ANP gers kwam van de rechterflank, waar Jean-Paul Saeijs en Laurent Delorge afwisselend over verdedi ger Erik Pieters heen denderden. De beste kans voor Roda ontstond na een voorzet van Delorge, die net te hard was voor Junker. Ook een kopbal van Saeijs, uit een hoekschop, leverde gevaar op. PSV liet, buiten onschuldige doelpogin gen van Danko Lazovic en Ibra him Afellay, geen spannende din gen zien. Gesteund door zijn onverdiende voorsprong liep het spel van PSV in de tweede helft wat vlotter. „We hebben minstens twintig mi nuten lang uitstekend gespeeld", vond Rutten. Misschien kwam dat ook, omdat de verdedigend inge stelde - en steeds teruglopende - Timmy Simons was vervangen door schaduwspits Ola Toivonen. PSV kon veel gemakkelijker onder de druk uitkomen en meende recht te hebben op een strafschop, toen Delorge hands maakte na een kopbal van Manolev. Het tempo ging wat omhoog en Bakkal gooide er een prachtige sla lom uit, met een eindpass die voor iedereen te scherp was. In het laat ste kwartier kreeg PSV het alsnog benauwd. Roda JC bracht de ene aanvaller na de andere in het veld en was kansrijk via de invallers Djoum en Skoubo. Zoals wel vaker stond doelman Andreas Isaksson uitste kend geposteerd en bezwoer hij al le gevaar. Roda JC - PSV 0-1 (0-1). 45. Koever mans 0-1. Scheidsrechter: Braamhaar. Gele kaart: Vormer (Roda JC), Lazovic, Maza (PSV).Aantal toeschouwers: 16.400. Robin Haase kreeg het zwaar te verduren, foto Julian Abram Wainwright/EPA door Edward Swier DEN HAAC/MELBOURNE - Robin Haase heeft tijdens de Australian Open ervaren dat hij nog een lan ge weg te gaan heeft. In Melbour ne werd de traag van een hardnek kige knieblessure herstellende Ha genaar van de baan geslagen door de Tsjech Tomas Berdych: 6-0, 6-3, 6-3. Met name in de eerste set zal Haase zich geregeld hebben afge vraagd of er voor hem wel een toe komst in het tennis is. Gelukkig voor hem was de set snel voorbij. De ongelijke strijd met Berdych, de nummer 21 van de wereldrang lijst, duurde slechts twintig minu ten: 6-0. Haase, duidelijk kampend met gebrek aan wedstrijdritme, kwam in de tweede set weliswaar snel een break voor (0-2), maar na dat Berdych had teruggebroken, was het ook deze set een makkie voor de Tsjech: 6-3. De derde set geloofde Haase (die Berdych in 2007 al eens klopte) niet meer in een opleving nadat hij al vlot zijn opslag een keer ver loren had. Na 99 minuten was de kwelling voorbij. „Ik maakte te veel fouten", berustte Haase in de afstraffing. Haase speelde in 2009 geen enkel grandslamtoernooi. Opr Jersey en in Helsinki haalde hij afgelopen na jaar de laatste vier, half december won Haase in Rotterdam de Natio nale Masters. „Maar de cadeautjes die ik daar kreeg, hoef ik straks in de ATP-toernooien en de grands- lams niet te verwachten", vertelde Haase al in Rotterdam. Dat bleek wel. In Europa zal Haase verder moe ten gaan werken aan zijn herstel. Want hoewel zijn eerste meniscus operatie al weer anderhalfjaar ach ter hem ligt, is Haase - de voorma lige nummer 56 van de wereld - nog altijd niet helemaal klaar met zijn knie. „Ik hoop dat de instabili teit ooit weg gaat, maar dat betwij fel ik." Half december vertelde de 22-jarige Hagenaar bij de Masters openhartig over de frustrerende maanden die achter hem lagen. „Door oefeningen en ontstekings- remmende medicatie kan ik weer spelen, maar mijn knie is nog al tijd niet pijnvrij." Van het vocht in het gewricht zal hij ook niet snel verlost zijn. Hij moet nog altijd zijn trainingen aan passen. „De simpelste oefeningen kunnen irritatie veroorzaken, elke dag weer kijk ik wat ik aan kan." Op de vraag of het verstandig is dat Haase dan toch weer terugkeer de in het circuit, zegt de Hagenaar niettemin volmondig ja. Hij leert leven met de ongemakken, weet dat zijn situatie nu niet meer ver slechtert door wedstrijden te spe len. Eerder was dat wel het geval. De operatie aan zijn meniscus, op 16 juli 2008, leek een routineklus en Haase begon snel weer te trai nen. Te snel, bleek achteraf In mei 2009 volgde een nieuwe kijkopera tie. Al met al waren de afgelopen anderhalf jaar zeer frustrerend. Haase voelde zich vaak alleen. Steun van de ATP kreeg hij niet. „Het is de Association of Professio nal Tennis Players, maar daar merk ik niks van. Ze hebben nooit gevraagd hoe het met me ging. En als ik op sommige punten om hulp vroeg, werd ik telkens teleur gesteld." Hoewel hij naar zijn idee veel goodwill kweekte voor Adi das, was ook de kledingsponsor hard en kon hij voor 2010 slechts een klein bonuscontractje krijgen. Een groot deel van zijn operaties moest Haase bovendien zelf beta len. „In 2008 hoopte ik eigenlijk dat het heel snel weer goed zou gaan en ben ik verhuisd naar België. Ik moest toen mijn verzekering hier opzeggen en daar een nieuwe ne men. Daar kreeg ik te horen dat ze m'n knie niet wilden meeverzeke ren. Daar word je natuurlijk niet blij van." Haase, de huidige nummer 390 van de wereld, heeft de hoop op volledig herstel overigens nog niet opgegeven. „Er zijn nog zoveel al ternatieven die ik kan proberen." Hij sliep al met koolsla op zijn knie, een grootmoederrecept. En binnenkort wil hij de Nikken-me- thode gaan proberen. „Nikken komt uit Amerika en werkt met magneetvelden. Ik ga misschien zo'n brace kopen. Niet om tijdens het tennis te dragen, maar om er 's nachts mee te slapen. Het gaat een beetje naar het alternatieve circuit toe. Daar ben ik nog niet geweest, dat kan ik nog proberen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29