Nieuw: m.autotrack.nl! Keeper 2Ó| Vind altijd een betrouwbare occasion op http://rn.autotrack.nl Söderling verliest in Melbourne (S) AutoTrack.nl Istvan Bakx op proef bij Alemannia Aachen De la Rosa tweede coureur Sauber Zico ontslagen bij Olympiakos Greipel ritwinnaar in Tour Down Under Ghana naar laatste acht Afrika Cup Kerkhove haalt weer het hoofdtoernooi De Bruijn moeizaam uit de startblokken Tottenham Hotspur wil Van Nistelrooij EREDIVISIE De zorgvuldige autosite. woensdag 20 januari 2010 AKEN Istvan Bakx is sinds gisteren op proef bij Alemannia Aachen. De club komt uit in de tweede Bundes- liga. De Vlissingse aanvaller trainde gis teren mee met de selectie. Vandaag speelt hij mee in een oefenwed strijd tegen een team van Bayer Le- verkusen. Bakx (23) staat onder contract bij het Belgische Genk, maar mag op huurbasis vertrekken. HINWIL Het Formule i-team van Sauber heeft Pedro de la Rosa aangetrok ken als tweede autocoureur. De 38-jarige Spanjaard was de afgelo pen jaren reserve- en testrijder bij McLaren. De la Rosa wordt teamgenoot van de al eerder aangestelde Kamui Ko- bayashi. De Japanner maakte afgelo pen seizoen zijn debuut als inval ler bij Toyota. ATHENE Het dienstverband van de Brazili aanse coach Zico bij de Griekse club Olympiakos heeft amper vier maanden geduurd. Het bestuur maakte gisteren bekend dat de voosmalige stervoetballer is ontsla gen wegens de tegenvallende resul taten. Zico (56) werd aangesteld öp 16 sep tember 2009, op de dag dat Olym piakos thuis tegen AZ speelde in de Champions League (1-0). ADELAIDE De Duitse wielrenner André Grei pel heeft gisteren de eerste etappe van de Tour Down Under gewon nen. Na een rit over 141 kilometer van Clare naar Tanunda versloeg hij de Belgen Gert Steegmaris en Jurgen Roelandts in de sprint. „Ons doel was de eerste etappe te winnen en dat is gelukt", zei een te vreden Greipel die uitkomt voor Team Columbia. LUANDA Ghana heeft gisteren een plek bij de laatste acht van de Afrika Cup in Angola veroverd. Het team van de Servische bondscoach Milovan Rajevac won in de hoofdstad Luan da het laatste duel in groep B met 1-0 van Burkina Faso. Andre Ayew kopte na een half uur de enige tref fer binnen. Burkina Faso speelde de laatste 25 minuten met tien man na een rode kaart voor Mama- dou Tall. WREXHAM In de tweede en laatste kwalifica tieronde van het ITF-toernooi van Wrexham heeft tennisster Lesley Kerkhove de Duitse Anna Zaja ver slagen. De setstanden waren 6-1 6-2. De achttienjarige Zierikzeese mag daardoor meedoen aan het hoofdtoernooi. In Glasgow sloeg Kerkhove zich afgelopen week ook door de kwalificaties. Daar haalde ze vervolgens de halve finales. HAARLO Jean Paul de Bruijn is het Neder lands kampioenschap pentatlon be gonnen met een zwaarbevochten 3-2-zege op René Tuil. De Bruijn ging van start met een overwinning in het 47/2 waarna twee nederlagen volgden in het fi bre en ankerkader 71/2. In het drie banden maakte De Bruijn de ver wachtingen waar (moyenne 1.600), maar het bandstoten verliep lasti ger, al won hij wel. TOTTENHAM Tottenham Hotspur wil Ruud van Nistelrooij overnemen van Real Ma drid, maar alleen als spits Roman Pavljoetsjenko vertrekt. Dat zei trai ner Harry Redknapp gisteren op een persconferentie van de Engelse club. „Hij is een interessante spe ler", aldus Redknapp. „Ik ga nu ook niet ontkennen dat we interesse hebben en dan over twee weken toch actie ondernemen." door Frans van den Nieuwenhof KERKRADE - Matige wedstrijden die drie punten opleveren; ze vor men vaak een belangrijk ingre diënt van een landstitel. PSV be haalde zijn vijftiende overwinning van het seizoen gisteravond niet op eigen kracht, maar dankte die grotendeels aan een kolossale blun der van Roda JC-doelman Bram Castro: 0-1. De Limburgse goalie gaf PSV kort voor rust een 'handje' door een verdwaald schot van Stanislav Ma- nolev van zijn lichaam te laten stuiteren. Net als het verbijsterde publiek moest Castro vaststellen dat Danny Koevermans precies op de goede plek stond. Dankzij die ene schrale treffer pak te PSV in Kerkrade voor 'het eerst dit seizoen de koppositie in de ere divisie. Het team van Fred Rutten heeft een doelsaldo van +8 ten op zichte van FC Twente en een voor sprong van liefst negen punten op Ajax. Na de moeizame competitiestart, met gelijke spelen tegen VW-Ven- lo en FC Twente, kwam PSV nu al vijftien keer in zestien wedstrijden tot een overwinning. Ook gistera vond was het klasseverschil groot, al verzuimde PSV dat te demon streren. Een aardig begin, met een moeilij ke kopkans voor Koevermans na een fraaie aanval over Otman Bak- kal en Manolev, kreeg een slap ver volg. „Het werd een heel moeiza me eerste helft", stelde Rutten MELBOURNE - De Zweed Robin Söderling beleefde gisteren de on gewenste primeur de eerste tennis ser uit de top tien te zijn die onder uit ging bij de Australian Open. In een partij uit de eerste ronde was de Spanjaard Marcel Granollers in vijf sets te sterk voor de finalist op Roland Garros van vorig jaar: 5-7 2-6 6-4 6-4 6-2. Söderling, de nummer acht op de plaatsingslijst in Melbourne, wilde de elleboogblessure die hem in de voorbereiding hinderde niet als ex cuus aanvoeren. „Ik voelde me niet goed", zei de zichtbaar geïrri teerde Zweed na zijn partij. Roger Federer bereikte met de no dige moeite de tweede ronde. De Zwitser versloeg de Rus Igor Andrejev in vier sets: 4-6 6-2 7-6 (2) 6-0. Bij de vrouwen overleefde na Sere na ook haar oudere zus Venus Wil liams de eerste ronde. De Ameri kaanse versloeg de Tsjechische Lu cie Safarova met duidelijke cijfers: 6-2 6-2. Ze had voor haar eerste ze ge niet meer dan 71 minuten no dig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28