zeeland 123 meer nodig dan liefde' Pad REIZEN Schelde niet erg vervuild dankzij lage temperatuur van water Voorbereidingen Koninginnedag bij NOS op tv Ongeboren kind Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Ga naar uw ANVR-reisbureau of een filiaal van: VakantieXperts Onder toezicht www.oad.nl woensdag 20 januari 2010 HR MsMAiM MIDDELBURG - Het is aan het koude weer te danken geweest dat de Westerschelde niet significant ver ontreinigd is door de storing van een zuiveringsinstallatie in Brus sel. Dat antwoorden Gedeputeer de Staaten op vragen van het Sta tenlid Johan Robesin van de Partij voor Zeeland. Hij wilde weten of een eventuele vervuiling van de Westerschelde nog aanleiding is voor schade claims. GS laten hem weten dat ze op 18 december een brief hebben gestuurd aan minister Evelyne Huytebroek van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest met daarin een duidelijk boodschap van onge noegen. Of er aanleiding was voor schadeclaims hangt af van de ver vuiling en die viel erg mee. Op 16, 21 en 28 december zijn kwaliteits metingen uitgevoerd bij de Schaar van Ouden Doel. Een bepalende factor voor de mate van vervuiling is de watertemperatuur. Als die laag is, is de activiteit van het bio logisch leven ook laag en daarmee is dat biologisch leven ook minder kwetsbaar voor de waterverontrei niging die is opgetreden. Het Vlaams Gewest heeft wel stappen tegen Brussel ondernomen. WEMELDINGE - De NOS zendt bin nenkort een vierluik uit ter gele genheid van het dertigjarig rege ringsjubileum van Koningin Bea trix. Dat wordt uitgezonden in de week van Koninginnedag. Eén aflevering gaat over de Konin ginnedagen, waarbij ook vooruitge keken wordt naar de voorbereidin gen in Wemeldinge. Deze afleve ringen wordt op 28 april uitgezon den. De andere hebben als thema: het volk, de koninklijke reizen en het koningschap. In de uitzendingen staat niet Beatrix' privéleven cen traal, maar hoe zij haar taak invult. De serie schetst onder meer hoe Nederland haar aanvankelijk met scepsis bekeek, maar geleidelijk sympathie voor haar kreeg. Een nieuwe ophoud- kamer oogt wat vriendelijker dan een cel. duizend onder- Kinderrechters behandelen meer dan toezichtstellingen per jaar. Thérèse van de Poll (I) en Suzanne Kuypers. „Soms is een duwtje in de rug nodig. Soms is het mogelijk voor Bu reau Jeugdzorg om sneller hulp in te roepen als een kind uit huis is geplaatst." foto Ruben Oreel prettiger aangekleed. Van de Poll zegt ook dat het niet voor niets is dat een dergelijke ophoudkamer op slot kan. „Want het is echt niet de bedoeling dat ze er zomaar uit kunnen." Beide vrouwen vinden het vak van kinderrechter bijzonder. Kuypers: „Met uitdagend en mooi werk." Maar ook een zwaar vak, aldus Van de Poll. Dat is volgens haar ook de reden dat een Middelburg se rechter maar een beperkt aantal jaren kinderrechter mag zijn. „Je hebt met heel veel emoties te ma ken. Als een kind uit huis geplaatst wordt vinden ouders dat ze gefaald hebben. Ook al gaat het bijvoor beeld om een kindeigen problema tiek (bijvoorbeeld een zwaar autis tisch kind); dat kind is beter af als het specifieke verzorging krijgt." Kuypers: „Een kind heeft meer no dig dan liefde." Ze maakt bijna nooit mee dat kinderen zelf uit huis geplaatst willen worden, on danks de ellende die ze meema ken. „Kinderen zijn ontzettend loyaal naar hun ouders." Na een korte pauze: „Dat is dan ook de reden dat iemand moet wa ken over hun belangen." Ondanks het toch nog grote aantal verzoeken om kinderen onder toezicht te stellen en uit huis te plaatsen zijn de beide rechters niet negatief als hen gevraagd wordt de Zeeuwse situatie te be schrijven. Kuypers: „De basis is over het algemeen goed." Zeker in vergelijking tot de Rand stad boffen ze met de sociale con trole in het Zeeuwse. „Mensen hel pen elkaar vaak als er problemen zijn." Als ouders hulp nodig hebben bij de verzorging van hun kind of als de ontwikkeling van een kind in ge vaar komt, kan het onder toezicht van een voogd worden gesteld. Een kinderrechter beslist daarover. Als dat nog niet voldoende is, kan een kind uit huis worden ge plaatst. Ook over de uithuisplaatsing be slist de kinderrechter. - In december 2009 waren 538 kin deren onder toezicht gesteld. In december van het vorige jaar wa ren 300 kinderen uit huis ge plaatst. Een enkele keer bepaalt een Middelburgse kinderrechter dat een nog ongeboren kind onder toezicht gesteld moet wor den. Onlangs gebeurde dat met het onge boren kind van een jonge vrouw die in Vlissingen een zwervend be staan leidt. De politie merkte dat de zwaar verslaafde vrouw hoog zwanger was en informeerde Jeugd zorg. Na overleg met de Raad voor de Kinderbescherming vroeg deze de kinderrechter om de ondertoe zichtstelling van het ongeboren kind. Er werd getwijfeld of de moe der wel voor het kind zou kunnen en willen zorgen. De rechter besliste positief maar de moeder was op dat moment al uit beeld bij de politie. Enkele dagen la ter beviel ze in een ambulance, waarna ze samen met haar pasgebo ren kindje opgenomen werd in het ziekenhuis in Vlissingen. Niet. voor lang. De moeder verliet het zieken huis de volgende dag. Het kind liet ze achter met ontwen ningsverschijnselen door het drugs gebruik van de moeder. Een pleeg gezin zorgt nu voor het kind. -•fv'05 TURKIJE, Turuns Appartementen Serena Suites*** 8 dagen o.b.v. logies Reisnummer:TRVL31-34 Komende zomer, p.p. vanaf Jmïrï? €50 korting per boeking met uw Oad-Reischeque! ARUBA Hotel Aruba Marriot****+ 9 dagen o.b.v. logies Reisnummer: AUA200-17 Komende zomer, p.p. vanaf é:n...EXT!t/ €50 korting per boeking met uw Oad-Reischeque! PORTUGAL, Algarve Appartementen Forte do Vale**** 8 dagen o.b.v. logies Reisnummer: VLPT01-01 Komende zomer, p.p. vanaf >3 M if €50 korting per boeking met uw Oad-Reischeque! CUBA Autorondreis 'Mojito' 9 dgn. o.b.v. logies ontbijt, ind. huurauto Reisnummer: CUAR05-02 "ggXfX Komende zomer, p.p. vanaf €50 korting per boeking met uw Oad-Reischeque! Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsloterij. Boek voor 1 april en profiteer naast 50,- korting óók van fikse vroegboek- en kinderkortingen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25