Bolusbakkers en scholen helpen slachtoffers Haïti Hoog en droog in een 20 iland 'Wethouders in Veere moeten lange tenen kwijt' vrijdag 22 januari zaterdag 23 januari Nieuwe 'pet' voor waterpomp op Vismarkt Verkoop afgeschreven boeken, Zeeuwse boeken en videobanden Zeeuwse ei.- per boek, 7 boeken 5,-, 15 boeken 10,- Bibliotheek t KANSEN IN ZEELAND Dorpsraad Hoedekenskerke verrast door plan van woensdag 20 januari 2010 w door Maurits Sep MIDDELBURG - Ze bakken per week al tegen de 200.000 bolussen, maar de bolusbakkers van Bliek Meesterbakkers en Warme Bakker Dick Bunt gooien er deze week nog een flinke schep bovenop. De opbrengst van elke bolus die zij donderdag verkopen, gaat naar gi ro 555 voor Haïti. „We zijn net als iedereen getroffen door de beelden van de aardbe ving. De ramp is van een ongeken de omvang. Dus wij willen ook iets doen voor de slachtoffers", zegt Peter van Strien namens de bakkerijen. „Natuurlijk gaan we extra bolus sen bakken. We willen morgen na tuurlijk niet zonder zitten! Die 200.000 bolussen per week gaan door het hele land. Ik denk dat we er in onze zaken in Zeeland op een normale donderdag wel dui zend verkopen. Ik hoop dat we nu het dubbele halen. En wij zijn van plan om de opbrengst uit eigen zak te verdubbelen", legt Van Strien de actie uit. Een bolus kost in hun winkels 85 cent. Dus 1700 euro uit de verkoop en dat dan verdubbeld uit eigen zak moet toch drieduizend euro voor Haïti kunnen opleveren, zegt Van Strien hoopvol. Bliek Meester bakkers heeft zeven zaken op Wal cheren en Noord-Beveland, War- DEN HAAG - 'Als na de verkiezingen de nieuwe wethouders aantreden, moeten ze eerst hun tenen ampu teren, zodat ik er niet meer op kan staan,' zei paardenhouder Bram van Leeuwen gisteren bij de Raad van State. Volgens Van Leeuwen lijkt het er sterk op dat de gemeen te Veere meningsverschillen heeft laten ontaarden in een persoonlijk vete jegens hem. De gemeente komt steeds weer met nieuwe argumenten om hem te verbieden een minicamping te exploiteren. Aanvankelijk gaf de gemeente toe stemming voor die camping, op voorwaarde dat een monumentale schuur zou worden herbouwd tot paardenmelkerij. Maar door aller- Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg M www.zeeuwsebibliotheek.nl me Bakker Dick Bunt heeft drie za ken op Zuid-Beveland en één op Goeree-Overflakkee. De basisscholen Louise de Coligny in Vlissingen en Dolfijnenburch in Middelburg gaan ook geld inzame len voor Haïti. De Louise de Colig- nyschool heeft twee geldtonnen gemaakt waarin geld gedoneerd kan worden. Dat is bestemd voor het kinderdorp Bon Repos in Port-au-Prince, waar een leer kracht van de school bij betrokken is. Kinderen van de Dolfijnen burch gaan door het opknappen van karweitjes geld inzamelen. In Meliskerke vindt zaterdag vanaf 13.00 uur een verkoop van boeken, kleding, speelgoed en eten en drin ken plaats. De opbrengst gaat naar giro 555- Voor hulpverlening aan Haïti stel len de gemeenten Veere en Middel burg één euro per inwoner be schikbaar. Middelburg wil het geld (48.500 euro) geven aan projecten waarbij eigen inwoners betrokken zijn. In Veere gaat het om 22.000 euro. Na de tsunami in Azië maak ten beide gemeenten ook een der gelijk bedrag vrij voor noodhulp. Omdat er nu weer sprake is van een ramp van grote omvang wordt diezelfde lijn gevolgd. De gemeen te Vlissingen maakt geen geld vrij voor hulp aan het rampgebied. Vlissingen vindt dit geen gemeen telijke taak en laat het aan de vrij gevigheid van haar inwoners over. lei fouten, volgens Van Leeuwen de schuld van de gemeente, liep het herbouwplan forse vertraging op, met als gevolg dat de financie ring spaak liep. De Raad behandelde een beroep van Van Leeuwen tegen het intrek ken van de bouwvergunning, waar door de vertraging zou zijn ont staan. Krijgt hij gelijk, dan staat hij sterker met een schadeclaim. Van Leeuwen bemachtigde uitein delijk wel de bouwvergunning. „Maar daar kan ik nu niks mee, omdat Veere het bouwvlak niet goed in het bestemmingsplan heeft ingetekend. Daardoor is een deel van de schuur op een natuur- bestemming geprojecteerd." Uitspraak over enkele weken MIDDELBURG - De pomp op de Vis markt in Middelburg heeft een nieuwe 'pet'. Gisteren plaatsten medewerkers van het Natuursteenhuis uit Goes de natuurstenen pet die de oude, met hout en lood beklede pet ver vangt. De historische waterpomp is hele maal opgeknapt. Begin december werd de pomp voor restauratie meegenomen. Het onderste deel werd vlak voor de kerstdagen al te ruggeplaatst. En sinds gisteren heeft de pomp ook zijn afdekking terug. De waterpomp op de Vismarkt da teert uit de achttiende eeuw. foto Ruben Oreel Lilian Bos en Jos Jobse denken dat de bouw van zo'n twintig paalhuisjes in de Westerschelde het havengebied én de dorpskern van Hoedekenskerke een impuls kan geven. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22