19 Scoop-rapport Kapsalon-praat is een openbare pinautomaat Voorziening maakt buurt niet leefbaar IJk'Mll ZOA Kap bomen voor aanleg van N57 bij Serooskerke w UITVERKOO GEHELE COLLECTIE min. 40% KORTING 2e artikel 20% EXTRA 3e artikel 25% EXTRA 4e artikel 30% EXTRA Buste Annie M.G. Schmidt nog zoek WeCare voortaan Zorgzuster Zeeland Wings to Victory houdt reeks lezingen Eerste lezing over klimaatverandering Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen woensdag 20 januari 2010 Er zijn in Meliskerke veel minder voorzieningen, verenigingen en 'activiteiten Geen sportaccommodaties? „Wat dacht je dan van onze overdekte schiet- dan je mag verwachten. Maar in het dorp heerst een sterk gevoel van 'socia- baan." En geen jeugdsoos? „Ga dan maar eens kijken in 't Kot op het erf Ie zelfredzaamheid'. van de groenteboer." Drukte bij het uitgaan van de basisschool in Meliskerke. De school is een belangrijke voorziening voor de leefbaarheid in het dorp. foto's Lex de Meester door Maurits Sep Het regent tienen voor het voorzienin genniveau in de steden, dorpen en wij ken op Walcheren. Maar, benadrukken de onderzoekers van Scoop, dat er voorzienin gen in de buurt zijn zegt nog niks over de tevre denheid van de mensen die er wonen. Culturele voorzieningen, verenigingsleven, be reikbaarheid, onderwijs, bedrijvigheid, sport, horeca, financiële dienstverlening en zorg zijn de voorzieningen die meetellen in het onder zoek. De stad Middelburg haalt als enige op Walcheren de maximale score (10), Vlissingen en Oost-Souburg komen alleen op bereikbaar heid o,8 punt te kort. Van de dorpen in Veere scoort Koudekerke het hoogst: een 9,4 (bereik baarheid, culturele voorzieningen en vereni gingsleven laten te wensen over). Maar goed, dat gaat dus allemaal over de aanwe zigheid van voorzieningen. Hoe zit het met de waarderingen daarvoor? Dan blijkt dat culture le voorzieningen door veel mensen nauwelijks of nooit worden bezocht. Veel belangrijker is dat het er winkels voor dagelijkse levensbehoef ten zijn, en basisonderwijs, een pinautomaat, een apotheek en een huisarts. In Veere verlan gen mensen ook nog een kerk of kerkzaal dicht in de buurt. En o ja, de hekkensluiters? Sint Laurens: een 5,9 door gebrek aan horeca, medi sche zorg en bedrijvigheid en Gapinge: een 5,7, met name door het ontbreken van een school en medische zorg. Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. Woord Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem VLUCHTSUNCSSNZORS www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn SEROOSKERKE - Voor de aanleg van de N57 moeten in de gemeente Veere 354 bomen en 8000 vierkan te metèr bos en struiken wijken. De aannemer begint op 21 januari langs de Gapingseweg- bij Seroos kerke en werkt dan verder richting Vrouwenpolder. Ter compensatie plant Rijkswaterstaat 2180 bomen en tien hectare aan struiken en ha gen. Dit gebeurt voor het grootste deel als de N57 gereed is. Het noor delijk deel van de N57 gaat eind 2011 open. Voor de nieuwe aan plant is een landschapsplan opge steld. In de gemeente Veere wor den in dit kader nog eens 518 bo men, 4500 vierkante meter beplan ting en 4924 meter haag geplant. (winter) m.u.v. accessoires nieuwe collectie GIMBRERE MODE LANGE DELFTIFc-MIDDELBURG KAPELLE De bronzen buste van Annie M.G. Schmidt, die eind december werd ontvreemd van het Kerkplein in Kapelle, is nog steeds zoek. Dat meldt een gemeentewoordvoer ster. Wel wordt het beeld mogelijk ver vangen. Wethouder Leo Kosten (SGP, cultuur) heeft contact met kunstenaar Frank Rosen om het te vervangen. Daarbij wordt direct ook gekeken naar een betere bevei liging tegen diefstal. Het beeld van de kinderboekenschrijfster werd op 12 november onthuld. MIDDELBURG Thuiszorgbemiddelaar WeCare Zee land heeft haar naam veranderd in Zorgzuster Zeeland. Reden voor de naamsverandering is het feit dat elders in het land ook andere organisaties binnen en bui ten de zorg onder de naam We Ca re opereren. Om verwarring te voorkomen is ge kozen voor een nieuwe naam die 'duidelijk maakt waar we voor staan', aldus Zorgzuster Zeeland, dat eind vorig jaar met haar activi teiten begon. ARNEMUIDEN De Stichting Wings to Victory ver zorgt de komende maanden een aantal lezingen. Vanavond spreekt Hans Sakkers over de luchtoorlog boven Vlissingen. Vlissingen is een van de zwaarst getroffen steden uit de oorlog. Op 18 februari geeft H. N. van Vliet een lezing over De Slag om de Schelde en op 10 maart praat Corsti- aan Prince over De Luchtslag om de Schelde. Alle lezingen beginnen om 19:30 uur in het restaurant op vliegveld Midden Zeeland. MIDDELBURG Het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen organi seert een aantal lezingen over kli maatverandering. De eerste lezing wordt vrijdag ver zorgd door Bernd Andeweg, voor zitter van Aarde Nu, het samenwer kingsverband tussen de aardweten- schappelijke opleidingen in Neder land. Hij spreekt over feiten en on zekerheden met betrekking tot kli maatverandering. De lezing wordt gehouden in de Zeeuwse Biblio theek en begint om 16.45 uur. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118 - 615151 www.donrisicobeheer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21