Schade jaarwisseling: 45.500 euro OS 7,99 intratuin '4 Kussen .7 18 en OUD EN NIEUW Middelburg: 10.000 minder; Vlissingen 1000 minder; Veere 1000 meer 19 WALCHEREN 20 Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. www.oad.nl REIZEN Meiden sneller op de quad dan de jongens Deze week: almanak Tip? redactie@pzc.nl 'Achtergebleven' Meliskerke bruist van het leven Woensdag 20 januari 2010 Bolusbakkers en scholen helpen slachtoffers in Haïti Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon VLISSINGEN - De gemeente Middel burg, Veere en Vlissingen hebben samen 45.580,48 euro schade door vernielingen tijdens de jaarwisse ling. De schade aan gemeentelijk eigen dom in Vlissingen is het grootst. Daar gaat het om 25.250 euro, al dus woordvoerder Saslcia Tromp. In Middelburg gaat het om 8000 euro. „Meer kunnen we er niet van maken", aldus beleidsambte naar Hans Hubregtse. De Veerse schadepost bedraagt 12.330,48 eu ro. In alle gevallen gaat het om ma teriaal- en arbeidskosten. Uit het overzicht van de gemeente Vlissingen blijkt dat er rond de jaarwisseling voor 9700 euro afval bakken zijn opgeblazen en voor 5500 euro verkeersborden zijn ver nield. Daar komt nog eens 2500 eu ro schade aan ondergrondse afval containers bij en 3500 euro schade aan het overige straatmeubilair. Vergeleken met het vorige jaar is de schade in Vlissingen iets lager. Toen kampte Vlissingen met een schadepost van ruim 26 mille. Een jaar daarvoor ging het om meer dan een ton schade. Hubregtse is ronduit tevreden als gekeken wordt naar de omvang van de schade in Middelburg. Vol gens hem gaat het vooral om 'wat opgeblazen afvalbakken en een paar beschadigde afvalcontainers'. Een jaar eerder bedroeg de Middel burgse schade zo'n 18.000 euro. De grootste post voor de gemeen te Veere is de schade (vijf mille), als gevolg van een vuurwerk- brand, aan basisschool 't Klinket in Koudekerke. Verder gaat het om relatief lage bedragen, variërend van 1455 euro schade in Domburg als gevolg van het in brand steken van enkele afvalcontainers tot en met 98 euro schade in Serooskerke als gevolg van een vreugdevuur. Het dagelijks bestuur van de ge meente Veere constateert dan ook dat de jaarwisseling prettig verlo pen is met een beperkt schadebe drag. Wel blijkt uit het overzicht dat de schade duizend euro hoger ligt dan het vorige jaar. De plaats die in de gemeente Veere er echt uit springt is Biggekerke. Daar is geen enkele schade geconstateerd' aan gemeentelijk eigendom. Druk- en zetfouten voorbehouden. Maximaal 3 gratis artikelen per klant. Geldig van woensdag t/m zaterdag Intratuin Breda, Hah.ioron en Koiitleknikü www.intratiiln.nl Staatsloterij 1 Vraag naar de voor- waarden bij uw ANVR- j reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsloterij. Lange skisokken diverse sportieve designs en maten, 2 paar sieprogramma Zappsport, dat basisscholieren van allerlei sporten laat proeven. Via een se- lectiespel werden gistermorgen de rijders van de Kohnstammschool bepaald. De meisjes Ma- rit, Demi en Romy en de jongens Ruben, Sefy en Joshua streden na enkele uren training te gen elkaar. In een spannende race wisten de meiden de jongens voor te blijven. In de Noordzeehal ligt al een zandparcours voor de Dutch Open Supercross, die komende vrijdag en zaterdag plaatsvindt. Wanneer de opna men worden uitgezonden, is nog niet bekend. foto Ronald den Dekker video op www.pzc.nl/bevelanden Het was een groot spektakel zater dag in de Zeelandhallen. Het duo Nick en Simon sloot er, na 150 optre dens in het hele land, zijn con certreeks af. Meer dan vijfduizend mensen wilden de Volendammers ho ren zingen. Wachtend op het mo ment dat ze het podium zouden be treden, zag het publiek heel wat re clame voor de merchandise die werd verkocht. Memorabilia zoals shirts, sjaals, posters, noem maar op. Joram (9) zat op z'n vaders nek en bekeek dit met volle aandacht. Tot hij ineens riep: „Papa, je kunt een kus van Nick en Simon krijgen voor 14,99 euro!" „Nou, te gek!!! Echt??? Hoe moet dat dan met zoveel mensen?" Even later kwam de reclame voorbij; 'Kussen, met Nick aan de ene en Si mon aan de andere kant'. Hoeveel fans zouden er inmiddels op een Nick en Simon-kussen slapen? GOES - Drie meiden van de Goese Kohnstammschool hebben gisteren de jon gens 'afgedroogd' tijdens een race op quadmo- toren in de Zeelandhallen. De race was op touw gezet door Tros-televi-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19