Riskant bankproduct is terug PZC 24 Brand Philippine eist leven jonge man Vragen? Bel de redactie! Journaliste Bibeb overleden en verder Aiïïon Goudsmit met Ploctones in Middelburg 13 Onnodige fouten breken Thiemo de Bakker op Vandaag in Buitengebied: Vlas verdient een levend monument Reddingsactie voor het klein zeegras Vroeg gedekt om rustig te lammeren ONDERZOEK KREDIETCRISIS Topman waarschuwt: hier gaan we op termijn weer veel spijt van krijgen Weg van de rampplek kkllTOII»* reacties: 525 Word ook abonnee! DINSDAG 19 januari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 15 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN DEN HAAG - In de financiële sector is de ontwikkeling van nieuwe, vaak complexe financiële produc ten weer volop aan de gang. Dat zei financieel Rabotopman Bert Bruggink gisteren voor de parle mentaire commissie die de finan ciële crisis onderzoekt. Bruggink zei te vrezen dat pas op langere termijn duidelijk wordt welke risico's er eigenlijk worden gelopen. „Je ziet ze weer ontstaan. Er zitten weer producten bij waar we op de lange termijn weer heel veel spijt van krijgen", aldus Brug gink. Volgens hem blijkt het geheu gen van professionele en particulie re beleggers kort te zijn. De inge wikkelde financiële producten die tussen instellingen werden door verkocht, worden gezien als een belangrijke oorzaak van de interna tionale kredietcrisis. Bruggink ver telde de onderzoekscommissie ook dat zijn bank afgelopen tijd tientallen medewerkers heeft zien vertrekken die werden aangetrok ken door de hoge bonussen die an dere banken betalen. De betrokken medewerkers, werk zaam op de afdeling financiële markten, zijn overgestapt naar ban ken in met name Amerika en En geland. Deze landen zijn uiterst te rughoudend met maatregelen om bonussen te beteugelen. „Er wordt blijkbaar fors geboden", aldus Bruggink. De financiële crisis ontstond in de Verenigde Staten, waar bankiers onder invloed van een royaal bo- nussenbeleid grote risico's namen. Rabobank heeft de bonussen van internationale zakenbankiers in m msmmmmm PORT-AU-PRINCE - Haïtiaanse evacuees wachten in een Amerikaans vrachtvliegtuig op hun ver trek naar Florida vanaf de luchthaven van de Haï tiaanse hoofdstad Port-au-Prince. Zeven Neder landse radiostations en drie tv-zenders slaan don derdag de handen ineen om geld in te zamelen voor de slachtoffers van de aardbeving. De sta tions werken samen met de Samenwerkende Hulp Organisaties om de opbouw van Haïti een fi nanciële impuls te geven. foto AP pagina 2/3: 'met pleisters kun je wonden dicht- Vmaken' pagina 3: commentaar pagina 6/7: duizenden missen ledematen pagina 8 en 9: Oranjegevoel voor Haïti PHILIPPINE - Bij een felle brand in een woning aan het Philipsplein in Philippine is gisterochtend vroeg de 22-jarige bewoner om het leven gekomen. Het vermoeden is dat de jonge man even voor zes uur is thuisge komen en nog iets te eten heeft klaargemaakt, waarbij brand is ont staan. Bij de eerste melding was al sprake van een uitslaande brand. De brandweer wist dat er nog ie mand in de woning was, maar het vuur was zo hevig dat het slachtof fer niet meer te bereiken was. Zijn identiteit kon gisteravond na ge- bitsonderzoek worden vastge steld. pagina 22: verslagenheid groot V_V na brand Philippine Deze krant houdt vanavond en morgen van 18.00 tot 19.00 uur een telefonisch spreekuur. Lezers van de krant kunnen bellen met te lefoonnummer: 0118-434001. De hoofdredactie, de lezersredac teur en een aantal verslaggevers zit ten klaar om alle vragen te beant woorden, in te gaan op opmerkin gen en om tips, adviezen, lof of kri Azië en Amerika vorig jaar ver laagd, omdat de beloningssyste men van financiële instellingen on der vuur waren komen te liggen. De commissie die de crisis onder zoekt sprak gisteren ook met de Amsterdamse hoogleraar Sweder van Wijnbergen, directeur Coen Teulings van het Centraal Planbu reau (CPB) en oud-minister van Fi nanciën Onno Ruding. RIJSWIJK - Journaliste Bibeb is op 95-jarige leeftijd in Scheveningen overleden. Dat meldde Vrij Neder land gisteren op zijn website. Elisabeth Maria Lampe-Soutberg, haar werkelijke naam, begon haar journalistieke carrière bij het Haar lems Dagblad. Na de oorlog kwam ze terecht bij Vrij Nederland. Tot 1997 schreef zij honderden inter views voor VN. In 2008 ontving ze de Jaarprijs voor de Journalis tiek, De Tegel. Ze kreeg de prijs voor haar hele werk. Recensenten vroegen zich vaak af hoe ze het voor elkaar kreeg dat veel van haar gesprekspartners zo openhartig vertelden over hun leven. Door haar persoonlijkheid won ze vaak hun vertrouwen. Fietshelm moet verplicht worden voor kinderen reageer op www.pzc.nl Provincie moet fors in de buidel tasten voor Haïti eens oneens 27% 73% Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Beurs: 10; Economie: 11; Cultuur: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 24 t/m 27; Televisie: 30, 31. Bijla ge: Buitengebied. tiek in ontvangst te nemen. Bijna drie jaar geleden is de krant overge stapt van groot formaat op het ta bloidformaat. Recent hebben we een bescheiden ingreep doorge voerd; de indeling van de krant is iets veranderd. We zijn benieuwd naar uw ervaringen daarmee. Op merkingen van geheel andere aard zijn ook welkom. Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1