Oekraïne Thailand... met stip! stipreizen.nl 117 Doden bi| rellen om haat-imam Kenia Turkse belager van paus moet na zijn vrijlating het leger in Ehud Barak reikt Turkije de hand Doden door geweld Nigeria President Karzai krijgt kabinet niet rond voor Afghanistantop Joodse leider bot over Holocaust tegen paus Meeste losgeld ooit voor piraten Somalië PiDnera op nipte voorsprong in Chili boek online of bel 020 - 66 22 222 maandag 18 januari 2010 mmmmmmmmmm NAIROBI - Zeker vijf mensen zijn in het afgelopen weekeinde in de Ke- niaanse hoofdstad Nairobi omge komen tijdens rellen die uitbraken na een protest vrijdagavond van aanhangers van 'haat-imam' Ab dullah al-Faisal. Dat meldden de BBC en twee toonaangevende kranten in Kenia. De geestelijke, die in het verleden al vier jaar in een Britse gevange nis verbleef wegens oproepen tot moord op westerlingen, joden en hindoes, zit sinds kort in een cel op de internationale luchthaven bij Nairobi. De autoriteiten in Ke nia willen de imam zo snel moge lijk deporteren vanwege zijn 'terro ristische verleden'. Een groep moslims ging na het vrijdaggebed de straat op om actie te voeren voor de vrijlating van al-Faisal. Een aantal betogers droeg een vlag met zich mee van de radicaal-islamitische al-Shabaab- beweging, die de macht heeft in het zuiden van buurland Somalië. De aanhangers van de imam be gonnen een protestmars in het centrum van Nairobi, de oproerpo litie hield hen tegen. Rellen bra ken uit, waarbij omstanders de po litie te hulp schoten. Het bleef lang onrustig in Nairobi. Zeker vijf tien mensen zouden gewond zijn geraakt tijdens de ongeregeldhe den. Een ruime meerderheid van de be volking van Kenia is christelijk, maar er woont ook een groot aan tal moslims in het Afrikaanse land. In Nairobi wonen veel Soma lische vluchtelingen. Veiligheids deskundigen stellen verder dat mi litante Somalische bewegingen, zo als al-Shabaab, Nairobi gebruiken als plek om uit te rusten en nieu we strijders te rekruteren. richten over massale fraude bleven gisteren uit. Ongeacht de uiteindelijke uit komst is duidelijk dat het tijd- perk-Joesjtsjenko voorgoed voorbij is. Oekraïne kreeg de afgelopen ja ren financieel de wind van voren en de corruptie in het land is al leen maar toegenomen. Rusland speelde, anders dan bij de vorige verkiezingen, nagenoeg geen rol. Zelfs Timosjenko had in een laat ste oproep aan de kiezers gezegd dat ook zij als president nauw met Moskou zal samenwerken. Daar mee is het eind in zicht van het op het Westen georiënteerde beleid dat het land sinds de Oranjerevolu tie heeft gevoerd. ANKARA - De Israëlische minister van Defensie Ehud Barak heeft gis teren een bezoek aan Turkije ge bracht om de verstoorde banden tussen beide landen te verbeteren. Het was de eerste keer sinds de Ga- zaoorlog een jaar geleden dat Tur kije en Israël op dit niveau overleg met elkaar voerden. KANO - Geweld tussen christenen en moslims heeft gisteren in Cen- traal-Nigeria aan ten minste twaalf mensen het leven gekost. De auto riteiten hebben vanwege het ge weld een avondklok ingesteld in de stad Jos. Dat meldden lokale functionaris sen en inwoners. Een aantal hui zen en auto's zou in brand zijn ge zet. Zeker 35 mensen zijn aange houden. ISTANBUL - Mehmet Ali Agca wordt vandaag in Ankara, na 27 jaar in Italiaanse en Turkse gevan genschap, vrijgelaten. Italië had Ag ca in 2000 al gratie verleend voor zijn aanslag op de paus; in Turkije zat hij daarna een straf uit wegens moord op journalist Abdi Ipekci in 1979- De 52-jarige Turk Ali Agca wordt na zijn vrijlating meteen overge- ROME De Italiaanse joodse leider Riccar- do Pacifici heeft gisteren paus Bene- dictus XVI bij een bezoek aan een synagoge in Rome geconfronteerd met de Holocaust. Hij zei dat toen malig paus Pius XII zich krachtig daartegen had moeten uitspreken. Nooit eerder sprak een joodse lei der zo bot tegen een paus. De paus antwoordde dat het Vaticaan achter de schermen werkzaam was. bracht naar een militair zieken huis voor een medische keuring. Wanneer hij gezond wordt ver klaard, gaat de man die in 1983 op het Sint Pietersplein in Rome de paus probeerde dood te schieten, het Turkse leger in. Het leger van Turkije stelt dat Agca de dienst plicht tot nog toe heeft ontdoken. Agca claimde in het verleden dat de aanslag op de toen 61-jarige MOGADISHU Somalische piraten hebben giste ren de grootste som losgeld ooit ontvangen. Voor een onder Griek se vlag varende olietanker werd tussen de 5,5 en 7 miljoen dollar be taald. Dat lieten de piraten en mari tieme functionarissen weten. In middels zijn de piraten in een strijd gewikkeld met een rivalise rende bende die het op de afkoop som heeft voorzien. paus een onderdeel was van een 'goddelijk plan'. Er waren ook aan houdende maar nooit bewezen ge ruchten over betrokkenheid van de toenmalige communistische re gimes in Bulgarije en de Sov jet-Unie bij de moordpoging. Een nieuwszender zou volgens Ita liaanse media Agca al twee mil joen dollar hebben geboden voor een interview over de aanslag. SANTIAGO De conservatieve miljardair Sebasti an PiDnera had gisteravond een nipte voorsprong op de centrum linkse kandidaat Eduardo Frei in de tweede ronde van de Chileense presidentsverkiezingen van giste ren. Dat bleek uit de eerste exit polls na het sluiten van de stembu reaus. De eerste uitslagen worden vanoch tend vroeg verwacht. KABUL - Het gaat nog wel even du ren voordat de Afghaanse presi dent Hamid Karzai beschikt over een nieuw kabinet. Een woord voerder van de Wolesi Jirga, het Af ghaanse equivalent van de Tweede Kamer, zei gisteren dat het winter- reces wordt hervat. De 'vakantie' van het parlement duurt tot 20 fe bruari. Pas dan kan opnieuw wor den gestemd over kandidaat-minis ters. Karzai had zijn regeringsploeg graag rond willen hebben voor de internationale Afghanistantop in Londen op 28 januari. Zaterdag haalden volksvertegenwoordigers echter een streep door tien van de zeventien namen die hij had voor gedragen voor ministersposten, waardoor Karzai met nieuwe kan didaten moet komen. Karzai had de parlementariërs speciaal voor de stemming teruggehaald van winterreces. Onder de kandidaten die werden afgewezen, bevonden zich twee van de drie door Karzai genomi neerde vrouwen. Karzai was teleur gesteld en blijft erbij dat zijn kandi daten 'competent en professioneel' Waren. Het was niet de eerste keer dat de president faalde in zijn mis sie om een kabinet te formeren. Op 2 januari keurde de Wolesi Jir ga ook een reeks benoemingen af. Bij een bermbomaanslag in de Af ghaanse provincie Helmand zijn vrijdag twee Britse militairen om het leven gekomen. Dit heeft het ministerie van Defensie in Londen zaterdag bekendgemaakt. In het noordwesten van Pakistan, bij de grens met Afghanistan, heeft een onbemand Amerikaans vliegtuigje gisteren een bolwerk van extremisten met raketten aan gevallen. Zeker twintig vermeende militanten kwamen daarbij om het leven, maakten de Pakistaanse autoriteiten gisteren bekend. a az/ng THAILAND B® 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. kilometer van Kiev.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7