Zeeland PZC Zorgwoningen in voormalig raadhuis Werk aan weeltje bij Noordgouwe Thomas SCHOUWEN-DUiVELAND 14 en 15 13 17 ZORGVERLENING Kantoorgebouw wordt mogelijk woonstek voor dementerenden Laarsjes aan het water ontketenen zoekactie Geen rijbewijs, geen verzekering, geen apk Zestig kilometer te hard over de dijk almanak IJsvereniging Zierikzee is na 25 jaar nog springlevend Maandag 18 januari 2010 'Kersentuin' blinkt uit door ongelooflijk gedetailleerde regie Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans NIEUWERKERK - In het voormalig gemeentehuis aan de Kerkring in Nieuwerkerk komen mogelijk zorg woningen voor dementerenden. Het gaat om een initiatief van Stichting Zorgverlening Zeeland, gelieerd aan de gereformeerde ge meente. Met de realisering van de zorgwoningen zijn enkele miljoe nen gemoeid. Het kantoorgebouw deed tot 1997 dienst als gemeentehuis van Duive- land. Door de gemeentelijke herin deling - waarbij de gemeente Dui- veland opging in de gemeente Schouwen-Duiveland - verloor het gebouw zijn functie en kwam leeg te staan. Alleen de archiefruimte bleef nog een aantal jaren in ge bruik. In de loop der jaren ver scheen plan na plan voor een nieu we bestemming voor het gebouw maar die verdwenen weer net zo hard in de prullenbak. Dat gaat vol gens directeur Onno Schot van Stichting Zorgverlening met deze plannen niet gebeuren. Hij gaat er vanuit dat eind 2010 de verbou wing klaar is en de bewoners er in kunnen trekken. Voor die tijd moet het gebouw ingrijpend ver bouwd worden. Er komen twee groepswoningen met elk acht ka mers in het voormalige raadhuis. Ook wordt er plaats ingeruimd voor een keuken en een gemeen schapsruimte. Schot legt uit dat het de bedoeling is dementeren den er zo zelfstandig mogelijk te la ten wonen en leven. „Eigenlijk als in een gewoon huis. Alleen gaat het hier onder begeleiding van een zorgteam. Er is 24 uur per dag be geleiding. Overdag lopen er 2 a 3 verzorgenden rond en 's nachts is er tenminste één verzorgende. De keuze voor de locatie in Nieu werkerk is een heel bewuste. De kleinschaligheid is, stelt Schot, een belangrijk kenmerk van het pro ject in Nieuwerkerk. „Dementeren den willen een duidelijk gestructu reerde leefomgeving waar niet te veel prikkels zijn. Die kunnen wij hen bieden in Nieuwerkerk." De stichting heeft een christelijke identiteit. „En de toekomstige be woners zullen ook mensen zijn die daar aansluiting bij voelen", zegt Schot. Volgens hem voorzien de zorgwoningen in het voormalig gemeentehuis absoluut in een be hoefte. „De vraag komt uit de geza menlijke kerken op Schou wen-Duiveland en de eerste aan meldingen komen ook van Schou wen-Duiveland. door Piet Kleemans SINT-MAARTENSDIJK Twee kinderlaarsjes, achtergelaten aan de Noorderpoort in Sint Maar- tendijk ontketenden gistermiddag een grote zoekactie naar twee meis jes die daar gespeeld zouden heb ben. De brandweer uit Sint Maartens dijk en Tholen en de Thoolse duik- groep werden ingezet. Ook twee ambulances en een traumahelikop ter werden ingeschakeld. Het alarm bleek loos; de meisjes ble ken veilig thuis te zijn. VUSSINGEN Een 19-jarige man uit Vlissingen is vrijdagavond rond 23.45 uur op de Schuitvaartgracht in zijn woon plaats aangehouden door de poli tie. De man had zichzelf verdacht ge maakt door na het zien van een po litieauto snel weg te rijden en kort daarna ergens te parkeren. Het bleek dat de man niet in het bezit is van een rijbewijs en dat zijn au to niet verzekerd en niet APK ge keurd is. TERNEUZEN In de nacht van vrijdag op zaterdag rond 00.15 uur heeft de politie op de Reuzenhoeksedijk in Terneuzen een 20-jarige Terneuzenaar aange houden voor te hard rijden. De au tomobilist reed 60 kilometer te hard en dat was voor de politie vol doende reden het rijbewijs ter plaatse in te vorderen. De gemeen te heeft onlangs maatregelen geno men om de buurtschap Reuzen- hoek af te sluiten voor doorgaand verkeer. NOORDGOUWE - Vrijwilligers van de Natuur- en Vogelwacht Schou wen-Duiveland hebben zaterdag onder auspiciën van Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) het eilandje in de weel langs de Weeldijk bij Noordgouwe voor zien van een beschoeiing. Dat moet het eiland tot een nog aan trekkelijker broedplaats voor vo gels maken. Het eilandje is normaliter alleen met een bootje bereikbaar, maar zaterdag konden de vrijwilligers er over het ijs naar toe. Op regelmati ge afstand van elkaar werden pa len de grond in geslagen waarna de ruimte tussen de palen werd dichtgevlochten met wilgetakken. Het aanbrengen van de be schoeiing is onderdeel van het weer in zo. origineel mogelijke staat herstellen van het weeltje en omgeving. Het moet uiteindelijk een 'plas-drasgebied' worden. Om dat doel te bereiken is al veel gebeurd, zegt Arjan de Hulster van SLZ. Eerder is riet weggehaald en de waterstand in het laaggelegen weeltje verlaagd. De grondhoop die nu nog een walletje vormt moet nog worden afgevoerd. De Hulster: „Dan is het gebied straks weer helemaal open." Tip? redactie@pzc.nl Ieder bedrijf heeft er wel zo één: een allesweter (m/v), laatste bingoknop voor alle problemen. Wij hebben er ook zo één (v) rondlo pen. Waar vind je..., de kortste weg naar..., het recept voor..., hoeveel pixels ...roept u maar. Wij, gewone stervelingen, kijken er niet meer van op. Integendeel, wij - niets menselijks is ons vreemd - ma ken er dagelijks misbruik van. Maar af en toe betreedt een nieuwe jongere collega het pand die nog on bekend is met dit fenomeen van on feilbaarheid. Laatst nog. Een ongelovige thomas - laten wij hem uit overwegingen van privacy Rudy noemen - overleefde zijn confrontatie zo: „Maar ze wist toch lekker niet dat ik niet wist dat ze alles wist." Met een dergelijke redeneertrant zou je zo iemand iets moeilijks moeten la ten doen: beetje statistiek of zo. Dankzij het ijs was een bootje niet nodig om het eilandje te bereiken. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71