win je geen hoofdprijs in de loterij' 115 Koffiediklezeres Tülay voorspelt de toekomst Plannen voor nieuw dorpshart in Ossenisse Protest tegen servicekosten van woningbouwcorporatie Clavis Leden van de Vlaamse Gaai in de prijzen in Hulst; aurafotografen, paragnosten en koffiediklezeres hebben het er druk mee „De belangstelling voor spiritualiteit is in Zeeuws-Vlaanderen groeiende." De Vier Windrichtingen. maandag 18 januari 2010 door Harold de Puysseleijr Terwijl een man op leef tijd zich door Chiela (hel derziende, medium en mystica) de toekomst laat vertellen, neemt een vrouw bij Lu- do Ceulemans uit De Klinge plaats voor een klankmassage. Naamana- list Luc Sienaert uit Antwerpen be mant de stand daar tegenover en zit even zonder klanten. De grote drukte van de spirituele beurs in Den Dullaert in Hulst moet nog komen, voorspellen André de Pauw en Ruud Naessens van de organiserende stichting De Vier Windrichtingen 's ochtends. De beurs vond afgelopen weekein de voor de zevende keer plaats en verheugt zich in groeiende belang stelling. Het aantal bezoekers is vo rig jaar tot zeshonderd verdub beld, vertelt het tweetal. „Jong en oud, gelovig en ongelovig. Het pu bliek aan onze beurs is niet in een hokje te stoppen. Sommige men sen komen langs uit nieuwsgierig heid, anderen zijn op zoek naar de diepere betekenis in het leven." Be zoekers en standhouders, zo'n vijf tig in totaal in de foyer en de grote zaal van het Hulster gemeen schapscentrum, komen uit vele windstreken. Bezoekers uit heel Zeeuws-Vlaanderen en Oost-Vlaanderen bezoeken de beurs. „Wat standhouders betreft krijgen we verzoeken van mensen tot uit Noordwijk. Onze beurs staat bekend om zijn gezelligheid en sfeer. Dat zegt iets over de uit straling en die willen we graag zo houden. Daarom zijn we er niet op uit de beurs verder te laten groeien, hoewel dat best mogelijk het verleden hebben plaatsgevon den. Door louter toeval zitten er 911 da gen tussen de aanval op de Twin Towers in New York en de bom aanslagen in Madrid. De datum van die eerste terreuraanslag was 11 September, en dat bestaat uit elf karakters. Verder is 911 het alarm nummer in de Verenigde Staten, zijn er na 11 september nog 111 da gen over voor het nieuwe jaar be gint en zagen de twee torens er uit als een '11'. Sienaert gebruikt de nu- zou zijn. Maar dan wordt de beurs misschien door zijn omvang koud en steriel. Daarom vinden we het prima zo", aldus De Pauw en Naes sens. In de grote zaal van Den Dullaert heeft naamanalist Sienaert de com puter bij de hand. Aan de hand van naam en geboortedatum kan hij dingen over iemands toekomst aflezen. „Op basis van numerolo gie", zegt Sienaert. Zo legt hij met behulp van die techniek verban den tussen terreuraanslagen die in merologie om mensen erover te in formeren wat hen te wachten staat, 'maar de mens moet nog al tijd zelf zijn keuzes maken', verdui delijkt hij. „Ik kan wel zeggen dat iemand een grote prijs in de loterij gaat winnen, maar dat is uiteraard onmogelijk als je geen lot koopt. Zo simpel is het", zegt Sienaert, die voor enkele euro's zo'n analyse voor zijn klanten verzorgt. Klankmasseur Ceulemans is zijn hele leven al in de ban van het spi rituele en werkt sinds een aantal jaren met klankschalen. Voor tien euro kun je daar een kwartier lang mee kennismaken. Volgens Ceule mans zijn de klankschalen een pro baat middel tegen stress, chroni sche vermoeidheid, verdriet en traumatische ervaringen. „Het ge luid en de trilling van de klank schalen zetten energiepunten in het lichaam op één lijn terug en ruimen op die manier allerlei blok kades op die vermoeidheid, beslui teloosheid en pijn met zich mee brengen." De Vier Windrichtingen bestaat dit jaar tien jaar en probeert vol gens De Pauw en Naessens een stroming te zijn die luistert naar ie dereen die gelijk gestemd is. „Wij houden ons bezig met alles wat met spiritualiteit te maken heeft. Wij denken niet in hokjes. Naast deze beurs houden we lezingen en workshops en geven we cursussen en die zijn drukbezocht. Gemid deld begroeten wij zo'n twintig tot dertig mensen per lezing en dat is veel voor een gebied als het onze. Waar in grote steden als Ant werpen en Gent de belangstelling voor spiritualiteit begint af te ne men, is die hier nog groeiende", al dus de beide bestuursleden. door Harold de Puysseleijr Uitdrukkingen met 'koffie dik kijken' hebben vol gens Paul van de Westela- ken een negatieve klank. Daarom noemt hij zijn echtgenote Tülay Mehmet liever koffiediklezeres, legt hij uit op de spirituele beurs in Hulst. De Tuks-Cypriotische Tülay leest iemands toekomst uit de drab van de Turkse koffie die hij of zij even daarvoor heeft gedronken. Dat kun je overigens niet leren maar is een gave, aldus Van de Westelar ken. „Die dankt ze aan het feit dat ze met de helm op is geboren", ver telt hij. „Haar vader moest het ge boortevlies dat om haar hoofd zat met een mes open snijden. Het vlies was zelfs zo sterk, dat hij er een portemonnee uit liet maken." Voor twintig euro per sessie voor spelt de Prinsenbeekse de toe komst op spirituele beurzen. Een vrouw uit Hulst is een regel matige bezoekster, vertelt ze, ter wijl ze bij Paul aan tafel schuift voor een kopje Tukse koffie. „Eens in het halfjaar bezoek ik haar. Als ik regelmatig naar een medium ga, weet ik wat er speelt. Voor mij is dat belangrijk, want ik zit momen teel in een fase van persoonlijke groei", vertelt de Hulsterse. „Je gaat nog een keer verhuizen en ook nog reizen", zegt Tülay als de verslaggever tegenover haar plaats neemt. Gemeenplaatsen, is de criti cus direct geneigd te denken, maar verrassend genoeg bljkt ze te be schikken ook over zeer persoonlij ke informatie over verleden, zwak ke lichamelijke plekken en de kin deren van de koffiedrinker. Koffiediklezeres Tülay (r) voorspelt de toekomst aan de hand van patronen in koffiedrab op de spirituele beurs in' Huist. foto Mark Neelentans door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Huurders van wo ningcorporatie Clavis houden woensdag 20 januari een protestbij eenkomst in en bij het buurthuis aan de Edvard Grieghof in Terneu- zen. De bewoners stellen dat ze nu al meer dan een half jaar lang duide lijkheid proberen te krijgen van de woningbouwvereniging over de af rekeningen van de servicekosten van de flats aan de Diepen- brockstraat, de Edvard Grieghof en de Berliozhof „Hoe goed iedereen ook zijn best doet, hier komen we niet verder mee. Zowel de hoogte van de afre keningen als de zeer grote onder linge verschillen in de afrekenin gen zijn nog steeds niet aan de be woners uit te leggen", laten voor zitter Hennie Klein Hesselink en secretaris Cor Reijn van de werk groep weten. Clavis is volgens hen ook niet van plan de bewoners te gemoet te komen. De werkgroep is nu van plan de kwestie voor te leggen aan de huurcommissie of de rechter. Andere zaak die vanaf oktober speelt is de verwarming in de appartementen. „Veel bewo ners zitten letterlijk in de kou. Cla vis is niet in staat gebleken deze problemen adequaat aan te pak ken en op te lossen. Om de bewo ners niet in de kou te laten zitten willen we nu actie zien. De proble men moeten snel opgelost wor den. Anders zullen verdere acties volgen." door Harold de Puyssseleijr OSSENISSE - Een groepje inwoners van Ossenisse werkt op verzoek van de dorpsraad aan plannen voor een nieuw dorpshart. De omgeving van gemeenschaps huis Hof ter Nesse aan de Kip straat biedt volgens woordvoerder Wim van Baarle van de werk groep een rommelige aanblik. Daarom is de werkgroep bezig ge weest een voorstel te maken voor de herinrichting van het gebied waar de tennisbaan, het voetbal veld, de speeltuin en het parkeer terrein liggen. Volgens Van Baarle liggen er drie ideeën om het ge bied bescheiden op de schop te ne men.' De inwoners van Ossenisse krijgen die plannen op het dorps feest dit jaar in juni gepresenteerd, waar dan een keuze uit het mooi ste ontwerp kan worden gemaakt. Vervolgens moet de dorpsraad op zoek naar fmancieringsmogelijkhe- den voor de herinrichting. De gedachten gaan daarbij uit naar provinciaal geld dat beschikbaar is voor plattelandsontwikkeling. Wet houder Clen de Kraker wijst 'zijn' dorp wel op het addertje onder het gras; bij dergelijke subsidies moet doorgaans de helft van het bedrag op een andere manier bij el kaar worden gebracht. CLINCE - Leden van de vogelvereni ging de Vlaamse Gaai uit Clinge zijn tijdens de Nationale kam pioenschappen in de Americahal in Apeldoorn goed in de prijzen gevallen. H. Nicolaas scoorde twee keer goud met een stel kanaries agaat opaal geel intensief en een enke ling agaatopaal geel intensief Daar naast behaalde hij nog zilver met een" enkeling agaatopaal geelivoor schimmel. E. Fassaert viel eveneens met goud in de prijzen met een stam grote barmsijzen wildkleur pop. Verder was er nog zilver voor E. Se- gers en twee keer brons voor R. Martens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61