I4l CDA Sluis ziet in krimp vooral ook de kansen ZOtlCIGr lot tG KOpGII, Thomas SPRITUELE BEURS Wederom vele honderden bezoekers in Den Dullaert Bestuurder met Zestig kilometer te rij-ontzegging gepakt hard over de dijk Bekeuring voor belediging agent Executieverkoop Vossen maken zich op voor carnavalsfeest Bekeuringen voor wildplasser uit Goes almanak Vlaggen 500 jaar Breskens uitgedeeld IN ZEELAND EN VERDER maandag 18 januari 2010 door Harold de Puysseleijr GROEDE - Het CDA ziet de bevol- kingskrimp in West-Zeeuws-Vlaan deren niet alleen als bedreiging maar ook als een ontwikkeling waar nieuwe kansen uit komen. Zowel Tweede Kamerlid Ad Kop- pejan als lijsttrekker Peter Ploeg- aert van het CDA in de gemeente Sluis betoogden dat afgelopen za terdag op de nieuwjaarsbijeen komst van de partij in Groede Po dium in Groede. Een krimpende bevolking vraagt volgens Koppe- jan 'ook om het creëren van extra mogelijkheden en uitzonderingen in bestaande wet- en regelgeving om het voorzieningenniveau op het platteland in stand te houden'. „En als er ook geld beschikbaar ge steld kan worden voor grote ste denbeleid en de aanpak van pro bleemwijken, dan kan er ook van het rijk extra budget gevraagd wor den ter versterking van de leefbaar heid op het platteland." Ploegaert wil krimp als kans benut ten door te focussen op de ontwik keling van diverse voorzieningen. „Dit betekent niet dat we het tij van de krimp kunnen keren, maar we kunnen er wel voor zorgen dat er een kwaliteitsslag wordt ge maakt, waardoor het woningbe stand aantrekkelijk wordt voor nieuwkomers op de woning markt", aldus de lijsttrekker. Sta tenlid Patricia de Milliano (num mer 12 op de lijst voor de gemeen teraadsverkiezingen) benadrukte dat het belangrijk is de kwaliteiten van de streek te promoten om zo de recreatiesector te versterken. TERNEUZEN TERNEUZEN Een hardleerse automobilist uit Terneuzen is door de politie met de neus op de feiten gedrukt. De 23-jarige man werd afgelopen vrij dag rond 22.20 uur aangehouden in de Bellamystraat in zijn woon plaats. Daar reed hij met piepende banden weg van de parkeerplaats van het winkelcentrum. Bij zijn aahouding bleek dat de bestuurder een rijontzegging had. AARDENBURG Een minderjarige jongen is in de nacht van zaterdag op zondag door de politie in Aardenburg aangehou den na belediging van een agent. De vijftienjarige kon bovendien geen geldig legitimatiebewijs laten zien toen agenten hem staande hielden op de Paardenmarkt. Na verhoor hebben de agenten de minderjarige jongen bij zijn ouders thuis afgeleverd. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst In de nacht van vrijdag op zaterdag rond 00.15 uur is op de Reuzen- hoeksedijk in Terneuzen een 20-ja- rige Terneuzenaar aangehouden voor te hard rijden. De automobi list reed 60 kilometer te hard. Zijn rijbewijs is ingenomen. De ge meente heeft onlangs maatregelen genomen om de buurtschap Reu- zenhoek af te sluiten voor door gaand verkeer. HULST De Hulster carnavalsstichting AHC de Vossen gaat zaterdag 6 februari op ziekenbezoek in het streekzie kenhuis de Honte. Alle patiënten uit de Vossenstad krijgen een atten tie aangeboden, 's Middags storten de Vossen zich om 14.00 uur in Den Dullaert in het feestgedruis bij de carnavalsviering van de vereni ging VOGG voor mensen met een verstandelijke beperking. TERNEUZEN De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag een man aange houden in de Korte Kerkstraat in Terneuzen voor wildplassen en be lediging. Een 30-jarige man uit Goes kreeg een boete voor wild plassen. Tijdens het uitschrijven van de boete beledigde hij de agent en werd ook daarvoor beboet. leder bedrijf heeft er wel zo één: een allesweter (m/v), laatste bingoknop voor alle problemen. Wij hebben er ook zo één (v) rondlo pen. Waar vind je..., de kortste weg naar..., het recept voor..., hoeveel pixels ...roept u maar. Wij, gewone stervelingen, kijken er niet meer van op. Integendeel, wij - niets menselijks is ons vreemd - ma ken er dagelijks misbruik van. Maar af en toe betreedt een nieuwe jongere collega het pand die nog on bekend is met dit fenomeen van on feilbaarheid. Laatst nog. Een ongelovige thomas - laten wij hem uit overwegingen van privacy Rudy noemen - overleefde zijn confrontatie zo: „Maar ze wist toch lekker niet dat ik niet wist dat ze alles wist." Met een dergelijke redeneertrant zou je zo iemand iets moeilijks moeten la ten doen: beetje statistiek of zo. De grote zaal van Den Dullaert in Hulst was het afgelopen weekeinde het domein van mensen die interesse tonen in spiritualiteit. foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl BRESKENS - Voor de feestelijke aankleding van het dorp later dit jaar zijn zaterdag niet minder dan 1500 vlaggen met het opschrift 'Breskens 500 jaar' verspreid. Leden van de voetbalvereniging uit het vissersdorp zoals Mi chael Berkheij van E2 op deze foto, hielpen mee. De vlaggen zijn geschon ken door de Bedrijfs Belangen Vereniging Breskens. foto Mark Neelemans 1. Overlast jongeren in Sas van Gent. 2. Blij over Scheldeverdieping. 3. Plan van aanpak Sas van Gent. Staatssecretaris Bussemaker (VWS) brengt vandaag een werkbezoek aan de gemeente Hulst. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60