Aanpak verpaupering Hulst werkt Carnavalsliefhebbers warmen zich op voor het leutfeest Badmeesters gezocht voor zwembad Koewacht Marijke Wauters uit Heikant wint reis naar 'Oscars' jEneco ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 INVENTARISATIE Eigenaren van negen panden na brief gemeente bereid tot actie door Harold de Puysseleijr HULST - De actieve aanpak van ver paupering in de gemeente Hulst begint voorzichtig zijn vruchten af te werpen. Dat blijkt uit de rapportage van het college van burgemeester en wethouders over dit onderwerp aan de gemeenteraad. De gemeente heeft het afgelopen half jaar de eigenaren van negen vervallen panden aangeschreven iets aan de onderhoudstoestand te doen. „De reacties op deze brief zijn bemoedigend", aldus het colle ge- Panden in Zandberg, Vogelwaarde, Lamswaarde en Nieuw-Namen zijn of worden binnenkort ge sloopt. Bij een pand in Heikant wordt acuut gevaar voor de omge ving weggenomen door sloop of vervanging van beschadigde delen. De eigenaar van panden in Graauw heeft bij de gemeente zijn plannen voor het opknappen toe gelicht. Dat geldt ook voor eigena ren in Clinge. De gemeente maakte bijna drie jaar geleden een globale inventari satie van vervallen bouwwerken. Daaaruit bleek dat er bij 38 pan den binnen de bebouwde kom sprake was van achterstallig onder houd. Uit die lijst zijn medio vorig jaar negen ernstige gevallen gese lecteerd. Eind augustus stuurde de gemeente de eigenaren een brief om hen te wijzen op hun wettelij ke zorgplicht voor het op peil hou den van hun bezit. Het vervolg van deze stap is vol gens het college afhankelijk van verschillende factoren. De bereid heid van de eigenaren om daad werkelijk tot actie over te gaan staat voorop. Is die bereidheid er niet, dan kan de gemeente uitein delijk besluiten een actieve rol te spelen door de eigenaar uit te ko pen. Daar moet uiteraard de kant tekening bij worden geplaatst dat de gemeente dat geld dan wel be schikbaar moet hebben. Volgens het college is er momenteel echter, wellicht door de economische cri sis, redelijke belangstelling om ver vallen panden aan te pakken. door Harold de Puysseleijr SAS VAN CENT - Liefhebbers van het meerdaagse leutfeest in de streek tellen de dagen zo zoetjes aan weer af; nog vier weken en ze kunnen zich weer in het carnavals gedruis storten. De Betekoppen in Sas van Gent warmden zich er af gelopen zaterdagavond al voor op tijdens het wagenbouwersbal. Dat kende dit jaar een nieuwe opzet, maar prins Michelangelo de eerste moest er wegens ziekte helaas ver stek voor laten gaan. Zodoende miste hij de uitzending van Bete koppen TV waarin geïnspireerd door het populaire BNN-televisie- programma 'Nu we er toch zijn' een inkijkje werd gegeven bij inwo ners van Sas van Gent. Voor de Nachtuuln uit Aardenburg is het schuurbalweekend traditioneel een van de laatste feesten voordat het echte werk begint. Prins Dille den Eersten werd vrijdagavond op een biervat de schuur van Van Overloop binnen gedragen voor het eerste feest van het weekend. Hoogtepunt van de carnavalsvoor bereidingen bij de Nachtuuln was het grote bal op zaterdagavond, waar vele honderden liefhebbers op afkwamen. Ook op andere plaatsen in de streek werd al een voorproefje op carnaval genomen. Zonder een lot kun je in de loterij ook geen hoofdprijs winnen Maandag 18 januari 2010 foto Mark Neelemans 'Kersentuin' blinkt uit door ongelooflijk gedetailleerde regie Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl De sfeer zat er al goed in bij de Betekoppen op het wagenbouwersbal in De Reseda in Sas van Cent. HEIKANT - Blij verrast was Marijke Wauters uit Heikant toen filmjour nalist René Mioch onlangs aan de deur stond met een enorme che que om aan te kondigen dat ze in maart met haar man naar Los An geles vliegt om de Oscaruitreiking bij te wonen. Wauters kocht enige weken geleden een Cinema 21:9 te levisie van Philips. Dat bleek de 500.000e Ambilight televisie in de Benelux. Het ultieme doel is een ervaring te bereiken zoals dat ook in de bioscoop gebeurt. Om deze mijlpaal van 500.000 verkochte Ambilight televisies te vieren gaat het echtpaar Wauters naar L.A. om deze bioscoopwereld van dicht- bij mee te maken. Stap nü over op Eneco GroenVast en ontvang de Wake-up Light van Philips! U profiteert drie jaar lang gegarandeerd van de huidige lage energieprijs met onze vaste scherpe prijs voor groene stroom en gas. Goed voor uw portemonnee en het milieu! we gaan vooruit - door Harold de Puysseleijr KOEWACHT - In navolging van Zaamslag is nu ook in Koewacht een actie gestart om voldoende toezichthouders te werven voor het buitenzwembad, zodat het bad al in mei en juni open kan gaan. Vorig jaar lukte het niet het zwembad zo vroeg al open te stel len omdat de gemeente Terneuzen een tekort aan gekwalificeerde toe zichthouders had. Johan van der Ha van de plaatselij ke EHBO-vereniging roept in Koe wacht daarom vrijwilligers op zich bij hem te melden. Belangstellen den die nog niet gekwalificeerd zijn, krijgen gratis een cursus 'li- fe-guard' aangeboden door de ge meente, zodat ze hun werk als bad- meester(es) kunnen doen. De cursusbijeenkomsten vinden plaats op de woensdagavond. „Na de cursus kan je dus bepaalde dagdelen worden ingezet op het zwembad, om als toezichthouder te fungeren. Hiervoor ontvang je dan wel een leuke vergoeding", al dus Van der Ha. Wie interesse heeft, wordt opge roepen zich deze week nog aan te melden bij Van der Ha via 0114 36 20 14 of 06 22 40 44 50. Mailen is ook mogelijk naar johvdha@zeelandnet.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59