31 Orion/GSC speelt een koploper onwaardig Tjoba verkeert in vormcrisis en moet weer nederlaag slikken Huige gaat foutloos rond met Ucello Mytilus grijpt drie punten Maarten de Bus stopt als trainer Topteam pakt 'slechts' drie van de vier punten G-voetballers SSV'65 vierde maandag 18 januari 2010 t.fsrrm.cöM r MISSAH door Lucien Roelandt HEIKANT - Een overwinning boe ken met een zelf gefokt paard is voor iedere ruiter iets speciaals. Piet Huige lukte het zaterdag in Heikant. De ruiter uit Nisse schreef met Ucello het hoofdnum mer, de klasse ZZ, van de jumping PSV West-Zeeuws-Vlaanderen op zijn naam. Marieke de Bart uit 's-Heer Abtskerke stuurde in de klasse M Champagne Z naar een overtuigende overwinning. Rens Wondergem had in het Hip pisch Centrum Heikant een aan tal fraaie parkoersen uit de hoge hoed getoverd. Voor de ruiters in de klasse ZZ leek de opgave van de bouwer uit Gapinge te hoog ge grepen. In de basisomloop wist geen enkele combinatie de nul op het strafblad te houden. In de bar rage tussen ruiters met een spring- fout bewees Piet Huige met de ruin Ucello dat het tóch gemakke lijk foutloos kon. De stylist stuur de de Balouibet Du Roust-zoon zonder in de buurt van het hout te komen in 43,15 seconden fout loos rond. De op een overwinning azende Cindy Perdaen schoot in de herkansing met de merrie Mumbo als een raket uit de start blokken. De combinatie uit Sas van Gent leek met gemak de tijd door Wim Kakebeke MIDDELBURG - De handballers van Orion/GSC wonnen gisteren hun negende duel op rij in de derde klasse. De manier waarop de Beve- landse ploeg dat deed, liet te wen sen over. White Demons 4-Orion/GSC 10-18: Assistent-trainer Mario Bruel, die de zieke trainer John Jansen verving, zag zijn ploeg een bliksemstart (0-7) maken, maar daarna wegzakken naar een be denkelijk niveau. Het vierde team van White Demons kwam daar door terug tot 5-9. Bruel: „Ons schotpercentage zat net boven de 25 procent. Dat is triest als je kam pioen wilt worden." Verdedigend hadden de bezoekers het veel beter voor elkaar. Vooral sluitpost Rene Hooyschuur be wees zijn klasse door het stoppen door JaapJan Ritsema José de Vetter wist niet van het thuisvoordeel te profiteren. De amazone uit Heikant eindigde met Alonso als vijfde in de klasse B. foto Mark Neelemans van Huige te gaan verbeteren. Maar in de haast werd de Lauris- ton-dochter iets te vlak en trok met de achterbenen een paal naar de bodem. Ondanks het foutje in het basis parkoers toonde Huige zich tevre den over Ucello. „Het is een goed paard. Hij heeft veel vermogen en veel potentie. Het parkoers was ook absoluut niet te zwaar. Maar Ucello is niet de gemakkelijkste. Dat was ook de oorzaak van die fout. Hij luisterde weer eens niet en tikte daardoor die balk naar beneden. In de barrage liep hij goed aan de teugel en bewees dat de hoogte geen enkel probleem was." Door ruiterfouten bleef het aantal combinaties dat zich voor de bar rage van de klasse M wist te plaat sen beperkt tot drie. In de beslis sende ronde rekende amateur Ma rieke de Bart uit 's-Heer Abtsker ke af met de profs Geoffry Cob- bout en Bas Knijf. Als eerste stuur de Cobbout Effent Terible in de snelle tijd van 40,03 naar de fi nish. Maar de Belg trok met de ruin een paal naar beneden. Bra bander Knijf kreeg met Victoria twee balken aan zijn broek. Met een foutloze ronde stelde Marieke de Bart met Champagne Z de ze ge veilig. GOES - De korfbalploegen van Tjo ba, Fortis, Swift en All Ready moesten zaterdag (zware) nederla gen slikken. Togo boekte een klin kende thuiszege op Vios. Rust Roest-Tjoba 21-14: „Vorm komt niet op bestelling", zei Tjo- ba-coach Chris van Put na de te genvallende prestatie van zijn ploeg in Eindhoven. In de eerste twintig minuten scoorde de over- gangsklasser uit 's-Heer Hendriks kinderen slechts driekeer. Het was dus niet verwonderlijk dat Rust Roest het verschil snel ge maakt had. „Als je vijftig minuten onder je niveau speelt, win je geen wedstrijd", concludeerde de Belg, die zag dat zijn wissels ook niet voor een ommekeer konden zor gen. Tjoba staat nu vijfde met acht pun ten uit acht wedstrijden. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 4, Den nis Broerse 3, Gerben van Boven, Esmee Walraven en Niels Westmaas 2, Iris van de Velde 1. Vitesse-Fortis 23-13: Voordat For tis het door had, stond de Sou- burgse eersteklasser al op een gro te, onoverbrugbare achterstand: 10-0 na 21 minuten. Alleen Jordy Sleijpen deelde niet in de malaise. Zijn ploeggenoten herstelden zich later in de wedstrijd een beetje. Coach Robin Wisse vatte het op treden bondig samen: „Het was dramatisch en gênant." Scores Fortis: Jordy Sleijpen 5, Niels Bebelaar 3, Leonie Hoogesteger en Jes sica de Boer 2, Chalana Janisse 1. DES-Swift 21-13: Het was een deceptie voor de Middelburgse tweedeklasser. Het gedegradeerde Swift wil graag eerste worden, maar werd in Delft op waarde ge klopt door de huidige koploper. De grote individuele foutenlast was de oorzaak van de 13-6-achter- stand bij rust. In de tweede helft behield DES de veilige marge. Scores Swift: Richard Geldof 7, Roel Klootwijk en Matthijs Pagé 2, Matthijs Pouwer en Vera Kuij'per 1 Oranje Nassau-All Ready 14-11: De Zierikzeese tweedeklasser richt zich al op de derde klasse. Na de achtste nederlaag op rij weet All Ready dat degradatie onafwend baar is. De hoop op lijfsbehoud is bij het team van Jan Voshart hele maal vervlogen. Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuijze 4, Remy Quist 3, Henk de door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus boekten in de regiodivisie de eerste zege van het nieuwe ka lenderjaar. VOY werd uit met 3-1 verslagen. De mannen van WS'92 boekten in de promotieklasse B de tweede opeenvolgende overwin ning: 2-3 tegen VOY 2. VOY-Mytilus 1-3 (25-20 23-25 18-25 13-25): Hoewel Mytilus niet slecht uit de startblokken kwam, capitu leerde de Goese formatie in de eer ste set voor een boven zichzelf uit stijgende opponent. Nog scherper spelend wist Mytilus daarna de wedstrijd naar de hand te zetten. VOY werd met veel servicedruk be stookt. Bovendien stuitte de thuis ploeg in het restant van het duel op een goed Zeeuws blok. Na de gelijkmakende setzege drukte My tilus geconcentreerd spelend door. „We waren erop gefocust geen pun ten meer weg te geven", zei Peter Verburg. „Op momenten dat het moest, hebben we goed gespeeld." VOY 2-WS'92 2-3 (23-25 25-20 25-20 18-25 5-15): WS'92 was met precies zes spelers vertrokken en moest de opstelling aanpassen, om dat de ploeg een middenspeler mis te. Dat leek na winst in de eerste set niet al te veel problemen op te leveren. Een slechte instelling kost te de Vlissingers daarna twee pun ten. van drie strafballen. „Vandaag is ook weer gebleken dat je altijd scherp moet zijn. Er zijn voldoen de kansen gecreëerd, maar er is veel te weinig mee gedaan." Concurrent GHV 2 ging verras send onderuit bij Roef: 21-18. Orion/GSC staat nu twee punten los met een wedstrijd minder ge speeld. In de eerste klasse won Delta Sport thuis met 29-20 van Taxandria, dat voorlaatste staat. Daardoor gaan de Zierikzeese handballers nog altijd aan de lei ding. Eén klasse lager verloor de man- nenploeg van EMM met 28-22 van Dongen. De Middelburgers had den nauwelijks wisselmoge lijkheden en legden het daarom in de slotfase af Bij rust was de stand nog redelijk in evenwicht: Graaf 2, Désirée Voshart en Manon To- rensma 1. Togo-Vios 19-13: Na een doelpunt rijke eerste helft (10-9) speelde de Goese derdeklasser de bezoekers uit Willemstad conditioneel ka pot. Coach Carlo de Waele over zag halverwege al het tactisch over wicht, maar was pas gerust toen de toevalstreffers van Vios achter wege bleven. De Waele was vooral te spreken over het collectief: acht doelpun tenmakers hielpen Togo aan een verdiende overwinning. Scores Togo: Marcel Viergever 4, André Goossens en Marten Postema 3, Corné van Rooijen, Marscha van Bel- zen, Janneke de Wit en Anouk Hazelaar 2, Mijke Tahapary 1. Sagitta-Seolto 14-13. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 6, Anniek Reijnier- se 3, Rob Harthoorn 2, Maurice Brul en Timme Provoost 1. Ondo-Ventura Sport 6-9. Scores On- do: Ronald Wisse 4, Anita Geschiere en Renee Groenleer 1. Stormvogels-Scheldevogels 14-10. Scores Stormvogels: Frank Peene 4, Arjen Schoe 3, Linda de Witte, Niek Peene en Francky Koole 2, Arja Groen leer 1. GOES - Maarten de Bus is gestopt als trainer van de volleyballers van Mytilus. De trainer uit Aagtekerke zegt bij de Goese regiodivisionist vooral de mogelijkheid te hebben gemist verjonging door te voeren. De Bus zat zaterdag in de uitwed strijd bij VOY niet meer op de bank. Peter Verburg en Joop Dees nemen de training nu voor hun re kening. De Bus werd eind vorig seizoen trainer van Mytilus, maar kon de gradatie uit de tweede divisie niet voorkomen. Volgens Peter Ver burg is de oefenstof van De Bus vooral op het werken met jeugd ge baseerd. Daar wrong volgens de routinier de schoen. GOES - De voetballers van Walcheren (gele shirt) hebben zaterdag in Goes de B-poule van een G-voetbaltoernooi gewonnen. Daarvoor hadden ze aan twee overwinningen en drie gelijke spelen (onder meer tegen SSV'65) ge noeg. FC Dauwendaele, dat evenveel punten had, werd op basis van het mindere doelsaldo tweede. SSV'65 eindigde met zes punten op de vierde plaats. In de C1 -klasse ging de eindzege naar Jeka 2, de zaalvoetballers van AZVV gingen in de C2-klasse met de eer strijken. foto Willem Mieras DOETINCHEM - Het topteam van 's Lands Welvaren speelde in de ere divisie 3-3 tegen Buiting Staalcon structie en won met 6-0 van Hel- mink Woontechniek. De Beveland- se ploeg kon dus drie punten bij schrijven, maar het hadden er vier moeten zijn. Tegen Buiting liet Wiel van Ge- mert de kans op een overwinning lopen. Hij miste zijn laatste punt tegen Koen Workel op een knulli ge manier, waarna de jonge Wor kel zijn kans greep en als eerste over de finish ging. Van Gemert maakte nog wel gelijk in de na- beurt. Ian van Krieken had toen al gewonnen en Ad Koorevaar had een nederlaag geïncasseerd. Koorevaar speelde niet sterk, maar mocht als excuus aanvoeren dat hij werd geplaagd door een rug blessure. Hij heeft een breuk in een ruggenwervel opgelopen bij een val op de gladde straat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55