lol Kwalitatief hoogstaand concert van Camenae Spoor wijst de weg Heldenonthaal zeeland in de vorige eeuw Camenae Collective agenda maandag 18 januari 2010 <g> Vandaag weer een winters tafereel uit de verzameling van de an sichtkaarten van Hans Lindenberg. Het is een mooi plaatje. Pas wel op, want u kunt erdoor op het verkeerde been worden gezet. De vraag is: Wie weet waar dit is? U kunt uiteraard de oplossing vermel den zonder toevoeging maar we zijn benieuwd naar anekdotes of verha len die te maken hebben met deze omgeving. De oplossing kan verstuurd worden naar de redactie van de PZC, post bus 91, 4330 AB Middelburg, met vermelding van Raadkaart. Of fax naar 0118-434019. Inzenden via e-mail kan naar redactie@pzc.nl Drie inzen ders van goede oplossingen krijgen een waardebon. Een compliment is op zijn plaats aan 25 inzenders die deze week de Raadkaart goed hadden. Het was een moeilij ke opgave. „Het is Schoondijke, de Dorpsstraat in wintertijd", schrijft D. Tollenaaar, die de kaart dateer de rond 1895. Het is correct. „De op de kaart nadrukkelijk aanwezi ge tramrails werd in 1891 aange legd vanaf IJzendijke", schrijft hij. Tollenaar denkt niet dat er door de oorlog veel huizen 'nog over eind staan in deze straat'. F. de Paauw uit Breskens geeft een be schrijving van de Dorpsstraat. Links op de foto zijn besneeuwde rioolbuizen te zien. Deze liggen voor de werkplaats van Piet Smit. „Die werkplaats lag dichtbij mijn ouderlijk huis, waar ik in 1921 ben geboren. Naast de rioolbuizen stond een ijzeren stang, die dien de om de wissel van de rails te ver zetten. Dat deed altijd een van de machinisten. Het huis naast de werkplaats was de winkel van fa milie van Bortel." De waardebonnen gaan naar: Rinus Willemsen, Biervliet, H. Brugge uit Kloetinge en M. Klaasse uit Aardenburg. KLASSIEKE MUZIEK I Werken van Schubert en Goebai- doelina. Door het Camenae Collec tive en Claron McFadden. Gehoord zondag 17 januari in de Catharina kerk in Hengstdijk. door Jeanette Vergouwen Het Camenae Collective verzorgde gisteren het concert dat vanwege weersomstandigheden op 20 december niet kon door gaan. Het programma kreeg als ti tel Schuberts componistenketting brief Een vage hint naar een ver wantschap tussen Schubert en Goebaidoelina, maar die bestaat ei genlijk alleen uit het feit dat de he dendaagse componiste dezelfde in strumentale bezetting gebruikt als Schubert in zijn Octet in F (D803). Deze bezetting bestaat uit twee violen, altviool, cello, contrabas, klarinet, fagot en hoorn. In Hom mage a T.S. Eliot voegt de Russi sche Goebaidoelina daar een so praan aan toe die teksten uit de Four Quartets van Eliot zingt. De muziek van Goebaidoelina is apart met grote spanningsbogen en eindeloos lange tonen. Donkere klanken in de lage strijkers en soms snerpend felle tonen in de viool en klarinetpartij. De soms onwezenlijke, maar spannende muziek wordt regelmatig onder broken door speciale effecten. De inbreng van de Amerikaanse so praan Claron McFadden is fenome naal. Wat een stem en wat een adembeheersing. Haar eerste bij drage was a capella. De moeilijke intervallen nam McFadden moeite loos. Deze muziek vergt een grote tessituur en de kracht van McFad den is dat zij zowel in de lage to nen als de super hoge, glashelder en zuiver zingt. Het instrumentale deel dat daarna mooi contrasteer de met lange flageolettonen door viool en cello en pizzicati door de andere strijkers. Opvallend ook wa ren de lange klagende tonen in de blazerpartijen. Ook de andere vo cale delen waren spannend, mede door de speciale begeleiding. Franz Schubert baseerde zijn octet op het septet van Van Beethoven, hij voegde alleen een tweede viool toe. Het werk bevat zes delen. Be langrijk is de inbreng van de klari net, de eerste viool en de cello. Schubert schreef dit werk in op dracht van graaf von Troyer die klarinettist was. Het thema van het Allegro werd prachtig door de klarinet gebracht en herhaald door de hoorn. Camenae bestaat uit kwalitatief goede musici die boven de materie en de techniek staan. De klankvoering is mooi en de in terpretatie is glashelder. De dialo gen tussen de eerste viool en de blazers kwamen goed uit de verf Er waren speciale modulaties te horen en het werk eindigde met een overrompelende slotpassage. Nick (rechts) en Simon sloten in de Zeelandhallen hun Overal-tournee af. door Rolf Bosboom Herhaaldelijk gingen ze vrij met hun teksten om. In Verloren zongen Nick 8c Simon, zater dag in de uitverkochte Zeelandhal len in Goes: 'Ik denk dat niemand ooit van Zeeland winnen kan, want jij bewaart mijn hart, je hebt het sleuteltje ervan'. Een vast trucje, maar het populai re Volendamse duo leek oprecht blij in Goes te zijn. Op hun beurt onthaalden ruim 5000 zwaaiende, inhakende en volop meezingende fans ('van 0 tot 100') de twee als helden. Onder hen de kleine Zoë, die de heren een tekening wist te overhandigen en werd beloond met kussen van beiden. Het was een 'bijzondere avond, zei den ze zelf want het concert bete kende het einde van hun Overal tournee. „En waar kun je die beter afsluiten dan in Goes?" Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD MAANDAG 18 JANUARI Zierikzee Nieuwjaarsbijeenkomst Ondernemers kring Schouwen-Duiveland in de Nieuwe Kerk, 17.00 uur. FILMS BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Sherlock Holmes: 20.00 uur; It's Compli cated: 20.00 uur; Law Abiding Citizen: 20.00 uur; The Private Lives of Pippa Lee: 20.30 uur; GOES Merral, Avatar: 21.00 uur; De hel van '63: 19.Q0 uur; It's Complicated: 18.45 en 21.15 uur; Komt een vrouw bij de dokter: 21.15 uur; Old Dogs: 19.00 uur; Sher lock Holmes: 19.15 en 21.45 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Julie Julia: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, Brothers: 20.00 uur; TERNEUZEN View, Sherlock Holmes: 21.00 uur; Ava tar: 20.15 uur; It's Complicated: 19.00 uur; Komt een vrouw bij de dokter: 20.30 uur; VLISSINGEN CineCity, Alvin en de Chipmunks 2: 13.45 uur; Anubis en de wraak van Arghus: 14.00 uur; Avatar: 13.30, 16.45, 18.45 en 20.30 uur; Brothers: 21.30 uur; De hel van '63: 16.30 en 19.15 uur; De Storm: 14.00 uur; It's Complicated: 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Komt een vrouw bij de dokter: 16.30 en 19.15 uur; Law Abiding Citizen: 21.45 uur; Old Dogs: 14.00, 16.15 en 19.15 uur; Sherlock Holmes: 13.30, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; The Fourth Kind: 16.15 en 22.00 uur; Sneakpreview: 22.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50