Een helm is inmiddels vanzelfsprekend fiets Politici naar Zeeuwse kiezers straks met dezelfde helm op 200m2 'Provincie moet geld storten voor Haïti' 4<v tcciand 7 op de Tips? Adviezen? Lof? Of kritiek? Bel de redactie! SPUITCABINE www.pzc.nl voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 Tim en Jill Vertongen zijn gewend aan fietsen met een helm. foto Ruben Oreel Ze heeft zelfs de andere kinderen in de straat jaloers .gemaakt toen ze - met haar roze helm op - rondjes met haar driewieler reed. Jill Vertongen (3) uit Middel burg weet net als haar grote broer Tim (7) niet beter: als je gaat fietsen, doe je eerst je jas en je schoenen aan en dan je helm op. Waarom eigenlijk? „Uit veiligheidsoverwegin gen", zegt moeder Bianca Nijpjes. „En inmid dels is het heel vanzelfsprekend. We hebben voor het eerst zo'n ding aangeschaft toen Tim bij mij achterop de fiets ging, toen was hij denk ik anderhalf of twee. Je kunt er niet vroeg genoeg mee beginnen." Dat de vader van de kinderen uit België komt, heeft misschien wel meegespeeld bij de beslis singen om de kinderen helmpjes te laten dra gen, want in België is dat veel gewoner dan hier. „We hebben het gewoon gedaan", vertelt Bianca. „Je kunt maar net een keer ongelukkig vallen. Ze dragen bijvoorbeeld ook altijd een helm bij het skiën." En het kost niet eens moei te om de kinderen een helm te laten dragen. „Ja, de eerste drie keer heb je een gevecht, maar dat was daarna over. Ze hebben tegen- woordig ook leuke helmen, dat scheelt: Tim heeft er één van Bob de Bouwer en Jill heeft een roze." De kinderen zijn nog nooit op hun hoofd geval len bij het fietsen, zegt Bianca. Maar ze ziet dat het kan gebeuren. „]ill zit nog niet echt goed in balans op haar driewieler. En ze kan natuurlijk aangereden worden, want ze rijdt niet altijd recht. Ik vind het echt heel goed dat de provin cie die helmen uitdeelt." Of hij wel eens gepest wordt als hij met zijn fietshelm rondrijdt? Tim schudt van nee: nooit meegemaakt. En dat hij in de stad een keer is nageroepen tijdens het fietsen, dat is hij eigen lijk alweer vergeten. Hij heeft nog wel een wens: of de volgende een helm van Bakugan (een kaartspel, red.) mag zijn? mmmmmmmmmMÊMmmMMmmmmmm JAAR VAN DE FIETS Het fietsjaar heeft zijn eigen site: www.zeeuwsjaarvandefiets.nl. Met nieuws, agenda, foto's, routes, links. TIPS: info@zeeuwsjaarvandefiets.nl Het nieuws van de PZC volgen op uw mobiel? Ca naar www.pzc.mobi MIDDELBURG - De verkiezingsstrijd is losgebarsten: de komende week voeren Haagse politici campagne in Zeeland voor de gemeenteraads verkiezingen die in maart plaats vinden. D66-leider Alexander Pechtold komt - als hij niet dringend in de Tweede Kamer nodig is - woens dag naar café Brooklyn Middel burg om de campagne voor de Walcherse gemeenten af te trap pen. Hij gaat in discussie met aan wezigen in de zaal. Eerder op de dag opent Pechtold de Isaac Beek man Academie, een nieuwe school in Kapelle. De bijeenkomst in Brooklyn begint om 19.00 uur. Staatssecretaris Tineke Huizin- ga-Heringa van de Christenunie is vanavond vanaf 19.30 uur te gast bij de verkiezingsavond van de Middelburgse, afdeling van de Christenunie in hotel Arneville in Middelburg. Huizinga's broer, Evert Heringa, is gemeenteraads kandidaat voor de Christenunie. Hij zit nu ook al in de raad. Tweede Kamerlid Ad Koppejan (CDA) uit Zoutelande maakt vol gende week maandag een rondje over Walcheren. Die avond is hij samen met de drie Walcherse lijst trekkers te gast in Huys ter Schel de in Koudekerke. Daar vindt van af 19.00 uur een forumdiscussie plaats met als thema: De crisis te lijf Deze bijeenkomst is voor ieder een toegankelijk. maandag 18 januari 2010 SIG SCHILDERSBEDRIJF VAR IWAARDER MIDDELBURG - Het provinciebe stuur moet geld overmaken aan het Rode Kruis voor de slachtof fers van de aardbeving in Haïti. Dat vindt de Partij voor Zeeland. De partij stelt voor om 1,50 euro per inwoner te storten. Dat zou neerkomen op ruim 570.000 euro. Intussen worden overal in de pro vincie acties gehouden om geld in te zamelen. Het Rode Kruis in de gemeente Reimerswaal haalde za terdag 5000 euro op met de ver koop van rozen. Leerlingen van scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg gaan pannenkoe ken bakken. De vier Zeeuws-Vlaamse Rotaryclubs hou den op 3 februari een inzamelings avond in het Scheldetheater in Ter- neuzen. Er zijn optredens van Mai- kel Harte, Ambras, Joost van Hyfte en Adrie Oosterling. De opbrengst van de actie gaat naar Shelterbox, een organisatie die hulp biedt in rampgebieden. Na een ramp wor den grote kratten - shelterboxen - ingevlogen. Daarin zitten de eerste levensbehoeften, zoals een tent, eten, dekens en gereedschap. De PZC wil graag bijhouden welke ac ties er in Zeeland worden gehouden. Mail ze naar: verslaggeving@pzc.nl Deze krant houdt morgen en over morgen van 18.00 tot 19.00 uur een telefonisch spreekuur. Lezers van de krant kunnen bellen met te lefoonnummer: 0118-434001. De hoofdredactie, de lezersredac teur en een aantal verslaggevers zit ten klaar om alle vragen te beant woorden, in te gaan op opmerkin gen en om tips, adviezen, lof of kri tiek in ontvangst te nemen. Bijna drie jaar geleden is de krant overgestapt van groot formaat op het tabloidformaat. In de periode na de omschakeling hield de redac tie regelmatig een telefonisch spreekuur. Dat leverde honderden telefoontjes op. Recent hebben we een bescheiden ingreep doorgevoerd; de indeling van de krant is iets veranderd. We zijn benieuwd naar uw ervaringen daarmee. Opmerkingen van ge heel andere aard zijn ook welkom. Johnny Hoogerland, profwielrenner uit Yerseke 'Vroeger had ik altijd een hekel aan fietsen met een helm op, maar nu zijn die helmen zo licht, ik merk niet eens meer dat ik er één draag.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3