op loodzwaar parkoers moet zeven goals slikken Joeri van der Hooft pakt zilver >5 Zeeuwse crosstitel Nitzani en Welnetta blijven winnen Maxime Osse stuurt Navarro naar 9e plek Kerkhove strandt in halve finales future Zeeuwse sjoelers in de prijzen Bekerwedstrijd van Jong Ambon afgelast Tess van 't Westende wint Dutch Open maandag 18 januari 2010 GENT Joeri van der Hooft heeft tijdens het kampioenschap van Vlaande ren bij het verspringen zilver ge wonnen. Hij sprong naar 6.71 me ter, een persoonlijk record. Daar mee bleef hij slechts 3 centimeter van de winnaar verwijderd. Ook bij het hinkstapspringen werd MAASDIJK Raz Nitzani heeft na haar zege van vorige week met Hexagons Welnet ta in de halve finale van de Tinello Cup gisteren ook een dressuurwed- strijd in Maasdijk gewonnen. De amazone uit Schore won met de ze venjarige merrie de klasse ZZ Zwaar. De score van de Israëlische met de Louisville-nakomeling was 70,32%. Ook haar stalgenote Tha- mar Zweistra was succesvol. Zij schreef met Hexagons Whatever de klasse ZZ Licht op haar naam, met een score van 66,14%. NIEUW- EN SINT JOOSLAND Maxime Osse is met haar paard Na varro op de negende plaats geëin digd in de juniorenwedstrijd van de KNHS-CHIO Cup in Nieuw- en Sint Joosland. Ze behaalde een sco re van 65,32%. Sanne van Grotel won met Meivin V de wedstrijd met een score van 72,34 Teddy Wiedeler reed Seig neur naar een score van 71,53% en werd tweede. Bij de Young Riders ging de overwinning naar Angela Krooswijk met BMC Roman Natu re (71,40%). Michelle van Lanen werd tweede. GLASGOW Aan de zegereeks van tennisster Le sley Kerkhove is zaterdag in Glas gow een einde gekomen. Na vijf tien overwinningen op jij sinds haar rentree (vijf in Goes, Rotter dam en Glasgow) verloor de acht tienjarige Zierikzeese in de halve fi nales van het Schotse futuretoer- nooi. Lesley Kerkhove haalde niet haar niveau van de voorgaande dagen en ging met 6-1 6-3 onderuit tegen de Duitse Julia Babiion. de 16-jarige Van der Hooft tweede met een afstand van 13.18 meter. Deze resultaten zijn voldoende om mee te mogen doen aan het Bel gisch kampioenschap op 7 maart. Van der Hooft is lid van AV de Wie lingen (Oostburg) en Halestra in Aalter (België). WAALWIJK Bij de vierde wedstrijd sjoelen om de Zuid-Bokaal hebben de Zeeuw se deelnemers sterk gepresteerd. D-Klasse, 3e plaats: Arie de Man (EMSV) 129,25. E-Klasse, 2e plaats: Corrie Goosens (Goese Schuivers)126,65. F-Klas- se, 3e plaats: Fop Verhey (Schuivers) 122,00. G-Klasse, 1e plaats: Nelly Mes 120,10. 2e: Diny de Man (EMSV) 119,40. 3e: Ina Colijn (Schijf83)118,25. Fl-Klasse, 1e plaats: Liesbeth de Jager (Schuivers) 114,70. I-Klasse, 3e plaats: Gre van Beek (Goese Schuivers) 107,05. J-Klasse, 1e plaats: Rene Groeneveld (EMSV) 104,45. MIDDELBURG De bekerwedstrijd tussen Jong Am- bon en ASWH gaat dinsdag niet door. Het veld op sportpark de Kruitmolen in Middelburg is afge keurd. Volgens de reglementen van de KN VB zou Jong Ambon moeten uit wijken naar het kunstgrasveld, maar de lichtinstallatie rond dat terrein voldoet niet aan de nor men. De voetbalbond gaat nu op zoek naar een nieuwe datum. Het gaat om een wedstrijd in de vierde ron de van de districtsbeker. EINDHOVEN Tijdens haar eerste officiële A-wed- strijd bij de junioren (tot 20 jaar) heeft judoka Tess van 't Westende (SI de Korte) van zich doen spre ken. De zestienjarige Vlissingse won afgelopen weekend het presti gieuze judotoernooi, The Dutch Open (Espoir). Bij de aspiranten (tot 17 jaar) werd clubgenoot Sjors Riddersma uit Middelburg in de klasse tot 81 kilo derde. Mauk Moer man uit Goes pakte bij de semi-as- piranten (tot 15 jaar) brons. te komen. Alle clubs vaardigden twee teams af, die in twee poules duels van tien minuten afwerkten. Terneuzen-Kloetinge 7-2 (2-0): Voor rust waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar deson danks leidde Terneuzen na 45 mi nuten met 2-0. In de tweede helft was de zondag-tweedeklasser de bovenliggende partij en bleek Ter- neuzen ook bijzonder effectief (7-2). De productie werd verdeeld onder Tom Janssen (2x), Maik de Wolf, Erik-Jan Naudts, Bert den Hamer, Fabian Wilson en Remco van Leeuwen. Etiënne Mallie scoorde na rust twee keer voor Kloetinge. Terneuzense Boys-Zaamslag 3-1 (1-1): In Wachtebeke zette Peter Dieleman Zaamslag op voor sprong, maar Djamel Buyse bepaal de de ruststand op 1-1. Dankzij Ali Eryürtik en Gokhan Ersahin trok Terneuzense Boys het duel na rust definitief naar zich toe: 3-1. Hoek 2-Spui 6-0: De reserves van Hoek waren heer en meester en leidden bij rust door een hattrick van Peter Hamelink met 3-0. Ook na de hervatting was er sprake van eenrichtingsverkeer. Tijn Tiele- mans tekende voor 4-0 en 5-0, waarna Peter Hamelink met zijn vierde treffer van de middag de eindstand op 6-0 bepaalde. FC Dauwendaele-De Noorman nen 1-1 (0-1): Op het kunstgras van GPC Vlissingen kwam zater dag-derdeklasser De Noormannen voor rust op voorsprong dankzij Mark Minderhoud. In de tweede helft kwam de gelijkmaker op naam van Jasper Leuvelink. SK Londerzeel-RCS 1-0 (0-0): RCS kreeg voor rust via Bésar Xhoxhaj een uitstekende kans, maar de spits miste. Een kwartier na rust kwamen de Belgen wel op voorsprong, dankzij Fabian Cama- ro. Said Bouzambou had daarna nog de gelijkmaker op zijn schoen, maar slaagde er eveneens niet in te scoren. Roosendaal-Goes 1-1 (1-1): Roosendaal en Goes waren aan el kaar gewaagd. Goes had uiteinde lijk wel de betere kansen. Voor de zondag-tweedeklasser was Kyle Doesburg trefzeker. RIA W.-speler Ludovic Cantorro (gestreept shirt) baant zich in de manege van Margrette een baan tussen drie spelers van Clinge. foto Mark Neelemans F~ foto Ronald den Dekker de voor Job de Brouwer (RKHAV) en Erwin Adan (Dynamica). Mi chel van de Bos (Delta Sport) won zijn vierde korte cross bij de mas ters en kan bij de volgende wed strijd de leiding overnemen van Piet van Mourik (Delta Sport). Aniek Aper (RKHAV) gaat ruim schoots aan de leiding op de korte cross bij de vrouwen. Ze moest al leen in Kruiningen Esther Plat- teeuw (Scheldesport) voor zich dulden, maar vervolgens boekte ze vier zeges op rij. Karin de Beule (RKHAV) staat aan de leiding bij de masters korte cross maar zal in één van de volgende twee wedstrij den Marietta van Anrooy (AV'56) voorbij zien komen, die al vier overwinningen op haar naam heeft staan. Ondanks de barre weersomstan digheden waren er nog zeventig na-inschrijvingen. De zesde wedstrijd voor de VZA-cross is de Finnlandcross, aanstaande zaterdag in Westdorpe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39