341 sport Keuze Schweertman pakt voordelig uit Elma Ridderbos steelt de show met Unonegro Francke blijft overeind Driebanders Dallinga kansloos onderuit Kloetinge DELTACROSS Tweede plaats in Westenschouwen is voldoende voor maandag 18 januari 2010 door Roeland van Vliet HOOFDDORP - Piëdro Schweertman (26) twijfelde de afgelopen tijd wel eens: moest hij nou meteen grote squashtoernooien gaan spelen of juist beginnen met de wat kleine re. „Ik ben nu blij dat ik voor het laatste gekozen heb", zei hij giste ren nadat hij in Hoofddorp een PSA-satelliettoernooi had gewon nen. „Die grotere toernooien, waarvoor ik nu eerst kwalificaties zou moeten spelen, komen nog wel. Laat ik eerst maar eens wat presteren in de kleinere." Schweertman, de huidige num mer 111 van de wereld, won in Noord-Holland vier wedstrijden. In zijn eerste twee partijen, beide op zaterdag, had hij geen enkele moeite met de Engelsman Alex In gham en de Duitser Raphael Kan dra. Beiden stuurde hij met 3-0 naar huis. Gisteren kreeg de Walchenaar het een stuk moeilijker in de halve fi nale tegen René Mijs. Die dwong een vijfsetter (7-11 12-10 11-5 7-11 11-7) af „Tegen hem heb ik al wel honderd keer gespeeld. Wij ken nen eikaars spel door en door. Daardoor voelde ik me duidelijk minder vrij op de baan." Vervolgens kon Schweertman wel weer ontspannen squashen in de eindstrijd. Tegen de Engelsman Ro bert Downer, die ook vijf games in de benen had, had hij namelijk nooit eerder gestaan. „Ik was fitter dan hem", vertelde Schweertman, die met 11-5 11-6 4-11 11-4 de toernooiwinst op- Piëdro Schweertman won gisteren een toernooi in Hoofddorp. streek. „Hij speelde alles-of-niets en nam dus veel risico's. Alleen in de derde game had hij daarmee succes. In de andere kon ik gedul dig op mijn kansen wachten en goed counteren." Voor Schweertman was de eindze ge van gisteren zijn eerste in een toernooi van de wereldbond PSA. Hij verdiende er vijftig punten mee voor de wereldranglijst, waar door hij op 1 februari - als de nieu we lijst uitkomt - in de buurt van de top honderd komt. De Walchenaar speelt zijn volgen de toernooi in februari in Frank rijk. Die maand is ook het Neder lands kampioenschap in Amster dam. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De deelnemers aan het Zeeuws indoorkampioen schap zijn bekend. Op de wed strijd van Se-Ros in Vrouwenpol der werden zaterdag de nog be schikbare startbewijzen voor de klasse L en M verdeeld. Het over grote deel van de geselecteerden toonden klaar te zijn voor de fina le op 6 februari in Heinkenszand. De show in manege De Eendracht werd gestolen door Elma Ridder bos met Unonegro. In de klasse Zi zorgde de combinatie met een fraai gereden proef gisteren voor een mooi sluitstuk. Elna Ridderbos reed de met veel uitstraling en power door de baan gaande Negro-zoon met ruim 66 procent naar een overtuigende overwinning. De combinatie uit Koudekerke bleef Cindy van Kloos- ter met Nala dik vier procent voor. Jurylid Diny Mouwen: „Er werd goed gepresteerd. Maar Elna stak er met Unonegro duidelijk boven uit. Een paard met veel front en dat door zijn stuwende kracht van achteruit mooi bergopwaarts loopt. En keertwendingen. Zelden gezien zo mooi. Daar kon ik ne gens voor kwijt. Een combinatie met veel potentie en een grote toe komst. Maar als de profs hier ach ter komen, vraag ik mij af of dit paard door Elna te behouden is." In L2 toonde Emily Wiskerke, de enige die voor aanvang met Aristo craat al verzekerd was van een startbewijs, zich voor de derde keer de beste. Met een score van 64.50 procent stelde de amazone uit Kapelle duidelijk haar kandida tuur voor de titel. Alleen Marlou van Zunderen en Marleen Jacobsen wisten in het kielzog van Wiskerke te eindigen, maar beiden komen niet in aan merking voor de finale. Ivan van Leuven uit Vogelwaarde had met Zandora aan de vierde stek voldoende voor een startbe wijs. Gezien de stijgende lijn tij dens de selectieperiode zou deze combinatie wel eens voor een ver rassing kunnen zorgen. In de klasse M2-profiteerde Dinja van Liere met Zibbedy's Way opti maal van de afwezigheid van favo riet Wilma Salm. De amazone uit Kapelle stuurde de Saros van 't Ge- stelhof-dochter met 62.50 procent naar een nipte overwinning. Liset- te den Dekker deed met de merrie Veste goede zaken. De amazone uit Ossenisse reed de Orame-doch- ter naar de tweede stek en verze kerde zich hiermee van deelname aan de titelstrijd. Daarmee was voor Lisette den Dekker de koek nog niet op. Een derde plaats met de merrie Hinde was voor de Zeeuws-Vlaamse voldoende voor een van de nog te verdelen tickets in Mi. De proef werd gewonnen door Jessica van Belzen met Zodes- te. De Arnemuidense plaatse zich hiermee voor de eindstrijd. door Sjaak Sinke BURCH-HAAMSTEDE - Op het par koers in Westenschouwen waar de ATB-wedstrijd werd afgelast, ging de 38e editie van de Deltacross dankzij de inzet van vele medewer kers gewoon door. De route werd wel iets aangepast, omdat er op sommige plekken nog volop ijs lag. De Hellevoeter Dennis Postma was de snelste op de tien kilometer, maar Jesper Francke (Dynamica) pakte de maximale score bij de senioren en kan de Zeeuwse titel niet meer ontgaan. Sandra de Block (Dyna mica) is nog één wedstrijd verwij derd van de titel bij de vrouwen. Ondanks de barre omstandighe den stonden er om twee uur toch zon honderd deelnemers aan de start voor de tien kilometer. Erwin Harmes (Dynamica) ging er als een kamikazepiloot vandoor met Arjen Beije (Delta Sport), Martijn de Kok (Dynamica), Jesper Fran cke (Dynamica) en trimmer Huub van Noorden (Yerseke) op enige meters achterstand in zijn spoor. Na vier kilometer koers werkte de rustig begonnen Dennis Postma zich naar de kop waar De Kok moest afhaken. Twee kilometer verder beperkten Francke en Van Noorden de schade. Beije en Har mes konden het tempo net niet meer volgen. In de stromende re gen kwam de zege van master H35 Postma met een tijd van 36 minu ten en 5 seconden niet meer in ge vaar. „Ik ben rustig begonnen, om dat ik niet wist hoe het parkoers er bij lag en ik de sterkte van mijn te genstanders niet wist", liet Postma weten. Op de Zuid-Hollandse ei landen loopt Postma de meeste wedstrijden onder meer voor het Van Buuren runningcircuit. Jesper Francke was met zijn tweede plaats de snelste bij de senioren waardoor hij de Zeeuwse crosstitel overneemt van Tim Pleijte. „Een mooie opsteker nadat ik een jaar geblesseerd ben geweest", liet de man uit Koudekerke bescheiden weten. Van Noorden finishte op de derde plaats overall, voor master Arjan Beije die langzamerhand zijn oude vorm terug heeft gevonden. Erwin Harmes werd tweede bij de senio ren en heeft nog alle kans op zil ver in de eindklassering. Hij moet nog wel Martijn de Kok, die ver te rug viel, voor zien te blijven. Sandra de Block won zonder veel tegenstand bij de vrouwen en heeft nog één wedstrijd nodig om haar Zeeuwse titel te prolongeren. In de tussenstand staat Ilona Son- ke (AV'56) nog steeds aan de lei ding met één wedstrijd meer gelo pen. Annet van der Linde werd tweede overall en de snelste bij de masters D35 waar ze Leonie Ton, in haar eerste wedstrijd als master, naar de tweede plaats verwees. De korte cross bij de mannen werd een prooi voor junior Lars Paardekooper (AV'56). Hij eindig- Jac Suijkerbuijk is in de stromende regen op weg naar de finish. SLUISKIL - Dallinga/Polka Print kon in de eerste divisie driebanden niet vooi; een verrassing zorgen. De nummer drie in de rangschik king, Jumbo Warmond, was een maatje te groot. Het werd 2-6 voor de bezoekers. Het was een terechte uitslag tegen een zeer sterke tegenstander. Ma- thieu Vlerick was de enige die voor de Zeeuws-Vlamingen zijn partij won en deed dat ook nog met verve (1.184). Hij klopte de zeer ervaren Rob Lamboo ruim schoots. Berry Dallinga verloor dik en speel de, naar eigen zeggen, slecht. Een beetje ongelukkig was het soms ook, maar over het algemeen was het niet best. Net als bij Dirk Vle rick, maar dat kon ook niet anders. De Belgische hotelhouder komt nauwelijks nog aan trainen toe en dat is te merken op dit niveau. Jean Paul de Kraker stond prima te spelen, leidde na zeven beurten met 11-1, maar stond de volgende beurt met 11-12 achter. Typisch voor de wedstrijd. Op het mo ment dat De Kraker dacht kans te maken, sloeg Scholtink met een se rie terug. Vier beurten waren goed voor dertig punten, dankzij series van elf, negen en twee keer vijf De rest was sprokkelwerk, maar wel effectief WACHTEBEKE - Veel Zeeuwse voet balclubs werkten dit weekeinde de eerste oefenwedstrijd van het nieu we jaar af. Op het kunstgras in het Belgische Wachtebeke won Die- derik Hiensch met Terneuzen met ruime cijfers van zijn voormalige club Kloetinge (7-2). Terneuzense Boys was met 3-1 te sterk voor Zaamslag, terwijl Spui tegen Hoek 2 een half dozijn tref fers moest incasseren (0-6). FC Dauwendaele tegen De Noorman nen en Roosendaal-Goes eindig den in 1-1. RCS verloor in en van Londerzeel: 1-0. In manege Margrette werkten Steen, Graauw, Hontenisse, RIA W., Vogelwaarde en Clinge een toernooi af om weer in het ritme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38