sport 133 record bijschrijven or aftocht Standard Hoofdbrekens door Celstraf dreigt voor voetbalrebussen vedette Arenas Actie Federer levert 200.000 dollar op Sneeuwteam wordt beloond bij NEC Hattrick Ronaldinho maandag 18 januari 2010 De KNVB is er voor alle clubs maar niet voor degenen die zich zelf naar de filistijnen helpen." KNVB-directeur Henk Kesler in NRC Handelsblad. „In de schaaksport kan de wereldkampioen nog steeds op zijn titel gaan zitten. Hij heeft vijftig procent kans om zijn titel te behou den, zijn uitdagers hebben niet meer dan tien procent kans. Ik be grijp daar niets van. Het systeem moet veranderen." Schaker Magnus Carlsen in de Volkskrant. „Dat mag een ander raar vinden, omdat we eikaars concurrenten zijn. Maar ik vind het prettig dat het zo kan." Danny Koevermans logeeerde voor de kerst een nacht bij PSV-collega Ola Toivonen. In de Volkskrant. „Feyenoord moet weer naar die Coolsingel. En het liefst heb ik dat die kleine een beetje opschiet, want ik heb geen zin om met een rollator er achteraan te rijden." Leo Beenhakker, technisch directeur van Feyenoord, in het AD. „Zo'n race over 200 kilometer zit tussen je oren. Het doet altijd pijn, die komt en die gaat. Daar moet je tegen kunnen." Elfstedentochtwinnaar Henk Angenent over zijn wed strijd, de Angenent Classic. In het AD. „Ik zag ze maanden niet. Mijn kinderen zijn zonder mij opge groeid. Daar moet je niet over klagen. Toen dacht ik dat het goed was. Nu blijkt dat ik het nooit meer kan inhalen. Jammer." Turncoach Boris Orlov in De Telegraaf. Nieuwigheidje in de Hoek- quiz. Niet zozeer voetbal kennis was daarvoor vereist, maar eerder puzzelvernuft. Tien namen van voetballers waren verpakt in een rebus. En dat zorgde voor heel wat gepuf en gesteun. Een foto van Piet Schrijvers, een voet balveld en een rijtje huizen. Die ging nog wel: Piet Velt- huizen. Maar die met die zee hond en een stel wolken, wie moest dat voorstellen? Het was Rob van den Hemel. Wei nig goede antwoorden, de trainer van Hoek 2 wist het zelf ook niet... Het benefiettoernooi dat tennisser Roger Federer organiseerde voor de slachtof fers van de aardbeving in Haï ti heeft 200.000 dollar opgele verd. De Zwitser speelde giste ren, een dag voor de start van de Australian Open, in de met 15.000 mensen gevulde Rod Laver Arena samen met collega's Lleyton Hewitt, Sere na Williams, Samantha Sto- sur, Rafael Nadal, Andy Rod dick, Novak Djokovic en Kim Clijsters een serie dubbel- en mixwedstrijden. „We zijn alle maal blij dat we op deze ma nier kunnen helpen", aldus Federer. RUG Gilbert Arenas, de basket balvedette van de Was hington Wizards, zal waar schijnlijk in de gevangenis be landen. De spelverdeler heeft vrijdag voor de rechtbank in Washington bekend dat hij zonder vergunning een revol ver heeft gedragen. Voor deze overtreding staat een celstraf van maximaal vijfjaar. Vanwe ge zijn bekentenis zal de aan klager waarschijnlijk een ge vangenisstraf van maximaal zes maanden eisen. De top schutter bekende dat hij wa pens naar de kleedkamer van zijn club heeft verplaatst. In de nabeschouwing van NEC-Vitesse kreeg het zoge heten 'sneeuwteam' van de Nijmegenaren een prominen te plaats. Omdat het in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw flink sneeuwde in Gelderland, leek de streekder- by net als een maand eerder niet door te gaan. Met behulp van een groep vrijwilligers en de invallende dooi kon de be laden confrontatie tussen Nij megen en Arnhem toch door gaan. NEC beloonde het werk van het sneeuwteam met een broodnodige zege (2-1) en kreeg daardoor lucht in de onderste regionen. Maria Sjarapova heeft een nieuw sponsorcontract afgeslo ten met Nike. De 22-jarige tennisster blijft de komende acht jaar aan het sportmerk verbonden en zal met de overeen komst 70 miljoen dollar verdienen. Nike en Sjarapova gaan in de komende tijd ook werken aan een kledinglijn. Ook krijgt ze een percentage van de verkoop daarvan. Sjarapova is met haar nieuwe contract de bestverdienende sportvrouw in de wereld geworden. Ze streeft hiermee Venus Williams voorbij, die een overeenkomst heeft met Reebok voor 45 miljoen dollar. Maria Sjarapova opende vannacht de Australian Open. De als veertiende geplaatste Russische tennisster, nam het op tegen haar landgenote Maria Kirilenko. AC Milan heeft in de Serie A het gat met koploper Internazionale verkleind naar zes punten. Mede dankzij een hattrick van Ronaldin- ho wonnen de rood-zwarten giste ren met 4-0 van Siena, dat bijna de hele wedstrijd met tien man moest voetballen. Inter verspeelde zaterdag punten bij Bari: 2-2. Siena moest na tien minuten al met tien man verder nadat Cianlu- ca Curci een overtreding maakte in het strafschopgebied en rood kreeg. Ronaldinho verzilverde de strafschop. Marco Borriello maak te er voor rust nog 2-0 van. In de laatste twintig minuten van de wed strijd trof Ronaldinho nog twee keer doel. Milan-trainer Leonardo wisselde drie keer, maar liet Klaas-Jan Hun- telaar op de bank zitten. De ge blesseerde Clarence Seedorf maakte geen deel uit van de selec tie. in het spoor met een overwinning op Bolton Wanderers (2-0). Van der Sar speelde op 21 novem ber voor het laatst mee. Een knie blessure en zorgverlof na de her senbloeding van.zijn echtgenote hielden de Nederlandse recordin ternational lange tijd aan de kant. Ferguson verwachtte een positieve impuls bij zijn rentree en dat klop te. Voor het eerst dit jaar werd er weer eens gewonnen. Van der Sar moest wel meteen vol uit tegen het aanvallend spelende Burnley. Pas in de tweede helft (64e minuut) zorgde de Bulgaar Dimitar Berbatov met de 1-0 voor enige opluchting bij Manchester United. Wayne Rooney verdubbel de enkele minuten later de score en in blessuretijd was nieuwko mer Mame Biram Diouf nog trefze ker. Bij Chelsea waren Frank Lampard en Nicolas Anelka met ieder twee doelpunten op dreef De overige treffers kwamen op naam van Flor- ent Malouda, Ashley Cole en Mi chael Ballack. Invaller Boudewijn Zenden scoorde voor Sunderland. Bayer Leverkusen, Schalke 04 en Bayern München hebben in de Bundesliga geen fout gemaakt. Bayern München versloeg vrijdag 1899 Hoffenheim al met 2-0, zater dag bleek Bayer Leverkusen te sterk voor FSV Mainz 05 (4-2) en gisteren versloeg Schalke 04 zijn te genstander 1. FC Nürnberg met 1-0. Leverkusen behield zodoende één punt voorsprong op Schalke 04. Bayern München heeft twee punten achterstand op de koplo per. 'Herbstmeister' Leverkusen schrok zaterdag even tegen Mainz, dat al in de achtste minuut een voor sprong nam door Tim Hoogland. Nog voor het half uur verstreken was, had de ploeg van Jupp Heyn- ckes de zaken weer onder contro le. Michal Kadlec, Tranquillo Bar- netta en Toni Kroos zorgden voor een geruststellende 3-1. Nico Bun- gert bracht na ruim een uur de spanning nog even helemaal te rug, maar Eren Derdiyok besliste het duel in de slotfase. Leverkusen heeft dit seizoen nog geen compe titiewedstrijd verloren. uit, raakte de bal, maar ook het been van Anderlecht-verdediger Roland Juhasz. Scheidsrechter Ver bist twijfelde niet en trok meteen rood. Tot ontsteltenis van Witsel zelf en zijn coach Laszlo Bölöni, die ziedend het veld opstapte. Romelu Lukaku kopte kort na rust de 0-2 binnen, maar daarna kreeg de thuisploeg nog wel een kans om terug in de wedstrijd te ko men. Dieumerci Mbokani werd neergelegd en mocht zich daar door na 56 minuten achter een strafschop zetten. De inzet van de spits was veel te slap en werd een voudig gestopt. In de laatste tien minuten strooide Standard nog wat zout in de eigen wonden. Eerst zorgde Moussa Traoré met een eigen doelpunt voor 0-3, drie minuten later werd het door een eigen doelpunt van Eliaquim Man gala ook nog 0-4. Door de nederlaag bedraagt de achterstand van Standard Luik op koploper Anderlecht nu liefst twintig punten. De Luikse ploeg staat slechts achtste, maar kan nog wel bij de eerste zes eindigen. Die positie geeft aan het einde van het seizoen recht op deelname aan de play-offs. Bij Standard hopen ze dat de ommekeer samenhangt met de terugkeer van de gebles seerden Jovanovic en aanvoerder Steven Defour. Tegelijkertijd wordt de adem ingehouden, want hoeveel duels schorsing zal Axel Witsel deze keer krijgen? Axel Witsel foto Manu Fernandez 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37