te likken 31 Korfbalteams Tjoba, Fortis en moeten zware nederlagen slikken Vrouwen BC Vlissingen kunnen omhoog kijken Smalle bank breekt EMM op Maarten de Bus stopt als trainer van Mytilus maandag 18 januari 2010 W door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - De korfballers van TOP Amemuiden zijn een week na hun 'slechtste wedstrijd ooit' op de proppen gekomen met hun 'beste wedstrijd ooit'. Slechts ze ven dagen na de ontluisterende ne derlaag tegen hekkensluiter Maas sluis legde de Walcherse eersteklas ser koploper Kinderdijk op impo nerende.wijze over de knie: 16-14. De thuisploeg speelde zestig minu ten lang haute-cuisine-korfbal. Om je vingers bij af te likken. Trainer Edwin Coppoolse stelde na afloop dat „TOP in een leerjaar zit". Hij weet dat de debutant in de eerste klasse, waarvan heel veel verwacht wordt, nog misstappen maakt. In december verloor de ploeg schlemielig van het Souburg- se Fortis eri op 9 januari kwam daar de nederlaag tegen Maassluis bij. „Toen speelden we nóg slech ter dan tegen Fortis", bekende hij. Vandaar dat hij in de afgelopen week tal van gesprekken voerde met zijn basiskrachten. Over de manier waarop ze een wedstrijd moeten ingaan, over hun eigen rol len in het TOP-spel en over menta le weerbaarheid. „Op Petra de Rid der na lieten ze vorige week alle maal al heel vroeg hun kop han gen." In de praatsessies benadrukte Cop poolse dat er ondanks de uitglijder tegen de nummer laatst best van de koploper gewonnen kon wor den. „Het gevaar was dat ze dach ten: als we van Maassluis verlie zen, winnen we al helemaal niet van Kinderdijk. Maar als we alle maal een superdag hebben en de onderlinge klik er is, is alles moge lijk." Dat bleek. Met grote brutali teit, veel arbeidslust, uitmuntend verdedigingswerk en sterk aanvals- spel werd de titelfavoriet bestre den. En na de 8-9 bij rust - de eni ge keer dat Kinderdijk voor stond - toonden de jonge Arnemuidena- ren ook nog eens veel veerkracht. TOP was dus bijna de hele wed strijd de bovenliggende partij. Kin derdijk kon wel meescoren, maar niet zijn stempel op het duel druk ken. „Wat speelden we goed in het collectief hè", zei Coppoolse trots. „Echt iedereen heeft bijzonder goed gespeeld." Alle acht basiskrachten verdienden daarom een hoog rapportcijfer. Peter van Belzen 10: Hij slaagde erin de helft van de sprongduels met Steven de Graaf te winnen. Da's knap tegen een oud-interna tional. Hij zorgde dat TOP kon blij ven aanvallen. Leon van Belzen 10: Hij bracht Kinderdijk de nekslag toe met be langrijke goals in de slotfase. Daar voor was hij de man van de assists. Petra de Ridder 11: Ze haalde we derom een bijzonder hoog niveau. Ze schoot haar eerste twee ballen meteen raak en was daarna op de doorbraak niet af te stoppen. Wilma de Ridder 9: Ze opende de score al na negentien seconden en speelde zich helemaal leeg. Zes minuten voor tijd werd ze vervan gen door haar vijftienjarige zusje Anita. Corné Bezemer 10: Hij heeft nog wat jeugdige onbezonnenheid, maar hield zijn kop erbij tegen Kin derdijk. Hij haalde het bloed on der de nagels van de gasten van daan door zijn vele onderscheppin gen. Jordi Meulmeester 10: Hij beet zich vast in Bart de Wit. De top schutter scoorde in de heenwed strijd tien keer, maar kwam nu niet verder dan drie goals. Meul meester schoot zelf zijn eerste bal binnen. Jeanine Marijs 9: Ze kwam aanval lend niet helemaal uit de verf, maar compenseerde dat met een formidabele verdedigende re bound. Kinderdijk was vaak na één schot de bal al weer kwijt. Nelleke van Belzen 10: Ze was de geruisloze, haast onopvallende mo tor in haar vak. Ze gaf sturing, strooide met uitstekende passes en bracht de anderen in stelling. Fout loze wedstrijd. Scores TOP: Petra de Ridder 5, Leon van Belzen en Corné Bezemer 4, Nelle ke van Belzen, Jordi Meulmeester en Wilma de Ridder 1. door JaapJan Ritsema door Merlijn van Dierendonck OOST-SOUBURG - De basketbalsters van BC Vlissingen hebben de wed strijd tegen de naaste concurrent EBBC uit Den Bosch winnend af gesloten. Na een spannende slotfa se werd het 66-61. Dankzij de zege sluit BC Vlissingen aan bij de subtop van de hoofdklasse. BC Vlissingen kwam goed uit de startblokken: 10-3. EBBC kwam echter sterk terug. In de laatste vijf minuten van het eerste kwart kwa men de Brabanders langszij: 19-19. BC Vlissingen begon ook het twee de kwart goed. Vooral Nanon Doe- land en Romana de Ridder maak ten het de Bossche verdediging moeilijk. Maar net als in het eerste kwart lukte het EBBC terug te ko men. Bij rust was het 37-31. „We begonnen best goed, alleen moet je wel tempo en druk blijven ge GOES - De korfbalteams van Tjoba, Fortis en Swift moesten het afgelo pen weekeinde zware nederlagen slikken. Fortis en Swift verloren bij de koplopers, Fortis kon zich niet ontworstelen aan een gebrek aan vorm. Rust Roest-Tjoba 21-14: „Vorm komt niet op bestelling", relativeer de Tjoba-coach Van Put de tegen vallende prestatie in Eindhoven. Tot de twintigste minuut scoor den de Bevelanders slechts drie keer. Niet verwonderlijk dat Rust Roest het verschil snel gemaakt had. „Als je vijftig minuten onder je niveau speelt, win je geen wed strijd", concludeerde de trainer. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 4, Den nis Broerse 3, Cerben van Boven, Esmee Walraven en Niels Westmaas 2, Iris van de Velde 1. Vitesse-Fortïs 23-13: Fortis is het korfbaljaar 2010 begonnen met een zware nederlaag. De start van de Souburgers was desastreus. Na 21 minuten was het 10-0. Coach Robin Wisse: „Dramatisch en gê nant." Scores Fortis: Jordy Sleijpen 5, Niels Bebelaar 3, Leonie Hoogesteger en Jes sica de Boer 2, Chalana Janisse 1. DES-Swift 21-13: Een deceptie voor de Middelburgers. Bij winst was de eerste plaats in beeld, maar na een goed eerste kwartier had Swift haar kruid verschoten. De in dividuele foutenlast was debet aan de 13-6-ruststand. Swift moet nu naar beneden kijken. De beste vijf degraderen aan het eind niet. Scores Swift: Richard Geldof 7, Roel Klootwijk en Matthijs Pagé 2, Matthijs Pouwer en Vera Kuijper 1. Togo-Vios 19-13: Na een doelpunt rijke eerste helft speelde Togo de bezoekers uit Willemstad conditio neel kapot. Coach Carlo de Waele was vooral te spreken over het col lectief: acht doelpuntenmakers hielpen Togo aan de zege. Scores Togo: Marcel Viergever 4, André Goossens en Marten Postema 3, Corné van Rooijen, Marscha van Bel zen, Janneke de Wit en Anouk Hazelaar 2, Mijke Tahapary 1. Sagitta-Seolto 14-13: Leek Sagitta kort na rust op 10-5 de buit al bin nen te hebben, Seolto bracht de medekoploper met een sterke in haalrace flink aan het zweten. De 13-13 vier minuten voor tijd leek de kroon op het Vlissingse werk te worden, maar in een onvriendelij ke slotfase deelde Sagitta een mo kerslag uit. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 6, Anniek Reijnierse 3, Rob Harthoorn 2, Maurice Brul en Timme Provoost 1 Ondo-Ventura Sport 6-9: Een draak van een wedstrijd. Met uit zondering van Ronald Wisse was Ondo onmachtig. Ook Ventura Sport blonk niet uit in doelmatig heid. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Anita Geschiere en Renee Groenleer 1 Stormvogels-Scheldevogels 14- 10: Een meer dan welkome over winning voor Stormvogels. Na een strijdlustige eerste helft kwamen de Westkappelaars de tweede der tig minuten aan korfballen toe. Leunend op het schot werd de stuiptrekking van Scheldevogels naar 10-10 aangegrepen voor een sterk slotoffensief Scores Stormvogels: Frank Peene 4, Arjen Schoe 3, Linda de Witte, Niek Peene en Francky Koole 2, Arja Groen leer 1 door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Lange tijd hadden de handballers van EMM uitzicht op de punten. In de slotfase kwa men de Middelburgers uiteindelijk toch tekort tegen Dongen. Mannen. Dongen-EMM 28-22: De aanloop naar het duel was niet ideaal. Minnaert, Ramstijn en Bouwmeester waren niet van de partij wegens werk. Loo had zich afgemeld vanwege wintersport. „We hebben onze huid duur ver kocht, want iedereen zat er flink doorheen", zei coach Hans Die- rickx na afloop. Driekwart van de partij had de ploeg uit Middelburg uitzicht pp de punten. De smalle bankbezet- ting brak EMM uiteindelijk op. Via 12-11 bij de pauze liep de thuis ploeg uit naar een kloof van zes punten. „In de opbouwrij zat geen ruimte. Dat geschuif met spelers is alleen maar ellende." Positief was de rentree van Tijs de Vos. De cir kelspeler stond maanden langs de kant met een enkelblessure. Scores: Tijs de Vos 7, Ben Alexandere 5, Jerry Aertssen en Marcello Tax 4, Tim Schot 2. EMM 2-Artemis 2 10-0: De Mid delburgse reserves kwamen een voudig aan de punten, omdat Arte- mis geen team op de been kon brengen. Vrouwen. Olympus-Taxandria 2 19-6: Het belangrijkste nieuws voor de Vlissingse ploeg kwam van de bond. Deze reageerde posi tief op het protest dat Olympus had aangetekend. Olympus had wegens het winterse weer de duels tegen HMC 3 en Groene Ster 2 niet gespeeld. „Als we op zater dagavond naar Zevenbergen wa ren gegaan, hadden we met het openbaar vervoer niet eens terug kunnen reizen. Plan uitduels in de ze periode dan in de middag. Maar niet 's avonds laat", aldus Rita van den Velde. De strijd om de titel is weer open. Door de ruime zege op de hekkensluiter staan de Vlissin- gers in punten weer gelijk met Groene Ster. Ilona Weiemaker en Wendy Meerman waren voorin de smaakmakers met ieder zes tref fers. Bianca Meerman toonde zich tussen de palen een prima ver vangster van de geblesseerde Karin van der Lijke. ven", analyseerde coach Tom Jo- ziasse na afloop. Na de rust was BC Vlissingen even de weg kwijt. De ploeg scoorde slechts vier pun ten in het derde kwart. „EBBC schakelde over op een andere ver dediging. Onze aanval kwam hele maal vast te zitten", aldus Joziasse. De Bossche ploeg kon makkelijk door de verdediging van BC Vlis singen combineren en ook van de vrijeworplijn schoot EBBC met scherp. BC Vlissingen kon slechts toekijken hoe de Brabantse ploeg voor het eerst de leiding nam. Het derde kwart werd afgesloten met 41-45. Door scores van Elisa Kui pers en Romana de Ridder kwam BC Vlissingen teritg, waarna het tempo flink omhoog ging. Dat was de bepalende factor. „Als het tem po omhoog gaat, gaat het bij ons wel goed", wist Joziasse. Tot drie minuten voor tijd ging BC Vlissingen-speelster Romana de Ridder (11) zoekt naar een afspeelmo- gelijkheid. foto Ruben Oreel het gelijk op, maar daarna liet BC Vlissingen haar kwaliteit zien. Do- rien de Witte en Romana de Rid der scoorden driepunters en brach ten de overwinning in veiligheid. „Die laatste drie minuten maakten een hoop goed", vond de coach. BC Vlissingen heeft zich door de zege op de zevende plaats genes teld en heeft een goede uitgangspo sitie om verder omhoog te kijken. Scores BC Vlissingen: Nanon Doeland 20, Romana de Ridder 19, Melanie Dol fing-8, Elisa Kuipers 6, Mims Kole 4, Marjolein de Dreu 4, Dorien de Witte 3, Linda de Paauw 2. GOES - Maarten de Bus is gestopt als trainer van de volleyballers van Mytilus. De trainer uit Aagtekerke zegt bij de Goese regiodivisionist vooral de mogelijkheid te hebben gemist verjonging door te voeren. De Bus zat zaterdag in de uitwed strijd bij VOY niet meer op de bank. De routiniers Peter Verburg en Joop Dees nemen de training tot het eind van het seizoen voor hun rekening. Maarten de Bus werd eind vorig seizoen trainer van Mytilus, maar kon degradatie uit de tweede divisie niet voorko men. Dit seizoen presteert de Goe se formatie een klasse lager bene den verwachting. Volgens Peter Verburg is de oefenstof van De Bus vooral op het werken met jeugd gebaseerd. Daar wrong vol gens de routinier de schoen. „Je merkte dat op de training het en thousiasme minder werd. Dat zag je 's zaterdags terug."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35