301 sport Korfbal om je vingers bij af Martijn Rentmeester laat De Stormvogel komt weer een puntje liggen sterk uit winterstop Weer zege voor BC Vlissingen TÓP-KINDERDIJK Arnemuidse eersteklasser herstelt zich tegen koploper van eerdere uitglijder Mytilus boekt zege bij VOY WS'92 zet zaken op tijd recht maandag 18 januari 2010 w door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen behaalden een knap pe 66-73-uitzege tegen Black Eag les, dat tweede staat. Na een aarze lende competitiestart hebben de Vlissingse debutanten nu vier wed strijden op rij gewonnen en zijn geklommen naar de zesde plaats. Mannen. Black Eagles - BC Vlis singen 66-73: In een tot de nok toe gevulde sporthal in Rosmalen startte BC Vlissingen sterk tegen Black Eagles. Michel Bosters schoot met scherp en het team van coach Vermue leidde na het eerste kwart met 14-24. Het twee de kwart was voor de thuisploeg. BC Vlissingen was niet zuiver ge noeg in de afwerking en Black Eag les trok de stand gelijk naar 35-35. Na de pauze liep BC Vlissingen weer uit. Verdedigend zat het goed dicht en aanvallend werden de juis te keuzes gemaakt tegen de zone verdediging van Black Eagles. De stand na het derde kwart was 51-61. De thuisploeg gaf zich ech ter nog niet gewonnen en kwam nog terug tot vijf punten verschil. Verder lieten de Vlissingers het niet komen. Scores: Michel Bosters 29, Dennis de Paauw 15, Benjamin Steenbeek 13, Dorde Karadzic 7, Allard de Jong 3, Raylin Jimenez 2, Sjors van de Poel 2 en Stefan Schrier 2. Vrouwen. Octopus - BV Souburg 35-54: BV Souburg wist door breaks en afstandschoten het eer ste kwart af te sluiten met een 8-16-voorsprong.Het tweede kwart ging gelijk op, waardoor BV Souburg ging rusten met een 20-29-voorsprong. In het derde kwart waren er veel irritaties door het fysieke spel van Octopus, dat terugkwam tot 32-38. In het laatste kwart bouwde BV Souburg de voorsprong uit. Scores: Linda de Meij 16, Nicoline Craste 13, Susan Plas 8, Annegret Scheers 7, Nathalie Franke 4, Ilse Rijn berg 2, Cindy de Nooijer 2 en Immie Pattikawa 2. MIDDELBURG De volleyballers van Mytilus boek ten in de regiodivisie de eerste ze ge van het jaar. VOY werd met 1-3 verslagen: 25-20, 23-25,18-25,13-25. De Goese formatie verloor de eer ste set. Nog scherper spelend wist Mytilus daarna de wedstrijd naar de hand te zetten. VOY werd met veel servicedruk bestookt. Boven dien stuitte de thuisploeg in het restant van het duel op een goed Zeeuws blok. Na de gelijkmakende setzege drukte Mytilus door. MIDDELBURG De mannen van WS'92 boekten in de promotieklasse B ten koste van VOY 2 de tweede opeenvolgende overwinning: 2-3 (23-25, 25-20, 25-20, 18-25, 5-15). WS'92 was met slechts zes spelers vertrokken. Dat leek na winst in de eerste set niet al te veel problemen op te leveren. Een slechte instelling kostte de Vlissingers daarna twee punten. Na twee onnodige setnederlagen op rij zette WS'92 de puntjes op de i. Scherp spelend was er geen vuiltje meer aan de lucht. door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER - Martijn Rent meester heeft in het Zeeuws dam kampioenschap weer een punt ver speeld. In een vooruitgespeelde partij tegen Jaap Veerhoek kwam de koploper uit 's-Gravenpolder niet verder dan een gelijkspel. Rentmeester had lange tijd de bete re positie, maar toen hij in het middenspel niet de scherpste zet koos, kon Veerhoek afwikkelen naar remise. Of het puntverlies van de koploper consequenties heeft, is afhankelijk van de inhaal- partij tussen Johnny de Leeuw en Daaf Kasse, de nummers twee en drie. De Leeuw staat twee punten achter en kan bij winst op gelijke hoogte komen met de titelhouder. De negende ronde in de hoofdklas se leverde geen enkele beslissing op, al mochten enkele spelers aan de winst ruiken. Jan van de Wete- ringh verzuimde te profiteren van een foutief offer van Kees Rijk en Rianka Rentmeester liet een veel belovende stand tegen Kees de Jon ge nog remise lopen. Danny Wattel deed in de promo tieklasse een geslaagde greep naar de macht. De jonge Middelburger won zelf van Hans van Akkeren en zag zijn twee concurrenten struikelen. Koploper Jos de Wild yerknalde tegen Ko Louwerse een gewonnen positie en verloor zelfs nog, en Wim Koppejan mocht te gen Arco Berger blij zijn met remi se. In de eerste klasse blijft Aart Slager de grote favoriet. Na zijn ze ge op Mare Bronke heeft hij twee punten voorsprong op Nico de Winter. In de tweede klasse leidt de Souburger Erik Frederiks, maar Arjan Janse uit Goes staat er rela tief het beste voor. door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloteams van De Stormvogel hadden een goed weekeinde. Ze wonnen alle maal. Mosa regio-De Stormvogel 4-9: Het laaggeplaatste Mosa was een ideale tegenstander om het nieu we jaar tegen te beginnen. Na twee periodes was de buit al bin nen: 0-5. Via 2-6 werd met 4-9 ge wonnen. De komende wedstrij den tegen DZT 2 en HZ& PC zul len uitwijzen of De Stormvogel nog meedoet om de titel. Scores De Stormvogel: Martijn Me chielsen 3, Chris van der Draai en Boy Dirksen 2 en Jermo de Lange en Jeroen Piek 1 maal. PSV 4-De Stormvogel 2 2-7: De Stormvogel 2 had een zwakke start, waardoor PSV op 2-0 kwam. Daarna kwam de ommekeer. Yan- niek Mol scoorde binnen een mi nuut twee maal. Het werd zelfs 2-3, maar daarna duurde het tot de laatste periode voordat de Vlissin gers konden doordrukken. Scores De Stormvogel 2: Yanniek Mol en Dennis van de Ketterij 2 en Rowan Leijnse, Frank Leijnse en Bas Mechiel sen 1 maal. De Bruinvis-De Stormvogel 3 3-4: Beide ploegen waren verre van compleet. Na twee periodes was het nog 0-0. Er volgde een spannende derde periode waarin De Stormvogel 3 het voortouw nam. De Bruinvis knokte zich te rug, maar de Vlissingers gingen met een 2-3-voorsprong de laatste periode in. In de slotfase konden de bezoekers met enig fortuin de volle winst binnenhalen. Scores De Stormvogel 3: Henk Rie- mens 2 en Robin Juranek en Cheyenne van Berkel 1 maal. S&SBSm v Kinderdijk-aanvoerder Steven de Graaf (links) en TOP-speler Peter van Belzen vochten stevige duels uit onder de korf. De Arnemuidenaar deed niets voor de oud-international onder. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34