2 6 Bij Twente wordt de roep om Janssen steeds luider PSV maakt ook NEC rekent af met aartsrivaal Vitesse Roda JC neemt Deen Svard over van Cladbach ACHTSTE FINALE In de achtste finales van de KNVB-beker rekent PSV af met Heerenveen. In Fries land wint de Eindhovense ploeg met 1-3. maandag 18 januari 2010 Ski door Fardau Wagenaar UTRECHT - De zorgen op het mid denveld van FC Twente worden steeds groter. Daarom riep een deel van de voetballers gisteren na het duel met FC Utrecht (o-o) op om de schorsing van Theo Janssen op te heffen. Maar het bestuur liet weten daar niets voor te voelen. Wout Brama hield zijn pijnlijke arm na de inhaalwedstrijd tegen FC Utrecht vast. „Een spiertje", gokte hij. Niet ernstig. De midden velder verzuchtte: „Ik heb tijd om te herstellen." Hij doelde op de rode kaart die hij in de slotfase van het inhaalduel met FC Utrecht kreeg en de schor sing die hem daardoor boven het hoofd hangt. De kaart was terecht, bekende hij. Maar Brama had het niet gewild zo. Weer een midden velder minder... Hij maakte het er voor trainer Steve McClaren niet makkelijker op. Nu Nashat Akram langdurig ge blesseerd (vier tot vijf weken) blijkt, Theo Janssen door de club is geschorst tot 31 januari en Cheick Tioté met Ivoorkust een ronde verder is gekomen in de Afrika Cup, is het wegvallen van Wout Brama voor minstens een wedstrijd een grote tegenslag voor de koploper. Van het basistrio is al leen Kenneth Perez nog over. Gis teren mocht Dario Vujicevic het proberen, maar hij kon niet breng en wat Twente nodig heeft. En dus volgde gisteren in Utrecht de roep om die ene speler die vrij wel fit is en zo zou kunnen spelen: de geschorste Theo Janssen. „Theo moet terugkomen", zei Sander Boschker stellig. „Nu ook Brama rood heeft gekregen, worden de problemen op het middenveld wel heel groot. Ik hoop dat het be stuur inziet dat we hem heel hard nodig hebben. Wat mij betreft is de straf streng genoeg geweest. Het team heeft Theo nodig." En Boschker stond niet alleen. Wout Brama en Peter Wisgerhof deelden de mening van de doel man en spraken in Utrecht hardop uit dat ze vinden dat Janssen eer der terug moet keren. Voor Janssen zijn die woorden van zijn ploeggenoten een steun in de rug. De speler veroorzaakte in november vorig jaar een onge- KERKRADE - Roda JC versterkt zich zo goed als zeker met Sebastian Svard. De vorige week 27 jaar ge worden Deen tekent vandaag nor maal gesproken in Kerkrade een contract voor drieënhlaf jaar. Svard komt over van Borussia Mönchengladbach, waar* hij niet meer aan spelen toekwam. Doordat zijn in juni aflopende con tract zaterdag werd ontbonden, kon Roda Svard meteen transfer vrij overnemen. De aanwinst was in november een week op proef bij Roda. De middenvelder maakte destijds een goede indruk, maar kon door een gebrek aan finan ciële middelen bij de Kerkraadse club toen niet worden vastgelegd. luk waarbij een vriend van hem zwaargewond raakte. Er was alco hol in het spel. Janssen kreeg door de club onder meer een geldboete en een schorsing opgelegd tot 31 ja nuari. „Of we het moreel kunnen maken dat hij eerder zou spelen? Hij is ge noeg gestraft. We zien dat hij eron der lijdt", vindt Boschker. Wisger hof: „Ik kijk puur naar het team. We hebben hem nodig. Of het kan, is aan het bestuur." Nood breekt wet? Ja ik denk het wel, rea geerde Brama. „We zitten in de problemen. Theo heeft zijn lesje geleerd. Hij gaat bovendien nog mensen helpen in het revalidatie centrum. Het is niet zo dat hij er niet meer mee bezig is. Theo heeft al een lange straf gehad, die paar dagen doen het toch niet meer." Trainer McClaren zou de naam van Janssen ongetwijfeld graag op de opstelling willen zetten, maar de trainer tornt niet aan het be sluit van de club. Het bestuur meldde gisteren dat 'het intern bij Twente geen item is. De strafmaat is in november bepaald'. „De club heeft de beslissing geno men, als het daar bij blijft, is dat normaal en moeten wij daar mee omgaan. Als er wat verandert, ho ren we het wel", aldus de Engelse trainer. Kevin Vandenbergh (links) zit in de verdrukking bij Peter Wisgerhof en doel man Sander Boschker van FC Twente. foto Robin van Lonkhuijsen door Frank van den Heuvel HEEREN VEEN - Twaalf dagen rust en anderhalve week van intensieve trainingen hebben de cadans van PSV niet kunnen verstoren. Bij de hervatting van het seizoen zette de ploeg SC Heerenveen vrij achte loos aan de kant. Op de laatste tien minuten na, toen een beauty van Gerald Sibon de spanning even terugbracht, had niemand in het Abe Lenstra Stadion ooit het gevoel dat het mis zou kunnen gaan voor de Eindhovenaren. De degelijke basis die PSV voor de winterstop heeft gelegd, laat zich door een korte vakantie niet aan tasten, zo blijkt. De ploeg van Fred Rutten speelde in Friesland niet sprankelend, voor zover dat op de slechte, gladde grasmat al mogelijk was, maar toonde zich professio neel en zakelijk, stoïcijns bijna. Jan de Jonge, coach van Heerenveen, deed er in de catacomben niet moeilijk over. „PSV was beter. De ploeg is zo stabiel, zo volwassen." Fred Rutten was wel nieuwsgierig geweest naar de herstart, zo zei hij na afloop. „We hebben een maand je pauze gehad en dan ben je als coach altijd benieuwd hoe ze daar mee omgaan. Nou, de reactie vond ik uitstekend. We zijn tachtig mi nuten bepalend geweest." Rutten koos er bewust voor om in de voorbije weken veel te trainen en weinig te voetballen. PSV speel de maar één wedstrijd, de verwaai de pot tegen Levante. Vanaf nu gaat PSV immers opnieuw de mo len van de dubbele programma's in, waardoor er van fysieke arbeid nauwelijks nog iets terecht komt. De eerste week zet meteen de toon. Morgenavond wacht de uit wedstrijd tegen Roda JC, vrijdag komt NEG naar het Philips Sta dion. Het centrum van de verdediging werd in Friesland bemand door André Ooijer en Maza Rodrigues. Carlos Salcido bleef aan de kant. Daarmee lijkt Rutten de voorkeur te geven aan de 35-jarige Neder landse international. Ook tegen CFR Cluj, het laatste duel voor de winterstop, zat de Mexicaan zich te verkleumen en speelde Ooijer. Rutten wil publiekelijk echter nooit iets weten van definitieve keuzes. „Tegen déze tegenstander kies je hiervoor, richting de volgen de wedstrijd kan dat best weer an ders zijn. Dat is het voordeel als je door Jaco Kaijen NIJMEGEN - NEC heeft gisteren wat lucht gekregen in de strijd tegen degradatie. De Nijmegenaren won nen de Gelderse derby tegen Vites se met 2-1 en klommen daardoor naar de vijftiende plaats in de ere divisie. Trainer Wiljan Vloet boek te daarmee uitgerekend tegen aarts rivaal Vitesse zijn eerste competi tiezege als coach van NEC. De streekderby in het Goffertsta- dion stond eigenlijk voor 20 de cember op het programma, maar kon toen vanwege de barre weers omstandigheden niet doorgaan. NEC gebruikte de winterstop om de spelersgroep een kwaliteitsim puls te geven. Vloet kreeg de be schikking over de huurlingen Jeroen Heubach (FC Twente) en Jefïfrey Sarpong (Ajax), die giste ren beiden hun debuut in de basis maakten. De enige verandering bij Vitesse vond op de shirts plaats. De Arnhemmers presenteerden af gelopen week een nieuwe hoofds ponsor en dat was ook reden om de kleurstelling van de uittenues te wijzigen, van grijs-rood naar fel oranje. NEC, dat de punten zo hard nodig heeft, moest al heel vroeg in de wedstrijd in de achtervolging op Vitesse. De bezoekers kwamen na vijf minuten op voorsprong door een benutte strafschop van Lasse Nilsson, die zeifin het strafschop gebied was neergelegd door Ra mon Zomer. De verdediger van NEC maakte die fout in het ver volg van de wedstrijd echter hele maal goed. Zomer stond halverwege de eerste helft aan de basis van de verdien de gelijkmaker. De mee naar voren gekomen verdediger legde de bal op de rand van het zestienmeterge bied van Vitesse terug op Saïdi Nti- bazonkiza, die vervolgens beheerst raak schoot: 1-1. De Nijmegenaren hadden daarvoor al een aantal kan sen op gelijkmaker gemist. Piet Velthuizen, de doelman van Vites se, moest optreden bij twee kop ballen van Björn Vleminckx en een schot van Erton Fejzullahu. Vroeg in de tweede helft was het Zomer zelf die NEC op voor sprong bracht. De centrumverdedi ger reageerde attent bij een vrije trap vanaf de rechterkant en be loonde de thuisploeg daarmee voor de aanvallende intenties (2-1). Vitesse had zich tot dat mo ment nog nauwelijks laten gelden in aanvallend opzicht. De Arnhem mers loerden op een snelle uit braak via de eenzame spits Nils son, die in zijn rug werd gesteund door een aanvallend middenveld. Verder dan een kans voor Kevin van Diermen (schot in de handen van Gabor Babos) waren de Arn hemmers echter niet gekomen. Pas in de slotfase wist Vitesse nog iets van een offensief te ontkete nen, maar NEC bleef redelijk een voudig overeind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30