Soort PZC Ajax slaat de verkeerde toon aan 29 28 en 29 EREDIVISIE NAC revancheert zich voor 6-o-nederlaag van voor winterstop Anderlecht haalt uit bij landskampioen Piëdro Schweertman haalt eerste proftitel Ook Martina Hingis denkt aan rentree Erwin Mesu wordt derde op het NK Edwin van Calker schroeft olympische verwachtingen op Maandag 18 januari 2010 Ronald Mulder kan vrede hebben met vierde plaats op WK Tip? sport@pzc.nl door Dick Sintenie BREDA - Misschien komt de kam- pioensschaal dit jaar in Enschede terecht. Misschien in Eindhoven. Maar niet in Amsterdam. Voor een club die zo snakt naar de titel sloeg Ajax gisteren tegen NAC (1-1) de verkeerde toon aan. De Amsterdammers lieten in Breda de mogelijkheid onbenut om iets van de voorsprong (negen pun ten) van FC Twente af te snoepen. De koploper morste op hetzelfde moment twee punten in Utrecht. PSV neemt morgenavond de lei ding in de eredivisie (op doelsal do) over als de inhaalwedstrijd te gen Roda JC wordt gewonnen. Martin Jol, trainer van Ajax, wilde nog geen afscheid nemen van het kampioenschap, zei hij na het duel. „We nemen niet zo gauw er gens afscheid van bij Ajax." Het was onduidelijk wat hij daarmee precies bedoelde, maar misschien sloeg het op Rasmus Lindgren, de middenvelder die door Jol aan het begin van dit seizoen te licht werd bevonden en eigenlijk al met één been buiten de deur stond. Diezelf de Lindgren stond gisteren in de basis, was met voorsprong de bes te speler van het veld en redde uit eindelijk met een rake kopbal nog een punt voor zijn ploeg. Ajax speelde het eerste halfuur in Breda ontluisterend slecht. Behal ve Lindgren maakte ook de zeven tienjarige Christian Eriksen zijn opwachting, maar van de kwalitei ten van de debutant werd amper gebruik gemaakt. De Deen is in staat combinatievoetbal te spelen en de aanvallers te bedienen, maar voor de meeste Ajacieden is er maar één weg naar het doel van de opponent en die leidt langs Luis Suarez. NAC wist aanvankelijk wel raad met het doorzichtige spelletje van Ajax en dwong de tegenstander met spierballenvoetbal achteruit. Vooral rechtsbuiten Leonardo joeg Vurnon Anita de stuipen op het kleine lijf met zijn venijnige drib bels. De ex-Ajacied stond ook aan de basis van de openingstreffer van gelegenheidsspits Ellery Cairo, na amper twintig minuten spelen. Maarten Stekelenburg kon nog. LUIK Anderlecht heeft gisteren met rui me cijfers van landskampioen Stan dard Luik gewonnen: 4-0. Jonathan Legear (8e) en Romelu Lukaku (52e) brachten de koploper van de Belgische Jupiler League op een 2-o-voorsprong. Standard-spelers Lamine Traoré en Eliaquim Mangala voegden daar in de laatste tien minuten nog twee eigen doelpunten aan toe. Axel Wit sel (Standard) kreeg rood. pagina 32: Witsel staat symbool voor aftocht Standard tweemaal redding brengen, maar omdat hulp voor de doelman uit bleef, was de derde poging van Cai ro wel raak. Jol liet Anita na rust in de kleedka mer achter, in de wetenschap dat de linksback al een gele kaart op zak had. Toch kwam Ajax niet schadevrij weg uit Breda. Ook Demy de Zeeuw vergreep zich aan Leonardo, kreeg zijn vierde gele kaart van dit seizoen en is volgen de week geschorst voor de wed strijd tegen zijn oude club AZ. De Zeeuw speelde sowieso een ui terst ongelukkige wedstrijd tegen NAC, dat voor de winterstop in de Arena nog met 6-0 werd afge droogd. Een finaal mislukte vrije trap van zijn voet leidde indirect tot het doelpunt van de thuis ploeg. En in de 72e minuut hielp ALMERE Squasher Piëdro Schweertman heeft zijn eerste proftitel binnen. De 26-jarige speler uit Koudekerke won gisteren het MeerSquash- Heroes Open in Almere. In de fina le van het PSA-satelliettoernooi was hij met 11-5 11-6 4-11 en 11-4 te sterk voor de Engelsman Robert Downer. Schweertman verdiende in Almere vijftig punten voor de wereldranglijst, waardoor hij nu in de buurt komt van de top honderd, pagina 34: Keuze Schweertman pakt goed uit de middenvelder een riante kans op de 2-1 om zeep. Suarez deed dat drie minuten later overigens dunnetjes over: hij joeg de bal met links over het doel. Die kansen ontstonden in een fase dat Ajax via crosspasses naar de vleugelspelers het moegestreden NAC de adem afsneed, maar Mira- lem Sulejmani, Kennedy Bakircioglü en zijn vervanger Den- BERLIJN In navolging van het Belgische duo Kim Clijsters en Justine Henin denkt ook Martina Hingis aan een rentree in het internationale ten- niscircuit. De Zwitserse zette een punt achter haar loopbaan nadat ze bij een dopingtest bij Wimbledon in 2007 positief was getest op cocaï ne. „Ik kan mijn leven niet zonder tennis voorstellen", zei Hingis gis teren in Duitsland na een demon stratiewedstrijd tegen de Ameri kaanse Lindsay Davenport. Hingis won de partij met twee keer 6-4. nis Rommedahl wisten zich nau welijks raad met hun ruimte. Het was maatgevend voor het niveau dat de ploeg als geheel haalde bij de hervatting van de competitie. Dat moet de verantwoordelijken in Amsterdam nog de meeste zor gen baren: los van de schier ono verbrugbare achterstand op FC Twente en PSV wordt het spel van Ajax eerder slechter dan beter. AMSTERDAM Erwin Mesu is bij het NK mara- thonschaatsen op kunstijs in Am sterdam op de derde plaats geëin digd. Het ging om een wedstrijd in de eerste divisie. Mesu maakte samen met zijn broer Niels deel uit van een kopgroep die na vijftig ronden was ontstaan. De zege ging naar Elwin Hulsink (De venter). Hij was de sterkste in de eindsprint. Niels Mesu eindigde als achtste. pagina 37: broers in voorste gelede ren MEEST GELEZEN 1. Hendriksen trainer VC Vlissingen 2. Rugzakvolleyballers niet welkom 3. Hoekenezen maken tongen los STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lees ook de verschillende sportblogs via www.pzc.nl/blogs Ellery Cairo springt op na zijn doelpunt tegen Ajax. Edwin de Graaf (nummer 7) viert mee, Ajacied Vumon Anita baalt. foto Marco de Swart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29