14 I Koninklijk bezoek wordt Walchers feest Öl Jeugd in Dauwendaele 'Zonder lot te kopen, win je 30 APRIL Vlissingen en Veere doen ook mee www.pzc.nl NIEUWE SPEELPLEKKEN De wijk Dauwendaele in Middelburg heeft er in één klap drie speelplekken bij. Zaterdag werden ze geopend. Ze zijn er gekomen dankzij vier moeders in de buurt. maandag 18 januari 2010 W door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeenten Vlis singen en Veere zijn gevraagd men sen of groepen af te vaardigen die tijdens het bezoek van koningin Beatrix op 30 april aan Middelburg langs de route acte de présence ge ven. Volgens burgemeester Koos Schouwenaar wordt daarover met de Oranjeverenigingen van de twee Walcherse gemeenten over leg gevoerd. Eerst was het nog de bedoeling dat alle Zeeuwse gemeenten groepen zouden sturen, maar na overleg met die gemeenten bleek dat die hun eigen Koninginnedag willen vieren. Daarop is het plan aange past en beperkt tot Vlissingen en Veere. Die gemeenten hebben wel aangegeven ook 'hun eigen Konin ginnedag niet te willen inleveren', zegt Schouwenaar. In de gemeen ten Vlissingen en Veere worden dus eigen Koninginnedagprogram ma's opgesteld. De Oranjevereniging van Sint Lau rens heeft al wel te kennen gege ven de Koninginnedagactiviteiten te verplaatsen naar 1 mei, zodat in woners van het dorp op 30 april ORANJE BOVEN Op het weblog Oranje boven op www.pzc.nl zijn de voorbereidingen van Koninginnedag in Zeeland te vol gen. MEEST GELEZEN 1. Vlissings Scheldeplein 2. Koninginnedag Walchers feest 3. Sint Laurens viert dag later Konin ginnedag STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album op www.pzc.nl/foto het koninklijk bezoek in Middel burg kunnen bijwonen zonder hun eigen feest te hoeven missen. In Arnemuiden wordt gewoon op 30 april Koninginnedag gevierd, maar daar is het programma aange past aan Middelburg. Alleen vóór 10.00 uur en na 15.00 uur zijn er in Arnemuiden activiteiten. Hoe het programma er in Middel burg uit gaat zien, mag Schouwe naar nog niet zeggen van de Rijks voorlichtingsdienst (RVD). „Het is jammer dat ons deze radiostilte is opgelegd." Volgens Schouwenaar gaat dat altijd zo als koningin Bea trix met Koninginnedag een dorp of stad bezoekt en heeft de radio stilte niets te maken met extra voorzichtigheid na het drama in Apeldoorn vorig jaar. Pas in de eer ste week van april mag van de RVD het programma naar buiten worden gebracht. Wat al wel bekend is, is de route die de koningin en haar gevolg op 30 april tussen 12.00 en 13.00 uur in Middelburg zullen afleggen. Die loopt van de Abdij, via het Koor kerkhof en de Nieuwe Burg naar de Markt. De koninklijke familie gaat die dag eerst naar Wemeldinge. door Carla van de Merbel Dit is niet het seizoen voor buitenspelen. Maar in Dauwendaele kunnen ze niet wach ten. De drie nieuwe speelplekken in de Middelburgse wijk zijn sinds een paar weken klaar en zaterdag middag ook officieel geopend. In de stromende regen. Een handjevol belangstellenden kijkt vanonder paraplu's kleu mend toe hoe wethouder Huub van Klinken de eerste nieuwe speelplek opent. Op het veldje naast de gymzaal bij de Franciscus- school aan de Westmede zijn twee doelen geplaatst, zodat de Dauwen- daelse jeugd er, zonder anderen te storen, kan voetballen. Het groeiende gezelschap gaat in optocht naar de volgende nieuwe speelplek in de wijk: het speeltuin- tje aan de Breedmede. Kleinere kinderen kunnen hier schomme len, glijden en wippen, op een ter- reintje dat voorzien is van valveili- ge houtsnippers. Buurtkinderen Melissa (6) en Emmelie (2) Kra mers proberen de grote schommel vast uit. „Hij is leuk!" Iets verderop, aan de Grootmede, is de derde nieuwe speelplek: een verhard pleintje waar de wat oude re kinderen kunnen tafeltennissen en basketballen. De opening van de speelplekken is in een kwartier gebeurd; de tot standkoming ervan had wat meer voeten in de aarde. Anderhalfjaar geleden ontstond het initiatief er voor bij vier moeders in de wijk. Eén van hen is Marisca Roelofs. „We wilden iets doen voor jonge ren van rond de 12 tot 15 jaar. We wilden eigenlijk alleen een basket- balpaal, maar het is steeds meer ge worden." De moeders kwamen in contact met opbouwwerker Carla van de Schraaf van Stichting Welzijn Middelburg. Die hielp hen op weg in de zoektocht naar geldschieters en met het overleg met de buurt over wat waar moest komen. De nieuwe speelplekken hebben bij el kaar rond de 45.000 euro gekost. De gemeente Middelburg nam bijna de helft voor haar rekening, de rest komt van de wijktafel, van sponsors en van eigen inzamelacti- viteiten in de wijk. Roelofs is blij met het behaalde re sultaat. „Als het straks mooi weer is, zal er veel gebruik van de speel plekken worden gemaakt. De tie ners in deze buurt spelen nog veel buiten. Daar ben ik blij om. Beter dan dat ze de hele dag achter de computer zitten." Ook wethouder Van Klinken is blij, vooral met de inzet van de moeders. „Er waren hier klachten over overlast. Met elkaar is daar iets positiefs aan gedaan. Het is al tijd goed als burgers zelf initiatie ven nemen en niet achterover leu nend gaan zitten afwachten tot de overheid het regelt.We hopen op veel zonnig weer." Lano Roelofs (12) woont aan de Crootmede, vlakbij het pleintje met de nieuwe basketbalpaal en tafelten nistafel. Hij is vooral blij met de bas ket. „Het is fijn dat ik nu hier kan basketballen. Ik had eerst een eigen paal, maar die is kapot." Bij het nieu we voetbalveldje komt hij niet. „Ik ben meer van het basketballen. Ik zit er ook op." May Zghoudi (7) haar huis staat aan de Breedmede en dat is vlakbij het nieuwe speeltuintje voor de kleine re kinderen. „Ik heb er nog niet ge speeld, maar het lijkt me heel leuk." May speelt niet zoveel buiten, maar dat komt ook omdat het nu winter is. „Als het straks weer mooi weer is, ga ik wel naar het nieuwe speel tuintje. Denk ik." Marlowe Smit (15) van de Grootme de is vooral blij met de tafeltennista fel op het pleintje in zijn buurt. „Ik heb zelf een batje." Door zijn autis me vindt hij het moeilijk om met mensen om te gaan en heeft hij niet veel vrienden om mee buiten te spe len. Maar hij heeft wel een vriend met een basketbal. En tafeltennis sen doet hij met zijn broertje. De grote zaal van Den Dullaert in Hulst was in het weekeinde het domein van mensen die interesse tonen in spiritualiteit. foto Mark Neelemans door Harold de Puysseleijr HULST - Terwijl een man op leef tijd zich door Chiela (helderzien de, medium en mystica) de toe komst laat vertellen, neemt een vrouw bij Ludo Ceulemans uit De Klinge plaats voor een klankmassa ge. Naamanalist Luc Sienaert uit Antwerpen bemant de stand daar tegenover en zit even zonder klan ten. De grote drukte van de spirituele beurs in Den Dullaert in Hulst moet nog komen, voorspellen André de Pauw en Ruud Naessens van de organiserende stichting De Vier Windrichtingen 's ochtends. De beurs vond afgelopen weekein de voor de zevende keer plaats en verheugt zich in groeiende belang stelling. Het aantal bezoekers is vo rig jaar tot zeshonderd verdub beld, vertelt het tweetal. „Jong en oud, gelovig en ongelovig. Het pu bliek aan onze beurs is niet in een hokje te stoppen. Sommige men sen komen langs uit nieuwsgierig heid, anderen zijn op zoek naar de diepere betekenis in het leven." Bezoekers en standhouders, zo'n vijftig in totaal in de foyer en de grote zaal van het Hulster gemeen schapscentrum, komen uit vele windstreken. „Wat standhouders betreft, krijgen we verzoeken van mensen tot uit Noordwijk. Onze beurs staat bekend om zijn gezellig heid en sfeer. Dat zegt iets over de uitstraling en die willen we graag zo houden. Daarom zijn we er niet op uit de beurs verder te laten groeien, hoewel dat best mogelijk zou zijn. Maar dan wordt de beurs misschien door zijn omvang koud en steriel. Daarom vinden we het prima zo", aldus De Pauw en Naes sens. In de grote zaal van Den Dullaert heeft naamanalist Sienaert de com puter bij de hand. Aan de hand van naam en geboortedatum kan hij dingen over iemands toekomst aflezen. „Op basis van numerolo gie", zegt Sienaert. Zo legt hij met behulp van die techniek verban den tussen terreuraanslagen die in het verleden hebben plaatsgevon den. Door louter toeval zitten er 911 da-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16