Raad legt zich neer bij uitstel Zeeland Thomas COFFEESHOP MIDDELBURC Voorstanders teleurgesteld over vertraging college in uitvoering voorstel Nehalennia zit er voor even warmpjes bij WALCHEREN 14 en 15 almanak Tip? redactie@pzc.nl Man gewond door val met fiets Geen rijbewijs, geen verzekering, geen apk Laarsjes bij het water ontketenen zoekactie door Carla van de Merbel MIDDELBURC - De partijen in de Middelburgse gemeenteraad die in november vóór een coffeeshop aan de Kleverskerkseweg stemden, leggen zich neer bij het feit dat het onderwerp na de verkiezingen van 3 maart opnieuw op de agen da kan komen. PvdA, GroenLinks, SP, LPM en PPM-Akdag zeggen er geen zin in te zien de kwestie vanavond tij dens de raadsvergadering weer ter sprake te brengen. Het onderwerp staat ook niet op de agenda. Tijdens een commissievergadering vorige week deelde burgemeester Koos Schouwenaar mee, dat het niet lukt om nog voor de verkiezin gen met uitvoeringsvoorstellen te komen voor een coffeeshop aan de Kleverskerkseweg. De nieuwe gemeenteraad kan daardoor beslis sen het onderwerp opnieuw te be handelen. En dan is het mogelijk dat een meerderheid van de raad niet instemt met een coffeeshop. Alle voorstanders zeggen teleurge steld te zijn over alweer een vertra ging in de zaak. Begin november 2009 stemde een nipte meerder heid van de raad voor een coffee shop aan de Kleverskerkseweg. Het was een compromisplek, voor gesteld door Piet Kraan (nu LPM, toen nog PPM-Kraan) en Wim Ste- ketee (nu LPM, toen nog MT), die geen coffeeshop in de binnenstad willen. PvdA, GroenLinks, SP en PPM-Akdag gingen er noodge dwongen in mee, omdat er anders helemaal geen coffeeshop in de stad zou komen. Volgens Joke van Nieuwenhuizen van GroenLinks 'verdient de hele gang van zaken geen schoon heidsprijs'. „Het is van begin af aan een verdeel- en heersstrategie geweest van het college." Dat vindt ook Hayati Akdag. „De raad heeft een besluit genomen en dat wordt gewoon niet uitgevoerd. 'Het lukt niet' wordt dan gezegd. Dat is flauwekul. Het college is ver deeld en komt steeds weer terug bij de raad." De commissie Preventie- Alcohol en Drugsverslaving uit Arnemui- den biedt vanavond voorafgaand aan de raadsvergadering ruim 2500 handtekeningen tegen een coffeeshop aan de Kleverskerkse weg aan aan het college. Maandag 18 januari 2010 Tip? walcheren@pzc.nl DOMBURG - Maaike Walraven (r) en Peter Lou- werse van de PvdA/GroenLinks-fractie in de gemeente Veere kleden het beeld van Neha lennia op de boulevard in Domburg warm aan. Ze vroegen daarmee gisterochtend aan dacht voor het isoleren van woningen en - on der het motto 'laat huurders niet in de kou staan' - speciale aandacht voor isolatie van huurwoningen. Ook op andere plaatsen op Walcheren en in de rest van het land werden standbeelden geïsoleerd met warme kleren. GroenLinks Vlissingen kleedde gistermiddag het beeld van Frans Naerebout op Boulevard De Ruyter aan. En de fractie van GroenLinks in Middelburg zorgde ervoor dat het 'kussend Jeugd Dauwendaele gaat een mooie lente tegemoet 'Kersentuin' blinkt uit door ongelooflijk gedetailleerde regie meisje' op de Vismarkt, 'het meisje in de lig stoel' in de Lange Delft en het beeld van de ringrijder op het Koorkerkplein het even lek ker warm hadden. foto Ruben Oreel WESTKAPELLE Op de Joossesweg bij Westkapelle zijn gisterochtend rond 10.30 uur twee fietsers gevallen. Eén van hen, een 62-jarige man uit de ge meente Veere, is per traumaheli kopter naar het ziekenhuis in Rot terdam gebracht. Volgens de poli tie is hij vermoedelijk gewond ge raakt aan zijn hoofd. De andere fiet ser liep alleen wat schrammen op. De fietsers kwamen waarschijnlijk ten val doordat ze moesten uitwij ken voor een hond. VLISSINGEN Een 19-jarige man uit Vlissingen is vrijdagavond rond 23.45 uur op de Schuitvaartgracht in zijn woon plaats aangehouden door de poli tie. De man had zichzelf verdacht ge maakt door na het zien van een po litieauto snel weg te rijden en kort daarna ergens te parkeren. Het bleek dat de man niet in het bezit is van een rijbewijs en dat zijn au to niet verzekerd en niet APK ge keurd is. SINT-MAARTENSDIJK Twee kinderlaarsjes, achtergelaten aan de Noorderpoort in Sint Maar tensdijk, hebben gistermiddag een grote zoekactie ontketend naar twee meisjes die daar gespeeld zou den hebben. De brandweer uit Sint Maartens dijk en Tholen en de Thoolse duik- groep werden ingezet. Er kwamen ook twee ambulances en een trau mahelikopter ter plaatse. Het alarm was loos; de meisjes bleken veilig thuis te zijn. Ieder bedrijf heeft er wel zo één: een allesweter (m/v), laatste bingoknop voor alle problemen. Wij hebben er ook zo één (v) rondlo pen. Waar vind je..., de kortste weg naar..., het recept voor..., hoeveel pixels ...roept u maar. Wij, gewone stervelingen, kijken er niet meer van op. Integendeel, wij - niets menselijks is ons vreemd - ma ken er dagelijks misbruik van. Maar af en toe betreedt een nieuwe jongere collega het pand die nog on bekend is met dit fenomeen van on feilbaarheid. Laatst nog. Een ongelovige thomas - laten wij hem uit overwegingen van privacy Rudy noemen - overleefde zijn confrontatie zo: „Maar ze wist toch lekker niet dat ik niet wist dat ze alles wist." Met een dergelijke redeneertrant zou je zo iemand iets moeilijks moeten la ten doen: beetje statistiek of zo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15