:en opruiming teroo 549 ad aarde Duitsland waarschuwt voor Internet Explorer Staten heeft het zwaar Playa del Carmen Porno in Moskou 'hindert' verkeer met heel veel keus Hotel Haciënda Mariposa** Koop een Staatslot staatsloterij en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. www.oad.nl 0900-8482 REIZEN Nieuw bewijs tegen Belgische moordenaar Gezin deelt huiskamer met drie lijken Winnaars quiz krijgen geweer en granaten MOSKOU zaterdag 16 januari 2010 ann i181» mÊmmmmMmmmm&wmmM&mmMmmmmm In het centrum van Moskou trap ten automobilisten massaal op de rem bij het zien van een porno film. De naakte lichamen werden afgebeeld op een enorm televisie scherm dat boven een belangrijke weg hing, aldus het Russische staatspersbureau RIA gisteren. Vol gens de eigenaar van het adverten- tiescherm hadden hackers ingebro ken in het systeem en de porno film opgezet. De politie onder zoekt de zaak. Het is onduidelijk of de film tot botsingen heeft geleid. lange vorststraat - goes 9 dagen o.b.v. logies Vertrek div. data april, mei juni 3-dubbel voordeel: gratis upgrade Comfort Class (op heenreis) 120 p.p. korting* 50 Staatsloterijkorting per boeking! Reisnummer CUN200-38 Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsloterij. Korting reeds in vanafprijs verwerkt. (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau Ml §L Per persoon beste prus -«nnn KWALITEIT éUUr' BRUSSEL Justitie heeft nieuw bewijs tegen de 38-jarige leraar die in de nacht van 1 op 2 januari zijn buurmeisje Shana Appeltans en haar vriend Ke vin Paulus vermoordde en ook de moord op een Leuvense studente in 2007 heeft bekend. Sporenonder zoek na de moord op de studente, de toen 18-jarige Annick Van Uyt- sel, heeft een element opgeleverd dat nu kan worden gelinkt aan de man. BONN - Computergebruikers moe ten niet meer met Internet Explo rer het internet opgaan voordat Mi crosoft; een nieuw ontdekt kritiek lek in de beveiliging heeft geslo ten. Dit hebben de Duitse autoriteiten gisteren aanbevolen. Volgens het Federaal Bureau voor Veiligheid in de Informatietechnologie (BSI) kan door het beveiligingslek de computer geïnfecteerd raken met schadelijke software waarmee de computergebruiker wordt bespio neerd. Het probleem treedt op met de versies 6, 7 en 8 van Inter net Explorer in combinatie met de besturingssystemen Windows 7, XP en Vista. Microsoft werkt mo menteel aan een manier om het probleem te verhelpen. Volgens een woordvoerder van Mi crosoft is waarschijnlijk gebruikge maakt van de lacune bij recente aanvallen op Google en andere be drijven in China. MADRID mend C02-gehalte in de lucht en gevaarlijke ontwikkelingen in de biotechnologie. Daardoor sprong de klok in 2007 nog vooruit. Nu ziet BAS de toestand iets min der somber in. Als oorzaak geldt de uitkomst van de klimaattop in Kopenhagen en de samenwerking tussen Rusland en Amerika op het gebied van wa penbeheersing. De officiële uitleg benadrukt dat Barack Obama als eerste Ameri kaanse president pleit voor een kernwapenvrije wereld. „Maar", temperde natuurkundige Lawren ce Krauss, voorzitter van de advies raad, gisteren het optimisme, „de klok gaat iets terug, maar hij tikt wel door." Een Taiwanese moeder en haar drie kinderen hebben in de Spaan se hoofdstad Madrid dagenlang het huis gedeeld met de ontbindende lichamen van drie gezinsleden. Het gaat om de lijken van de vader en twee kinderen. De politie sluit een misdaad uit. De drie zijn waar schijnlijk omgekomen door ziekte. De moeder en de nog levende kin deren zijn in slechte gezondheid. ISLAMABAD Een aan Al Qaida gelieerd islami tisch radiostation in Somalië hield onlangs een quiz in de stad Kis- mayo, waarbij de winnaars wel heel bijzondere prijzen kregen: ka- lasjnikovs, handgranaten en com puters. „De vragen hadden betrek king op de moderne jihad (heilige oorlog) en de geschiedenis van de belangrijkste martelaren van die strijd", aldus het radiostation. De winnaars moesten hun prijzen ge bruiken voor de jihad. naaa 1990-Val Berlijnse Muur, democratisering Oost-Europa. f. Einde Koude Oorlog. tsm 2007 - Klimaatverandering en Xkji nucleaire vernietiging grootste m jjj bedreigingen voor de mensheid. 1991 - De VS en de Sovjet-Unie ondertekenen START-verdrag voor wapenvermindering. 2010 - Obama en Medvedev willen kernwapenarsenalen inperken. Afrika en Azië hebben gisteren duizenden mensen de gedeeltelijke zonsver- bekeken, toen de maan 'voor' de zon schoof en alleen een kleine rand de zon overliet. Deze (jaarlijkse) zonne-eclips was de langste van het millen- en duurde 11 minuten en 7,8 seconden. Pas op 23 december 3043 zal een soortgelijke langdurige eclips te zien zijn. foto Channi Anand/AP GM." In de rest van Amerika is de si tuatie niet veel anders. In 2009 gin gen er 4,2 miljoen banen verloren. De werkloosheid ligt rond de 10 procent, maar als de mensen worden meege teld die gestopt zijn met zoeken, stijgt dat percentage naar ruim 17 procent. Zonder stimuleringspakket was de si tuatie erger geweest. „De economie is weggesleept van de afgrond", zegt pre sident Obama, en dat geldt zeker voor Janesville. Er is geld vrijgekomen om werklozen opnieuw op te leiden, wat tot banen heeft geleid in het onder wijs. Bovendien krijgen mensen dank zij het stimuleringspakket langer een werkloosheidsuitkering. Obama komt in de politieke gevarenzone als de Amerikaanse werkloosheid voor de volgende verkiezingen niet terugloopt, maar vooral het Mid denwesten - het ooit zo bewonder de, nuchtere, hardwerkende 'heart land' van de VS - kent diepe, struc turele problemen. In een staat als Wisconsin heeft 40 procent van de beroepsbevolking een middelba- re-schooldiploma of minder. Nu de industriële productie in de regio sa men met de auto-industrie defini tiefis vertrokken, ogen de perspec tieven uiterst somber. 1974 - India voert kernproef uit. SALT II onderhandelingen lopen op niets uit. II8M 1984 - De wapenwedloop escaleert door de SDI-plannen van Ronald Reagan. Doomsday Clock - één minuut teruggezet Symbolische klok geeft aan hoe groot het gevaar is dat de wereld ten onder gaat. Een greep uit eerdere wijzigingen van de klok. I 1947 - De klok wordt op zeven minuten voor middernacht gezet. 1953 - De VS en de Sovjet-Unie testen allebei thermonucleaire bommen. IIEB3 1963 - De VS en de Sovjet-Unie ondertekenen het Partial Test Ban i Treaty. 1998 - India en Pakistan testen nucleaire wapens. VS en Rusland behouden nucleaire voorraad. Illtag 2002-VS verwerpt wapen- 7TT verdragen. Terroristen trachten Js' nucleaire wapens te bemachtigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9