bh Bouw op een laag pitje Traas nu landelijk Woningbeurs in Goes Ondernemerstest Banenjacht berichten •<r In de Grote Kerk in Goes wordt op 5 en 6 februari 2010 de woning- beurs WOONLAND gehouden. De beurs is geopend op vrijdag t van 14:00 tot 20:00 uur en op zaterdag van 10:00 tot 17:00 uur. De toe gang is gratis. Organisator is BOOM Creatie en Communicatie te Goes. Op een sfeervolle locatie worden bezoekers in korte tijd op de hoogte gebracht van het totale woningaanbod in Midden-Zeeland. GOES - De compacte woningmarkt is een belangrijk informatiemedium voor starters en doorstromers die ge richt op zoek zijn naar een woning. Maar ook ouderen met specifieke woonwensen kunnen hier terecht. Naast informatie krijgen bezoekers ad vies op het gebied van het huren en kopen van een woning. De focus ligt op bestaande huizen, nieuwbouwpro jecten en huurwoningen. Niet alleen woningzoekenden kunnen terecht op WOONLAND. De beurs is ook voor geïnteresseer den die graag de waarde van hun ei gen huis willen weten, of op de hoog te willen worden gebracht over de laatste ontwikkelingen in en rond het huis. Deelnemers van WOONLAND zijn In de bouw is de recessie nog verre van over. In 2010 krimpt de bouwproductie naar verwachting met 6,7%. In 2011 herstelt de wo ningbouw zich. De utiliteitsbouw blijft krimpen door het na-ijleffect van de huidige overcapaciteit in het bedrijfsleven. De infrasector krijgt na 2010 te maken met de gevolgen van dalende overheidsuitga ven. Waarschijnlijk is de bouwproductie pas weer in 2017 op het niveau van topjaar 2008. 1 Dit stelt het ING Economisch Bu reau in het kwartaalbericht bouw. ING verwacht voor de productie van nieuwbouw van woningen in 2010 een krimp van 11%. In 2011 zal naar verwachting het aantal opgeleverde woningen licht stijgen. Ondanks de huidige conjuncturele vraaguitval naar koopwoningen blijft de vraag naar woonruimte de komen de jaren stijgen door een toenemend aantal huishoudens. Jaarlijks komen er circa 50.000 huis Traas Ongediertebestrijding heeft eind december het laatste fran- chisecontract gesloten. Vanaf nu heeft het bedrijf een volledig landelijke dekking. Traas is een franchisebedrijf met vestigingen in 's- Gravenpolder, Udenhout, Blitterswijck, Barendrecht, Nijkerk, De Heurne, Wolvega, Marum en Landsmeer. De beste wensen Overal in de provincie zijn deze maand nieuwjaarsrecepties gehouden. Netwerken op het hoogste ni veau, betekent dat meestal voor het bedrijfsleven. De afdeling Zeeland van de Brabants Zeeuwse Werkgevers (BZW) kwam bijeen in het Schelde Theater in Terneuzen. VNO-NCW- voorzitter Bernard Wienstjes was uitgenodigd om het een en ander te zeggen en natuurlijk waren er volop bestuurders, politi ci, ondernemers en andere belangstellenden om het glas te heffen op het nieuwe jaar. BZW- voorzitter Da vid Luteijn deed een handreiking naar de Zeeuwse Milieu Federatie. Hij pleitte voor een goede dialoog. En voor een goede samenwerkiong tussen alle gemeenten in Zeeland. „Want er komt heel veel op ons af. Ge meenten krijgen steeds meer taken toegeschoven en daar komt in veel gevallen geel geld voor vrij. Bezuini gen dus en veel gemeenten kunnen dit soort zaken niet alleen opknappen." door Ron Gregoor 'S- GRAVENPOLDER - Traas zit dus in het hele land. Elke vestiging is een volledig zelfstandig bedrijf, dat zich bij de franchise formule van Traas heeft aangesloten. Landsmeer was de laatste die zich aanslsoot bij de Traas- formule. „Een groot voordeel is dat wij ook service kunnen bieden aan grote lan delijke bedrijven", zegt Pim Menhee- re, projecdeider bij Traas Ongedierte bestrijding in Zeeland. Als. we nu bijvoorbeeld contracten afsluiten met grote ketens in de voedingsmiddelen wereld, supermarkten, grote landelij ke recreatiebedrijven, is het geen pro bleem mèer om alle vestigingen in Nederland te voorzien van een onge dierte preventieplan." Maar er zijn nog meer voordelen. Menheere: „Uit oogpunt van concurrentie is dit een heel belangrijke stap. Nu kunnen wij in heel Nederland onze diensten aan bieden aan grote ketens, terwijl servi ce, kwaliteit en kennis steeds boven aan staan. Bovendien kunnen wij nu volledig concurreren met onze grote internationale concurrenten als Rentokil, Anticlimex en SGS." Algemeen directeur Peter Traas is ui terst tevreden met de vooruitgang. „We hebben nu acht franchisenemers in Nederland, die allemaal onder on ze naam actief zijn We groeien flink door, het aantal auto's dat nu met ons logo door Nederland rijdt, is 17." Traas gaat nu nog franchisers zoeken in Vlaanderen. makelaars en woningcorporaties. Maar ook zijn er notarissen, verzeke ringmaatschappijen, hypotheekver strekkers, banken en gemeenten aan wezig. Zij geven bezoekers persoon lijk advies over hun eigen vakgebied. Een bezoek aan de beurs kan worden afgesloten met een drankje aan de bar of worden gecombineerd met een dagje winkelen. De Grote Kerk ligt in het centrum, dichtbij de onlangs geopende parkeergarage aan de West- wal. Meer informatie over WOONLAND kunt u vinden op: unvw.zeelandwoonland.nl Successors is een samenwer kingsverband aangegaan met 'De Ondernemerstest.nl' en biedt haar sitebezoekers gesponsord (gratis) een ondernemerstest aan. Successors is sinds januari 2009 ac tiefin de bedrijfsovernamemarkt. Successors BV zoekt en vindt opvol gers voor MKB bedrijven en bege leidt bij de overname. Inmiddels zijn er twee nieuwe vestigingen geopend in Arnhem en Apeldoorn. Jacob Paas, eigenaar van Successors BV licht de samenwerking toe: "We hebben gemerkt dat de behoefte aan goede opvolgers voor MKB bedrij ven groeit. Veel ondernemers in spe weten ech ter niet meteen wat ze dan precies wil len. Andersom leren wij onze kandi daten graag goed kennen voordat wij hen voorstellen aan directeur eigena ren. De Ondernemerstest helpt ons hierbij". Test 'De Ondernemerstest' is een weten schappelijk ontwikkelde test die on dernemerskwaliteiten in kaart brengt. Na de test ontvangt de kandidaat een persoonlijk rapport. Dit geeft inzicht in de kansen op succesvol onderne merschap en geeft handvaten voor eventueel te verbeteren punten. Jacob Paas legt uit: "Voor ons is dit een ideaal instrument om in contact te komen met potentiële onderne mers. Bovendien geeft het rapport in zicht in de eigenschappen van een po tentiële MBI-kandidaat. Aan de hand hiervan kunnen wij samen met de kandidaat op zoek gaan naar het voor hem of haar geschikte bedrijf ter over name". De test is te vinden op www.successors.nl/ondernemerstest. houVoor 2010 als 2011 verwacht ING een daling van de nieuwbouw van de utiliteitsbouw van respectieve lijk 15,3% en 6,0%. De recessie heeft er voor gezorgd dat de productie in veel bedrijfstakken enorm is terugge schroefd waardoor veel bedrijven nu met een flinke overcapaciteit worste len. Nieuwe investeringsplannen zullen daarbij vooral nog gaan over nieuwe computers'en machines om de be drijfsvoering te optimaliseren en min der over uitbreiding of nieuwbouw van het bedrijfspand. Na de feestdagen en de jaar wisseling is werkzoekend Nederland weer massaal op ba nenjacht gegaan Het aantal bezoe kers op vacaturerunner.nl explo deerde. Vacaturerunner.nl is een algemene jobboard met vacatu res in alle sectoren. BREDA - Opvallend is dat juist de vacatures in de non-profitsector het erg goed doen. Met name vacatures bij de politie, defensie en in de verzor ging worden veelvuldig bezocht. De top 3 van de 'populaire sectoren zijn: 1. Non- profit. 2. Financiële dienst verlening. 3. Zakelijke dienstverle- ning. Na een relatief rustige periode lijkt het erop dat het nieuwe jaar weer fris se moed geeft om de steeds verder verslechterende arbeidsmarkt te be stormen. De keuze om juist in deze tijden het geluk te beproeven binnen een minder conjunctuurgevoelige sec tor zoals de non-m profit lijkt een lo gische. geografisch gezien zijn met na me werkzoekenden in en rond Am sterdam druk bezig om de volgende stap in hun carrière te zetten. Ten op zichte van de andere steden in de Randstad wordt hier relatief veel meer naar vacatures gezocht. Vacarturerunner.nl merkt dat het aan tal bezoekers ten tijde van de recessie fors is toegenomen. Uit eerder onder zoek is gebleken dat werkzoekenden wel degelijk voorzichtiger zijn dan vroeger om snel te hoppen' naar een nieuwe werkgever. Vacaturerunner.nl werkt samen met andere vacaturebanken. Zo kan de si te een groot aanbod aan vacatures to nen aan werkzoekenden. Vacature- runner.nl wil dit jaar de grootste vaca turebank, gemeten in aantallen, van Nederland worden. Volgend jaar wil het bedrijf buiten de landsgrenzen gaan kijken naar poten tiële afzetmarkten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 98