BCis et een totaal van 200 aange sloten bedrijven kan d< MBC met recht de grootste on dernemersvereniging van Zee land worden genoemd. Onlangs vond geruisloos een wisseling van de wacht plaats, precies zoals het een solide bedrijvenclub als de MBC betaamt. Bram van Stel, in het dagelijks leven directeur-eige naar van Prior Adviesgroep, is met unanieme stemmen Ko den Herder opgevolgd. Ko is aan het afbouwen en heeft zijn machine fabriek inmiddels verkocht. door Henk van de Voorde MIDDELBURG - De MBC vloeit voort uit een fusie tussen onderne mersvereniging Ramsburg en Ar- nestein. Deze krachtenbundeling van het georganiseerde bedrijfsleven zorgt voor grotere slagkracht en invloed in de regio Middelburg. Samen staan be drijven sterker. De MBC is de belan genbehartiger van industriële en dienstverlenende BtB ondernemin gen die gevestigd zijn op de bedrijven terreinen Arnestein 1 en 2, Mortiere en Ramsburg. Door de grote diversi teit onder haar leden is de MBC een platform en ontmoetingsplaats waar de leden onderling informatie kun nen uitwisselen, contacten kunnen leggen en elkaar kunnen consult-eren. Het netwerk van de MBC vormt hier bij een belangrijke, onderling verbin dende schakel. De MBC initieert en stimuleert activiteiten en projecten die voor de economische ontwikke ling van de regio wenselijk zijn. De MBC denkt actief mee over nieuwe ontwikkelingen en projecten voor het bedrijfsleven in de regio Middel burg, omdat nieuwe activiteiten een positieve uitstraling hebben op de wel vaart in de regio en de op de aldaar ge vestigde ondernemingen. De MBC is intensief betrokken bij studies, nieu we ontwikkelingen, beleidsvoorberei ding en de uitvoering daarvan; desge wenst neemt de bedrij venkoepel daar toe zelf initiatieven. Bram van Stel was de afgelopen drie jaar als secreta ris al een belangrijke motor van de Middelburgse Bedrijven Club. ,,De MBC fungeert als spreekbuis voor 200 bedrijven richting lokale en pro vinciale overheid. We zijn belangen behartigervan gemeenschappelijke za ken zoals infrastructurele werken. Zo hebben we ons in het verleden met succes sterk gemaakt voor een betere doorstroming op de Schroebrug. Ook zijn we nauw betrokken bij bij de realisatie van de nieuwe N57. We denken bijvoorbeeld mee over prakti sche dingen zoals bereikbaarheid. Ik zie het als een uitdaging om als voor zitter sturing te geven aan de belan genbehartiging van de leden. In mijn dagelijkse werkzaamheden ben ik ge wend om veel contact te hebben met lokale ondernemingen. Mede vanwe ge die hoedanigheid zie ik het voorzit terschap niet als een zware belasting, maar juist als een uitdaging om de ver bindende factor te zijn tussen de le den", alus Bram van Stel. De provin ciale hoofdstad is winkelstad, monu- mentenstad en universiteitsstad. Met name vanwege de aanwezigheid van provinciale overheden wordt Middel burg ook wel als ambtenarenstad ge zien, maar er heerst tevens een leven dig ondernemersklimaat. Middelburg is meer dan toerisme en een vesti gingsplaats voor kantoorgebouwen en (semi)overheid. Het bestuur van de Middelburgse Bedrijven Club (MBC) is actief bezig om het ondernemerskli maat te verbeteren en uit te bouwen. „We zijn een dynamische club die zich onder andere inzet voor een goe de beveiliging van de bedrijventerrei nen, ruimte voor uitbreidingsmoge lijkheden en nieuwe bedrijvigheid. We maken ons hard om bestaande be drijven in Middelburg te laten groeien. De gemeente Middelburg heeft grond aangekocht richting het Sloegebied, die ontwikkeld wordt. Vlissingen heeft nog wel voldoende grond om uit te breiden, maar bedrij ven wisselen nu eenmaal niet graag van gemeente. De leden van het MBC breiden het liefst uit, zo dicht mogelijk bij Middelburg, zoals langs de grote weg bij Nieuw- en St.-Joos- land. Als belangenbehartiger richting de overheid staan we voor een goed ondernemersklimaat. Voor een beleid dat uitnodigt om hier naar toe te ko men of om hier te blijven." De zes 'MBC borrels' per jaar komen netwer ken en sfeer ten goede. Het is tegelij- kertijd een ontmoetingsplaats om eens bij de MBC-leden in de keuken te kijken zoals bij Pro file Tyre Center (juni 2009) en Paneelbouw Middel burg (september 2009) dat in 2010 in het teken staat van het tienjarig be staan. Bram van Stel is een gedreven onder nemer met een opgewekte natuur. „Als ondernemer moet je zowel be zig zijn met het heden als met de toe komst. Je moet samen met de mede werkers de lijnen uitzetten en een vooruitziende blik hebben. Je moet vooruit durven denken en daarnaar handelen. Enerzijds gaat het erom welke (nieuwe) wegen er bewandeld moeten worden, maar anderzijds is het beheren van 'de winkel' ook be langrijk, opdat het bedrijf ook finan cieel gezond blijft. Zeker in econo misch mindere tijden, moet je dat aspect goed voor ogen blijven hou den." Het bestuur van de MBC on derhoudt contacten met collega on dernemersverenigingen op lokaal en regionaal niveau. Zo vindt er perio diek overleg plaats met de Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM, on dernemersvereniging binnenstad); ver der is er regematig overleg met de Brabants Zeeuwse Werkgeversvereni- ging (BZW) en heeft het bestuur nauw contact met de Kamer van Koophandel voor gemeentegrensover- schrijdende zaken. e 71- jarige broodbezorger van Michiel Hamelink is de eerste winnaar van de Grijs& Groots Award. De prijs is een speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd kunstwerk van Rob de Vries uit Goes. De winnaar kreeg verder nog een dagje 'uit' aangeboden. door Ron Gregoor MIDDELBURG - Hamelink is in de ogen van de jury de meest 'kwieke' en enthousiaste oudere werknemer van Zeeland. De broodbezorger van bakkerij Riss- eeuw uit Zaamslag kreeg de prijs op 11 december. Alle genomineerden en hun werkgevers kregen een oorkon de. De prijs, de eerste Grijs&Groots Award Zeeland, is in het leven geroe pen door AORTA. Arbeid Organisa tie Re-integratie Training Advies streeft ernaar zoveel mogelijk oudere mensen te stimuleren aan het werk te gaan of te blijven. Met de Grijs&Groots Award wil AORTA naar buiten toe een positievere beeld vorming creëren rondom oudere werknemers. "Er zijn nog te veel en te hardnekkige vooroordelen over ouderen, maar Hamelink en de ande re kandidaten laten zien datje niet al le ouderen over dezelfde kam mag scheren. De verschillen nemen onder ling namelijk met het stijgen van de leeftijd steeds meer toe, dus is- veel meer een individuele benadering ge wenst", licht initiator en organisator Jacqueline de Nood- Paree toe. "ook hopen we werknemers ermee te inspi reren tot een positievere houding over langer doorwerken. Je hebt na melijk als medewerker ook zelf in de hand in hoeverre vooroordelen op jou van toepassing z-ijn of gaan wor den. De genomineerden van de Grijs&Groots Award hebben geen last van vooroordelen, omdat ze heb ben geweigerd zich daaraan te confor meren." De jury was onder de indruk van de energie van Hamelink en van zijn en thousiasme voor zijn werk. Een ander moot voorbeeld vond de jury de 84 jarige C. de Ruiter uit Noordgouwe, een stratenmaker die nog steeds elke week minstens veertig uur meewerkt in het bedrijf van zijn zoon. "Heel bij zonder, dan kijk je toch anders naar het kabinetsvoorstel om zware beroe pen na 30 jaar verplicht een lichtere functie aan te bieden.", vindt De Nood- Paree.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 97