8| Teheran: Stop gebruik e-mails Minuut uitstel voor einde Middenwesten Verenigde Voordelige SINGLE REIZEN IRAN 'Licht' na de duisternis THURINGEN SAKSEN KROATISCHE BLOEMENRIVIERA TEUTOBURGERWALD ITALIAANSE VENETO WENEN WIENERWALD DE NIEUWE BROCHURE! Vraag nü gratis de brochure 'Singles' aan met ons complete aanbod voor zomer 2010! BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 is CPm fk zaterdag 16 januari 2010 Iraanse regering waarschuwt oppositie geen moderne com municatiemiddelen meer te gebruiken om op te roepen, tot betogingen tegen het regi me. Wie toch e-mail of sms 'mis bruikt', wordt streng gestraft. TEHERAN - Het Iraanse hoofd van de politie, Ismail Ahmadi Moghad- dam, heeft gisteren de oppositie ge waarschuwd dat ze geen mobiele telefoons of e-mails moeten gebrui ken om demonstraties tegen de overheid te organiseren. Doen ze dat toch, dan zullen ze streng wor den gestraft. Volgens Moghaddam houdt de overheid de communica tiesystemen strak in de gaten. De uitspraken van de politiechef geven aan dat de overheid gefrus treerd is door het creatieve gebruik van allerlei media door de opposi tie om mensen op de been te krij gen voor protesten. De strenge re pressie heeft de oppositie echter de meeste communicatiemiddelen uit handen genomen. Bijna alle kranten die sympathise ren met de oppositie verschijnen na de verkiezingsoverwinning van president Ahmadinejad niet meer. De sympathiserende kranten die nog wel verschijnen, worden be dreigd als ze de standpunten van de oppositie afdrukken. De Iraan se staatsmedia, in handen van rechtlijnige medewerkers, negeren over het algemeen de oppositie. Websites die achter de oppositie staan, zijn geblokkeerd. Het is dan ook lastig om de boodschap van de oppositie bij een groot publiek onder de aandacht te brengen. De Iraanse oppositie, die jong is en goed op de hoogte van de laat ste techniek, gebruikt sms en e-mail als potentieel wapen bij het organiseren van demonstraties te gen de overheid. door onze correspondent Frank Hendrickx JANESVILLE - „Hoe gaat het?", vraagt een man in de wachtkamer van het arbeidsbureau van Janesvil- le. „Ik overleef', zegt de vrouw die naast hem komt zitten. „Survi ving." De korte conversatie tussen de twee werkzoekenden geeft vol gens directeur Robert Borremans precies de stemming weer in Janes- ville, een kleine fabriekstad in Wis consin die sinds deze zomer geen fabriek'meer heeft. Na bijna een eeuw gooide de belangrijkste werk gever General Motors de deur defi nitiefin het slot. De klap was enorm: 4500 werknemers verloren hun baan. Een jaar na Obama's aantreden als president is het de vraag of zijn sti muleringspakket van 787 miljard dollar heeft geholpen om de econo mie van hard getroffen plaatsen als Janesville op te krikken. Op het eer ste gezicht lijkt dat niet zo. „We hebben hier vijf tot zes vacatu res per maand", zegt Borremans be smuikt. „Uitzicht op werk is er niet. De paar banen die er zijn, be talen de helft van de salarissen van door Chris Halkes De wetenschappers die de grote wijzer van de 'Doomsday Clock' naar vo ren of naar achter bewegen, gaan niet over één nacht ijs. Dus toen de wereld op de rand van de af grond balanceerde tijdens de Cu- ba-crisis van 1963, wees de klok niet één minuut voor twaalf. De crisis was voorbij voor de raad van bestuur van het Bulletin of Ato mic Scientists (BAS) en diens raad van advies - met Nobelprijswin naars erin - erover uit waren wat de klok moest aangeven. Gisternacht kon de wereld - voor het eerst live via internet - wel aan schouwen hoe in een gebouw naast de bouwput van het World Trade Center in New York, de klok een minuut terugging; naar zes voor twaalf Twaalf uur precies symboliseert het moment dat aarde en mens heid ten onder gaan. De Doomsday Clock is een initia tief van wetenschappers die de eer ste Amerikaanse atoombom had den gebouwd en waren geschrok ken van hun product. In 1945 richtten zij BAS op, een blad dat geleerden bewust moet maken van wat er met hun weten schappelijk werk kan gebeuren in de boze buitenwereld. Onder anderen Albert Einstein en Robert Oppenheimer schreven er voor. Twee jaar later koppelde BAS twee bekende thema's uit die tijd - angst voor wereldvernietiging en aftellen naar nul - aan elkaar in de Doomsday Clock. De klok met vier stippen voor de cijfers 9 tot en met 12 afgebeeld op de aarde, groeide uit tot een wereldwijd er kende graadmeter voor de kwets baarheid van die aarde voor een ca tastrofe. Sinds 1947 is de stand van de wijzers negentien keer aangepast. Oorspronkelijk gingen de ge dachten van de geleerden vooral uit naar de nucleaire wapenwed loop. De laatste jaren rekenen zij twee nieuwe dreigingen mee: de kli maatgevolgen door het toene- Zie www.kras.nl/22611 Zie www.kras.nl/22655 Zie www.kras.nl/22612 Zie www.kras.nl/22661 Zie www.kras.nl/22617 Zie www.kras.nl/22627 Zie www.kras.nl/brochures vakantiebestemming 9en l-persoonskamer zonder toeslag'. 8-daagse bus-/excursiereis Duitsland Vertrek: van 22 mei t/m 18 september busreis, verblijf in 4-sterren hotel, 7 x ontbijt en diner, excursieprogramma met o.a. het Ertsgebergte, Weimar; Dres den, Leipzig en Meissen 10-daagse bus-/excursiereis Kroatië Vertrek: van 23 april t/m 8 oktober busreis,verblijf in 3-sterren hotel, 9 x ontbijt en diner, excursieprogramma met o.a. Porec, de badplaats Opatija, Cres, Losinj, Pula en de Brijuni eilanden 7-daagse bus-/fietsreis Duitsland Vertrek: 8 mei, 24 juli en 14 augustus busreis, verblijf in 3-sterren hotel, 6 x ontbijt en diner, gebruik fiets, programma prachtige tochten met fiets-/reisleiding naar o.a. Paderborn en Bielefeld 10-daagse bus-/excursiereis Italië Vertrek: van 30 april t/m 3 september busreis, verblijf in 4-sterren hotel, 9 x ontbijt en diner, excursieprogramma bewonder de 'Bello Veneto', met o.a. Venetië, Ferrara, Verona en Padua 9-daagse bus-/excursiereis Oostenrijk Vertrek: 11 juni, 23 juli en 10 september busreis, verblijf in 4-sterren hotel, 8 x ontbijt en diner, excursieprogramma cultuur en natuurl Met o.a. Passau, Wenen, Melk, de Wachau en Mariazell 10-daagse bus-/wandelreis Andorra Vertrek: 18 juni en 10 september busreis, verblijf in 3-sterren hotel, 9 x ontbijt en diner, wandelprogramma prachtige wandelingen door de diverse valleien en optioneel naar Barcelona waarom zou je meer betalen JAMMU - Een hindoe bidt na de zonsverduistering aan de oever van de ri vier Tawi bij de plaats Jammu in India, terwijl een drommedaris langssjokt. Volgens een hindoe-mythologie ontstaat een eclips wanneer de zon wordt verzwolgen door een demon. De verwachting is dat duizenden hindoes ter ere van de eclips een bad nemen in de heilige rivier de Ganges.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8