FOV-trofee is de kroon op het werk van hotelier Bommeljé prijs Onder enorme belangstel ling ontvingen Peter en Marjon Bommeljé uit Domburg op 14 december 2009 de Veerse Ondernemersprijs uit handen van de Commissaris van de Koningin in Zeeland Karla Peijs. Het the ma van de tweejaarlijkse prijs voor duurzaam, authentiek en kleinschalig MKB-ondernemer- schap in de gemeente Veere was 'Gastvrijheid en Duurzaamheid'. door Loes van der Hoeven DOMBURG - Volgens de jury zijn Peter en Marjon Bommerljé met hun Aparthotel Bommeljé een voorbeeld voor anderen qua gastvrijheid en duurzaamheid, maar ook qua innova tie. Zij weten goed de balans te hou den tussen winst, mens en omgeving en plannen in deze crisistijd zelfs de bouw van een nieuw servicehotel en wellnesshotel. Tevens stimuleren zij andere ondernemers en zorgen er sa men met hen voor dat Domburg op de kaart blijft staan. Voor het echtpaar Bommeljé is de FOV-trofee de kroon op hun werk en tegelijkertijd een sti mulans om door te gaan. Genomineerden Voor de Veerse ondernemersprijs wa ren maar liefst 59 ondernemers geno mineerd, bijna het dubbele aantal van 2007. Onder de 410 FOV-leden is een enorme diversiteit. Om dubbelin gen te voorkomen, hebben juryleden Bram Maljaars, Louise Beduwé eii Jaap Wielaart de opdracht gekregen, de genomineerden te kiezen uit de ca tegorieën detailhandel, horeca en toe risme. De andere twee genomineer den. waren Slagerij Wisse uit Melisker- ke en Stichting Marathon Zeeland uit Zoutelande. De jonge ondernemers van Thumbed verzorgden korte bedrijfsfilms van de genomineerden die voorafgaand aan de bekendmaking van de prijswinnaar werden vertoond. Tevens ontvingen zij een oorkonde als blijk van waarde ring voor hun waardevolle bijdrage aan een gastvrij en duurzaam Veere. Summum van gastvrijheid De Veerse beeldhouwster Jozien Ver- couteren koos voor de ananas om het thema gastvrijheid uit te beelden in de FOV-trofee. Al in de tijd van Co lumbus was de ananas hét summum van gastvrijheid. Nog steeds siert de dennenappel (afgeleid van de pine-ap- ple of pijnappel) menig Walchers hek. Het is een teken dat de bezoeker er welkom is. Naast de trofee, een sculptuur van een ananas uitgevoerd in Braziliaans speksteen, mogen de heer en mevrouw Bommeljé het FOV-kwaliteitslogo de komende twee jaar Voeren op al hun recla me-uitingen en op het virtuele On dernemersplatform van Veere www.platformondernemen.nl. Veranderende consument Gastheer burgmeester Rob van der Zwaag van Veere pleitte ervoor dat Zeeland voortdurende moet inspelen op de veranderende wensen van de consument. "Als overheid redden wij dat niet alleen. Samen met de FOV zetten wij het product Veere steeds beter op de kaart. De samenwerking is voor ons van levensbelang. Die uit zich in het ontwikkelen van strategi sche visies en het promoten onder meer onze cultuur, vitaliteit, wellness en innovatie. Door op grote schaal te blijven innoveren en het liefst op duurzame wijze, kunnen wij de toe rist en de inwoners steeds een aantrek kelijk product bieden. Dat item heeft de FOV onder de bezielende leiding van Cör Zuiddam vorm gegeven met onder meer deze FOV-trofee. Daar voor zijn wij hen als gemeente Veere zeer erkentelijk." Echt waar! Karla Peijs juichte het toe dat zowel de ondernemers, de FOV en de ge meente Veere de handen ineenslaan om kleinschaligheid als kwaliteit te zien en te weten dat daarin haar kracht ligt. "Die combinatie van kwa liteit en kleinschaligheid is econo misch gezien goud waard. Dat Veere juist daarop inspeelt vind ik enorm slim! Ook het aanstellen van de Onderne mersmanager vind ik een geweldig initiatief van de FOV, de gemeente Veere, Kamer van KoopHandel Zuid- west-Nederland en Rabobank Wal- cheren-Noord Beveland. Het promoten van Zeeland zien wij ook als een gezamenlijke verantwoor delijkheid van alle Zeeuwse overhe den, ondernemers, instellingen, orga nisaties en inwoners. Samen zorgen wij ervoor dat de bezoeker het naar zijn zin heeft, terugkomt en zich wel licht zal vestigen in Zeeland. Daarom moeten wij ons goed profileren of promoten en niet alleen onszelf maar ook onze buren, collega's of juist Zee land of de gemeente Veere. Bezoe kers willen mensen zien. Mensen die genieten van de rust en ruimte is, maar ook van de cultuur, vertier, eve nementen en leuke horecagelegenhe den. Dat alles is het Zeeuwse en dus ook het Veerse DNA. Dat kan ook gekop peld worden aan uw product, dienst of bedrijfs-DNA. De gemeente, pro vincie en de FOV bieden de genomi neerden van vanavond en het FOV Vekabo-lid Joyce de Visser uit Zoute lande en het FOV Recron-lid John Vos uit Oostkapelle aan deze koppe ling te maken, om als ambassadeurs 'Zeeland Echt Waar' uit te gaan dra gen." Stille kracht Professor Roberto Flören van Nyen- rode Business Universiteit onder schreef eveneens het prachtige initia tief van de FOV. "MI<B-bedrijven zijn de stille krachten van onze econo mie. In deze, economisch wat minde re tijden teren zij eerder in op hun vermogen en creëren nieuwe initiatie ven dan dat zij mensen'ontslaan. Zij zijn onze rentmeesters: onze specialis ten in het duurzaam beheren van on ze maatschappij!" Cor Zuiddam ten slotte dankte allen die de FOV Trofee 2009 hebben mo gelijk gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89