Aandacht voor binnenstad Gezellige havenstad VLISSINGEN vlissingen Ook in 2010 wordt hard gewerkt aan om het ondernemingsklimaat te verbeteren in de Vlissingse binnenstad. Zo wordt de toeristische be wegwijzering aangebracht in het centrum, er wordt begonnen met de nieuwe inrichting en be strating van de Walstraat-Zuid en het Bel- lamypark en er worden thema-markten georgani seerd op het Spuiplein en er worden verschillende evenementen ondersteund. Inmiddels is de Stichting Centrummanagement Vlissin- gen actief. Deze door ondernemers aangestuurde stich ting heeft als doel om meer bezoekers met een langere verblijfsduur en hogere bestedingen naar de binnenstad te trekken. De centrummanager Joop van Bel werkt in 2010 samen met ondernemers en de gemeente aan con crete projecten om het economisch functioneren van het kernwinkelgebied te versterken. Enkele voorbeel den zijn: extra aandacht voor schone en opgeruimde winkelstraten, consumentenonderzoek en -tellingen, communicatie met en tussen ondernemers door nieuws brieven, een website en inloopspreekuren, pandeigena- ren bij elkaar brengen, gerichte acquisitie samen met ma kelaars voor invulling winkels, een sfeervol bloemenpro- ject in het centrum en een coachings- en cursusproject voor ondernemers. Op het terrein van de voormalige scheepswerf De Schel de verrijst het Scheldekwartier. Er komen riante wonin gen met gedurfde architectuur die passen bij een echte stadswijk. Het bijzondere industriële karakter blijft be houden. Bijvoorbeeld door de restauratie van de oude gebouwen op het terrein zoals de Timmerfabriek. Die start in 2010. Ook het stadspark Scheldekwartier zal weer volop gaan leven. Na succesvolle activiteiten zoals de. Picknick in het Park wordt gewerkt aan een nieuw programma met bijzondere evenementen en doorlopen de activiteiten die passen bij het gebied. Rondom de Hogeschool Zeeland en ROC Zeeland wordt de Kenniswerf ontwikkeld. De ambitie is om van de Kenniswerf een broedplaats te maken voor de Zeeuwse Kenniseconomie: de ideale vestigingsplaats voor onder andere starters, kennisintensieve en dienst verlenende bedrijven. Ook wordt ingezet op de ontwik keling van een campus. In het eerste kwartaal van 2010 staat er een bedrijvencontactavond op de planning, be doeld voor bedrijven die geïnteresseerd zijn in de speci fieke mogelijkhedeji van het gebied, zoals bedrijfsvesti ging en samenwerking met het onderwijs. Gemeente, ondernemers, politie en brandweer geven in. 2010 uitvoering aan het plan van aanpak dat is opgesteld ter verkrijging van het Keurmerk Veilig Ondernemen voor de Vlissingse bedrijventerreinen. Doel van de ac ties is de veiligheid op de terreinen in de meest brede zin van het woord te bevorderen. Poortersweg is een bedrijventerreinen dat een grondige opknapbeurt verdient. In 2010 start een project om Poortersweg te herstructureren en uit te breiden in zuid waartse richting. De enkele jaren ingezette revitalisering van bedrijventer rein Baskensburg krijgt in 2010 een vervolg: de Indus trieweg wordt heringericht. De ontwikkeling van bedrijventerrein Souburg, gelegen aan de A58, wordt in 2010 verder ter hand genomen. Er zullen zich nieuwe bedrijven vestigen en de Marie Curieweg wordt doorgetrokken richting de voormalige Olau Line. Gesdümtkimis;: De naam Vlissingen was al in het jaar 620 bekend. Het was een vissersge hucht. Pas in 917 was er sprake van de bouw van een dorp. De strategi sche ligging wekte vooral de belang stelling van de 'landsheren'. Floris de Vijfde kocht Vlissingen in 1294. de stad genoot bekendheid als centrum van de haringvisserij, handel en scheepvaart, kaapvaart en slavenhan del. In de achttiende eeuw is er een inzinking, vooral de Napoleontische oorlogen hebben een rampzalige uit werking. De aanleg van nieuwe ha vens, het kanaal door Walcheren en de spoorlijn helpt Vlissingen er weer bovenop. Scheepswerf de Schelde speelt hierin een grote rol. C E M E E N T E De naam Vlissingen komt waarschijn lijk van een fles, die in allerlei theorie ën over de naam een rol speelt. De naam Vlissingen is ook terug te vin den i-n New York (Flushing). Vlissin gen is een van de zeventien bescherm de stads- en dorpsgezichten van Zee land. In de zomermaanden trekken de Boulevards, het Nollestraod en het Badstrand veel toeristen. Vlissin gen is van oudsher een havenstad. De havenactiviteiten hebben zich in de loop der eeuwen langzaam oost waarts verplaatst. Vlissingen is met Terneuzen (Zeeland Seaport) na Rot terdam en Amsterdam de derde ha ven van Nederland. Biimtnicdisiffi&iikm!:. 1. Vrijburg: stedelijk bedrijventer rein aan de Nieuwe Vlissingseweg, groothandel, garagebedrijven en handels- en of reparatiebedrijven. 2. Baskensburg: lichte en schone be drijvigheid, dit jaar start de revitalise ring. 3. Stationsgebied/kenniswerf: moet in de komende decennia uit groeien tot hèt kenniscentrum van Zeeland. 4. Buitenhaven: traditioneel bedrij venterrein aan de rand van Vlissin gen, met name bedoeld voor con structie-, reparatie- en handelsbedrij ven, vervoersbedrijven en dienstverle nende bedrijven op milieugebied. 5. Oost-Souburg: in ontwikkeling, zuid-oostelijk van Oost-Souburg. 6. Vlissingen-Oost: de derde haven van Nederland, grote zeehavens en bedrijfsterreinen met honderden vesti gingen van containerbedrijven, koel en vriesvemen, stuwadoors, carga doors en op- en overslagbedrijven. De Vlissingse Bedrijven Club, p/a Mission Public Relations Postbus 47, 4380 AA Vlissingen, telefoon: 0118 474519 Hoofdplaats: Vlissingen. Overige kernen: Oost- Souburg, West- Souburg, Ritthem. Inwoners: 44.814. Officiële website: www.vlissin gen. nl Burgemeester: W. Dijkstra (PvdA).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 88