w Zeeuws-Vlaams centrum 7 Terneuzen in ontwikkeling ter neuzen Bedrijventerreinen: Geschiedenis: De stad Terneuzen heette in de twaalfde eeuw ter Nose en komt in 1325 voor het eerst in de archieven voor. In 1460 wordt de haven van Terneuzen voor het eerst vermeld. In deze haven, die lag op de plek van de huidige Markt, werden goederen overgeslagen om per trekschuit rich ting Gent te worden vervoerd. Met de Pacificatie van Gent in 1576 kwam de stad in handen van de Staat- sen. Terneuzen is bekend als de stad van De Vliegende Hollander, bekend uit de gelijknamige opera van Pd- chard Wagner. Volgens de overleve- ring zou deze tegen God opstandige kapitein Willen van der Decken uit Terneuzen afkomstig zijn. Bijzonderheden: Hoofdplaats: Terneuzen Overige kernen: Axel, Sas van Gent, Zaamslag, Hoek, Sluiskil, West- dorpe, Koewacht, Philippine, Bier vliet, Zuiddorpe, Spui, Zandstraat, Overslag Inwoners: 55.157 Officiële website: www.terneu- zen.nl Burgemeester: Jan Lonink (PvdA) De economische toekomst ziet er hoopvol uit in Terneuzen. Want er gebeurt al veel op dit moment en daar komen dit jaar heel veel plan nen en projecten bij. Iedereen kan daar de vruch ten van plukken, ook ondernemers. Onlangs zijn de contracten getekend voor een investe ring van ruim tien miljoen euro in de Koegorspolder. Daar verrijst een gebouw voor de brandweer, de buiten dienst van de gemeente en voor de ambulancepost. De eerste paal gaat dit jaar de grond in. Deze nieuwbouw waar de gemeente Terneuzen fors in investeert vormt de start van een nieuw bedrijventer rein dat rond die nieuwbouw zal moeten groeien aan de Koegorsstraat, die gelegen is aan de zuidkant van Ter neuzen. Aan die zuidkant ligt ook het skicentrum Snow- base-, nu al open om te skiën, dat naar verwachting in 2010 de gewenste verdere invulling van leisure en leis- uregerelateerde winkels zal krijgen. Kanaalzone In 2010 gebeurt er nog veel meer in de kanaalzone. De nieuwe glastuinbouw die sinds dit jaar in de Smitschor- repolder is gevestigd, groeit uit van alleen een oplei dingskas tot een verzameling van kassen, waar de nieu we ondernemers hun eerste groenten zullen oogsten. Een innovatief project waarbij C02 en restwarmte van nabijgelegen industriële bedrijven wordt gebruikt. Zo worden restproducten duurzaam benut. Niet voor niets bezocht Alexander Rinnooy Kan, voorzitter van de So ciaal Economische Raad, het project, net als vele andere geïnteresseerden dat deden. Biobase Europe is een ander vernieuwend project dat nu zelfs al in de prijzen is gevallen voordat het daadwer kelijk is gestart. Dat geeft wel aan hoe vernieuwend dit project is. Biobase wordt een open innovatie- en oplei dingscentrum voor de biogebaseerde economie in Euro pa. Er gebeurt nog meer in de kanaalzone. Want niet alleen op het gebied van industrie en innovatie, is er veel in be weging. Er zijn ook plannen die de middenstand in de gemeente Terneuzen versterken. Zo is het Schuttershof complex in Terneuzen pas. open en zal dit nieuwe woon- en shoppingcentrum in 2010 verder met win kels worden ingevuld. Kortom, het jaar 2010 staat voor Terneuzen en de Ka naalzone in het teken van een woord: ontwikkeling. 1. Handelspoort Zuid (Terneu zen), hoogwaardige bedrijventerrein van Terneuzen, als opvolger van het bestaande Handelspoort. 2. Handelspoort (Terneuzen), grenst aan de meest zuidelijke woon wijk van de stad Terneuzen. 3 .Bedrijventerrein Koegorsstraat (Terneuzen),, bestemd voor bedrij ven met kerntaken in de afvalverwer- king, 4. Polenweg (Terneuzen), in het centrum van het bestaande bedrijven terrein, alleen bestemd voor indus trie.. 5. Sasse Poort (Sas van Gent), het voormalige CSM-terrein in Sas van Gent wordt omgevormd tot een be drijventerrein. 6. Drieschouwen (Axel), net bui ten de kern van Axel, bedoeld voor kleine tot middelgrote bedrijven in uiteenlopende sectoren. Ondernemersverenigingen MKB-Axel Axclusief, Postbus 133, 4570 AC Axel Ondernemersvereniging City Ter- neuzen, Noordstraat 65, 4531 GD T emeuzen Ondernemersvereniging SSS '87 Sluiskil, Kerkplein 1, 4541 EV Sluiskil Stichting Wiveko Koewacht, Wouterij 5A, 4576 AC Koewacht ZAVO Ondernemersvereniging, Plein 49, 4543 BK Zaamslag Vereniging Ondernemers Axel straat e.o. Postbus 320, 4530 AH Terneuzen Philippine Middenstandsvereni ging, Benedictijnerstraat 3, 4553 CS Philippine Stichting Coördinatie en Manage ment Terneuzen, Noordstraat 62, 4531 GJ Terneuzen Winkeliersvereniging Winkelcen trum Zuidpolder, Alvarezlaan 80, 4536 BD Terneuzen Ondernemersvereniging Willem Beukelszoon, Postbus 31, 4520 AA Biervliet Vereniging voor handel ambacht en industrie Industrie Sas '70, Bol werk 6*2, 4551 AH Sas van Gent TZW, Postbus 423, 4530 AK Ter neuzen Algemeen: Temeuzen vervult een centrumfunc tie in Zeeuws- Vlaanderen. Er is bij voorbeeld een relatief groot streekzie kenhuis en een theater. Zeeland Seaports, waartoe de havens van Ter neuzen en Vlissingen behoren, wordt gezien als de derde haven van Neder land, na Rotterdam en Amsterdam. In Terneuzen staat ook het grootste bedrijf van Zeeland, Dow Chemical. Terneuzen heeft twaalf havens, aan de Westerschelde en aan het kanaal Gent- Terneuzen. Internationaal is de stad bekend om haar coffeeshops, veel bezocht door Belgen en Fransen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85