Veelzijdig Een palet aan mogelijkheden en aantrekkelijk schouwen- duiveland Bedrijventerreinen: Algemeen: De gemeente Schouwen-Duiveland is op 1 januari 1997 ontstaan door sa menvoeging van de gemeenten Brui- nisse, Brouwershaven, Duiveland, Zierikzee, Middenschouwen en Wes- terschouwen. SWchouwen-Duive- land heeft twee vaste verbindingen naar Goeree-Overflakkee: de Brou- wersdam en de Grevelingendam. De Oosterscheldekering verbindt de ge meente net als de Zeelandbrug met Noord-Beveland. Schouwen-Duive land is vooral bekend om zijn brede stranden, zijn riante jachthavens en zijn monumentenrijkdom. Geschiedenis De eeuwen zien op ons neer in ste den en dorpen. De meeste dateren uit de 12de en 13de eeuw. De vier ei landen: Schouwen, Duiveland, Dreischor en Bommenede kregen toen ringdijken. De strijd tegen het water komt telkens weer terug in de lange geschiedenis. Inpolderingen en dijkdoorbraken wisselden elkaar af. In de loop van de 19de eeuw be droeg het aantal gemeenten achttien. Bij de gemeentelijke herindeling van 1961 werd dat aantal teruggebracht tot zes. Vanaf 1997 zijn deze zes opge gaan in de gemeente Schouwen-Dui veland. Bijzonderheden: Hoofdplaats: Zierikzee. Overige kernen: Brouwershaven, Bruinisse, Burgh-Haamstede, Dreischor, Ellemeét, Kerkwerve, Nieuwerkerk, Noordgouwe, Noor- dwelle, Oosterland, Ouwerkerk, Renesse, Scharendijke, Serooskerke, Siijansland en Zonnemaire. Inwoners: 34.152 Officiële website: www.schou- wen-duiveland.nl Burgemeester: Gerard Rabelink. 1. Spuiweg: Spuiweg in Brouwers haven is een lokaal bedrijventerrein. 2.Bruinisse:is een lokaal bedrijven terrein.. 3: De Roterij: in Haamstede is een lokaal bedrijventerrein. 4. De Weel: in Nieuwerkerk is be doeld als verplaatsings- o.f hervesti gingslocatie voor lokale bedrijven. 5. Oosterland: is een vestigingsloca tie voor bedrijven die vanuit mi lieu-overwegingen niet in de kern passen. 6. Duinzoom: in Renesse, lokaal. 7. De Lelie: in Scharendijke 8. Groeneweegje in Zierikzee 9. Straalweg: in Zierikzee 10. Zuidhoek; in Zierikzee. 11. Boerenweg: aan de westzijde van Zierikzee. De centrale ligging van Schouwen-Duiveland als de poort van Zeeland maakt deze ge meente tot een ideale vestigingsplaats voor bedrij vigheid. Steden als Rotterdam, Breda, Vlissingen, Terneuzen, Gent en Antwerpen liggen binnen redelijk bereik. On dernemers die niet de hectiek van de grote industrieter reinen van de havensteden zoeken, maar zich wel strate gisch willen vestigen, vinden op Schouwen-Duiveland de ruimte die zij zoeken. Met de huidige technieken in het data- en communicatieverkeer ligt de keuze voor de hand om kantoren, bedrijven en werkplaatsen op rusti ge en vaak goedkopere locaties te brengen. -We brengen ook in 2010 het paradepaardje onder' de regionale bedrijventerreinen onder de aandacht. Het Bu siness Park Schouwen-Duiveland in Zierikzee aan de provinciale hoofdverbindingsas tussen Noord en Zuid, de Midden Zeelandroute. Een aantrekkelijke uitvalsba sis voor kantoren en bedrijven die behoefte hebben aan een kwalitatief uitstekende zichtlocatie. Alle eisen die een kritische ondernemer aan zijn vestigingsplaats stelt, worden in het Business Park gehonoreerd: goed bereik baar met auto en openbaar vervoer, aantrekkelijk uitge voerd, kwaliteitsbewaking en van alle gemakken voor zien. Het bedrijf Syntess Software heeft zich inmiddels gevestigd in het Business Park. - Met de vaststelling van een economische visie voor de Brouwersdam gaat Schouwen-Duiveland zich inzet ten voor de ontwikkeling van dit gebied tot toeristische trekpleister van internationale allure. Eén van de projecten is gericht op het entreegebied Brouwersdam Zuid, als spil in de verdere ontwikkeling van het gebied in samenwerking met ondernemers. Vliegwielprojecten zijn een duikhotel en een duurzame jachthaven van de toekomst. - Vorig jaar werden de Senior Games voor het eerst in Europa en wel in Zeeland gehouden. Schouwen-Duive land was gastheer van diverse sporten en investeerde in de renovatie van de atletiekbaan in Zierikzee. Ook het mountainbikeparcours in de Boswachterij van Wester- schouwen werd geoptimaliseerd. Het jaar 2010 wordt in sportief opzicht opnieuw aantrekkelijk. Zowel de Gi ro d'Italia als de Tour de France heeft Schouwen-Duive land in het etappeschema opgenomen. In relatie met de ze grote internationale sportevenementen wordt een ac tiviteitenkalender opgezet vanuit het thema Jaar van de Fiets 2010. En dat alles onder het veelzijdige aanbod van Schouwen-Duiveland van zee, strand, duinen, wind, maar ook van natuur, ruimte en openheid. Ondernemersverenigingen: CBMC Nederland (Christian Busi ness and Management Commit tees), www.cbmc.nl, info Zierikzee C.W Deurloo, tel. 0111456161. Nieuwerkerkse Ondernemers Vereniging (NOV), Poststraat 22, 4306 CA Nieuwerkerk, telefoon 0111 641602, E: janet.brouwer@hetnet.nl. Ondernemerskring Schouwen- Duiveland (OSD), Postbus 187, 4300 AD Zierikzee, E: info@osdsignaal.nl. Ondernemersvereniging Brou wershaven, Haven ZZ 11, 4318 AJ Brouwershaven, telefoon 06 18544493, E: beef@zeelandnet.nl. Ondernemersvereniging Burgh- Haamstede, De Rotery 8, 4328 BA Burgh- Haamsttede, tèlefoonOlll 651617, E: info@burgh-haamstedeaanzee.nl. Ondernemersvereniging Ooster land OVO, Groenendaal 3, 4307 AM Oosterland, telefoon 0111 643350, E: elouwerse@zeelandnet.nl. Ondernemersvereniging Renes se, Roelandsweg 8, 4325 CS Renesse, telefoon 0111 461358, E: info@ovr.nl. Ondernemersvereniging Zierik zee ZZ Neptunus, Postbus 281, 4300 AG Zierikzee, E communicatiepunt@zzneptunus.nl Belangenvereniging Middenstand Scharendijke, Dijkstraat 13, 4322AA Scharendijke, tel. 0111 671608. Stichting Horeca Renesse, Roe landsweg 8, 4325 CS Renesse, tel. 0111 461358.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83